Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Transameryka. Na czterech kołach przez Kanadę, USA i Meksyk

Transameryka. Na czterech kołach przez Kanadę, USA i Meksyk

10.05.2017
Newsy


Marta Owczarek i Bartek Skowroński, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” oraz „Pod stopami słońca”, od wielu lat żyją w drodze. Gdy w 2014 roku na świat przyszła ich córka, musieli jednak przesiąść się z motocykli na cztery koła. Z siedmiomiesięczną Zosią ruszają samochodem 4×4 najpierw przez Amerykę Północną, a potem Amerykę Centralną. Przez Dziki Zachód, gorące źródła pustynnej Newady, docierają do Kanady, śledzą wędrówkę łososi i polujących na nie grizzly. Potem ruszają na południe do Ameryki Centralnej. Będzie to również opowieść o tym, jak uczyli się podróżować we troje, o pięknych ale też o tych trudnych chwilach, gdy nie starcza już sił na robienie zdjęć i pisanie entuzjastycznego bloga.

Marta Owczarek (rocznik 1977), adwokat i Bartek Skowroński (rocznik 1975), z wykształcenia poligraf, autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” wydanej przez Świat Książki/Weltbild.  Bartek samodzielne podróże rozpoczął jeszcze na studniach. Najpierw, pod koniec wojny na Bałkanach, samotnie przejechał  rejony byłej Jugosławii. Kolejne wyjazdy wyznaczały mu zaćmienia Słońca. W ten sposób dotarł do północnej Turcji oraz Afryki: Zimbabwe, Mozambiku i Zambii.  Pokonał też pieszo ponad 500 km po Kamczatce, dochodząc do słynnej doliny gejzerów. Z Martą poznali się na Wyspach Alandzkich i odtąd wykorzystywali każdą wolną chwilę, aby wspólnie podróżować. Przemierzyli razem m.in. Białoruś, Gruzję, Azerbejdżan, wyjechali również do Ghany na kolejne zaćmienie Słońca. Właśnie w Ghanie narodził się pomysł, by zrealizować największe marzenie ich życia – podróż dookoła świata. Do domu wrócili po dwóch i pół roku, a dokładnie 888 dniach. Okazało się jednak, że nie potrafią dłużej wieść „normalnego” życia. W maju 2013 wyruszyli kolejny raz w drogę, tym razem dwoma motocyklami do Azji Centralnej, Afganistanu i na Bliski Wschód. Więcej o tej podróży na www.byledalej.com.

------------------------------------------------

Slajdy "In Mundo" w kinie Luna
Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa

6 października rozpoczęła się 4. edycja spotkań z podróżnikami „Slajdy In Mundo Lunie". W kolejne czwartki o godz. 19.00 sala kina Luna zapełni się pełnymi pasji opowieściami ze świata i fascynującymi fotografiami. Jukon, Patagonia, Syberia, Himachal Pradesh, Sudan Południowy – to tylko niektóre regiony, o których opowiedzą podróżnicy podczas tegorocznej edycji slajdów podróżniczych IN MUNDO. W programie także Wielki Szlak Himalajski, afrykańska odyseja, transameryka, rowerowe wyprawy na krańce świata, polska ekspedycja naukowo-filmowa do Królestwa Lo oraz kulisy pracy fotografa National Geographic.

Program spotkań
Bilet wstępu na pokaz: 16 zł
Przedsprzedaż przez Internet: www.kinoluna.novekino.pl
oraz osobiście w kasie kina Luna

„In Mundo” to inicjatywa grupy autorów, którzy od wielu lat podróżują i fotografują przygotowując profesjonalne pokazy slajdów.
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze

Slajdy Podróżnicze
tel. 508100956 / 600422330 / 608259225
e-mail: info@slajdypodroznicze.pl
www.slajdypodroznicze.pl
www.facebook.com/Slajdypodroznicze

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje