Aktualności - Wybieramy buty na zimową wędrówkę

Wybieramy buty na zimową wędrówkę

15.01.2016
Artykuły

Długo wyczekiwana w Polsce zima wreszcie nadeszła. Wraz z nią nadeszła nowa moda na zakup obuwia przeznaczonego do wygodnego, ale także bezpiecznego chodzenia po śniegu lub lodzie. Obuwie, jak można się domyśleć, to bardzo ważna część każdej garderoby, zwłaszcza zimą, kiedy radykalnie zmienia się klimat i nasze stopy nie stawiają już tak pewnych kroków, jak bywa to latem, kiedy spacerujemy po suchym i pewnym podłożu.

Przejdźmy zatem do meritum tematu - jakie są najlepsze zimowe buty? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga od nas dużo skupienia oraz obiektywizmu. Przede wszystkim nie każde zimowe buty nadają się du uprawnia turystyki. Nie tylko tej zaawansowanej górskiej, ale często również rekreacyjnej jak spacery po lesie. Aby wybrać obuwie zimowe, należy zwrócić uwagę na nasze potrzeby. Jeżeli szukamy wygody, jakości oraz bezpieczeństwa - dobrym wyborem mogą okazać się buty Salomon. Marka ta znana jest z produkcji obuwia turystycznego, które jest dobrym kompanem nie tylko podróżników czy entuzjastów górskich wypraw, ale również zwykłych ludzi, którzy zimą chcą mieć na swoich stopach obuwie, któremu można zaufać. Za tą jakość odpowiada bezpośrednio konstrukcja buta. Producent pozostawia nam do wyboru buty niskie lub wysokie. Pierwszy rodzaj będzie idealny dla tych, którzy nie stawiają na pierwszym miejscu górskich wypraw w środku zimy. Buty wysokie natomiast cieszą się uznaniem wśród ludzi, którzy kochają zimowe wyzwania i stawiają na turystykę w tym właśnie okresie. To, co łączy buty Salomon to ich cechy charakterystyczne.

Każdy model obuwia tej marki cechuje się:

  • wysoką jakością, której można zaufać,
  • innowacyjnym designem,
  • małą wagą,
  • bardzo dobrą stabilnością
  • nowoczesną technologią, która chroni przed przemakaniem i zamarzaniem,
  • unikalną antypoślizgową podeszwą.

Przy wyborze obuwia zimowego powinniśmy skupić się przede wszystkim na aspekcie stabilności i usztywnienia stopy. Każda noga jest inna i dopasowanie odpowiedniego buta może być czasochłonne. Obuwie z najwyższej półki oferuje w tym zakresie dużo udogodnień, takich jak bardzo rozbudowana opcja sznurowania, dzięki której możemy dopasować but nawet do dość niestandardowej stopy. Usztywnienie jest jedną z kluczowych cech, ponieważ pozwala uniknąć najczęstszych kontuzji podczas zimowych wędrówek jakimi są skręcenia kostki. Odpowiednio stabilny but powinien zapewnić nam komfort w zmieniających się górskich warunkach oraz podłożu. Bardzo często możemy mieć do czynienia z przejściem z głębokiego śniegu na oblodzone skały i kamienie, dlatego musimy zwrócić uwagę na podeszwę i materiał z jakiego jest wykonana - nie może być zbyt twarda i zbyt miękka, a bieżnik powinien posiadać zarówno duże elementy z szerokimi przerwami, a w okolicach śródstopia drobniejszy bieżnik zapewniający stabilność na lodzie. Wybierając buty zimowe na konkretny wyjazd warto wcześniej zapoznać się z dokładnymi formacjami dotyczącymi pogody z jaką będziemy mieli do czynienia. W trakcie zimowych trekkingów musimy być przygotowani na znacznie więcej niespodzianek niż podczas letnich okresów. Zadbajmy przede wszystkim o to aby obuwie posiadało odpowiednie membrany i suszyło się bardzo szybko nawet przy niskich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza.

Autor artykułu
Autorem artykułu są specjaliści ze sklepu www.sklepsportowy.net.pl, który zajmuje się zaopatrywaniem turystów w profesjonalny sprzęt marki Salomon taki jak buty oraz odzież.
Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl