Aktualności - Przyrodnicze cuda Nowej Zelandii

Przyrodnicze cuda Nowej Zelandii

11.06.2017
Artykuły

Chyba każdy z nas chciałby czasami uciec od cywilizacji i pędu dużych miast oraz zaszyć się gdzieś na końcu świata w pięknych okolicznościach przyrody. Nic prostszego: zapraszamy do Nowej Zelandii, która jest najdalej położnym krajem na świecie w stosunku do Polski. W związku z tym będziecie mieć pewność, że znaleźliście się na prawdziwym końcu świata.

Nowa Zelandia urzeka swoimi krajobrazami oraz bogactwem fauny i flory. Oto top 6 odludnych miejsc, gdzie nie spotkacie tłumu turystów.

Park Narodowy Tongariro

Usiany jest wulkanicznymi kraterami i szczytami. Podczas wędrówek zobaczycie zielone i niebieskie jeziora, zachwycające formacje skalne czy gorące źródła. Co ciekawe ten niezwykły krajobraz sprawił, że to właśnie tu kręcono sceny do „Władcy Pierścieni”.

Plaża New Chums

To jedna z najrzadziej uczęszczanych plaż. I nic dziwnego, gdyż aby do niej dotrzeć trzeba pokonać drogę przez busz i rzekę. Jednak nagrodą za wędrówkę jest wręcz szmaragdowy odcień wody i rozłożyste oraz kwitnące na czerwono drzewa pohutukawa.

Wyspa Great Barrier

Zamieszkuje ją tylko niecały 1 tys. mieszkańców, więc z pewnością odnajdziecie tu swoją samotnię. Wyspa posiada piaszczyste plaże, małe zatoczki oraz wydmy. Oferuje doskonałe warunki do surfingu, nurkowania oraz wędkowania.

Góra Ruapehu

Na Nowej Zelandii można także uprawiać sporty zimowe. W okolicy czynnego wulkanu Ruapehu (w kraterze znajduje się stale parujące jezioro) zlokalizowane są ośrodki narciarskie. Największym w kraju jest Whakapapa, natomiast najdłuższym wyciągiem może poszczycić się Turoa (2322 m).

Wyspa Stewarta

Ta wciąż mało uczęszczana przez turystów wyspa to prawdziwa ptasia mekka. Będziecie mogli zobaczyć tutaj m.in. mewy, papugi, łabędzie, muchołówki, sokoły, albatrosy i wiele innych. Przy odrobinie szczęścia zaobserwujecie także pingwiny, delfiny i wieloryby.

Central Otago

Lubicie wino? Przybywajcie zatem do regionu Central Otago słynącego z uprawy winorośli Pinot Noir, które uważa się za jedne z najlepszych na świecie. Oprócz degustacji będziecie mogli tutaj skoczyć ze spadochronem, na bungee czy przejechać się łodziami motorowymi.

Doubtful Sound

To drugi pod względem wielkości fiord na obszarze Nowej Zelandii. Droga prowadzące do niego nie jest prosta. Jednak zobaczenie ptaka kiwi, całe stada fok i pingwinów rekompensuje cały trud.
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl