Aktualności - Niepowtarzalny urok Hội An

Niepowtarzalny urok Hội An

04.12.2015
Artykuły

Istnieją takie miasteczka na świecie, których niepowtarzalny klimat, życzliwość mieszkańców i architektura na zawsze zapadają w pamięć. W Wietnamie przykładem takiej osady jest Hội An.

Miasto to leży w środkowym Wietnamie w prowincji Quảng Nam. Założone zostało przez żeglarzy austronezyjskich pod koniec I wieku p.n.e. Z biegiem lat wyrosło na ważny port morski kontrolowany przez Portugalczyków. Hội An uwodzi plątaniną ciasnych uliczek oraz chińską architekturą. Na każdym kroku wyłaniają się herbaciarnie, galerie, małe restauracje, świątynie, warsztaty rękodzielnicze czy pracownie artystów. Co ciekawe miasto słynie z doskonałych krawców, a w 1999 roku zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dodatkowo czternastego dnia każdego miesiąca księżycowego w Hội An zapalane są zamiast świateł elektrycznych tradycyjne kolorowe latarnie.

Autorem tych nastrojowych i przepełnionych życiem zdjęć jest francuski fotograf Réhahn

Nasze propozycje wyjazdów do Wietnamu.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl