Zorientowani od 2013 roku

Aktualności - Podróże to dla mnie pasja, praca, całe życie! O wędrówkach ze smakiem opowiada Marta Gawrychowska

Podróże to dla mnie pasja, praca, całe życie! O wędrówkach ze smakiem opowiada Marta Gawrychowska

02.12.2015
Artykuły

Zapraszamy na pierwszą prezentację "Sylwetki blogera". Rozpoczynany bardzo smacznie, aromatycznie i kolorowo, gdyż Marta Gawrychowska pokazuje jak poruszać się po podróżniczo-kulinarnym świecie.

 • Smak, który pamiętam do dzisiaj: kajmak w wykonaniu mojej babci, nikt nie potrafi go odwzorować. 

 • Podróże to dla mnie: pasja, praca, całe życie! 

 • Miejsce, do którego wracam to: Waszyngton. Byłam tam dwa razy, ale wielokrotnie wracam do niego myślami i planuję kolejne odwiedziny. 

 • Największe wyzwania podczas podróży to: problemy komunikacyjne, gdy spóźnia się samolot albo zepsuje nam się samochód. Właściwie trzeba się przygotować na wszystkie zwroty akcji, bo mogą was spotkać różne przygody w czasie podróży, np. okaże się, że wasz hotelowy pokój został oddany komuś innemu albo, że wasz plecak został zalany winem, które chcieliście przewieźć z Francji ;) 

 • Z podróży przywożę: lokalne jedzenie, sosy, przyprawy, słodycze, alkohole, ale również ubrania i biżuterię. Lubię sobie przypominać o danym kraju, gdy jestem w Polsce. Pijąc herbatę z Seszeli albo ubierając sukienkę ze Stanów Zjednoczonych przenoszę się w te miejsca z powrotem. 

Stolica Seszeli - Victoria, zdj. Maciej Gawrychowski

 • Polski region, który darzę największym sentymentem to: Podlasie. Jestem lokalną patriotką, urodziłam się w Białymstoku i bardzo doceniam to jak to miasto rozwinęło się przez ostatnie lata. Dużo podróżuję po Polsce i uważam, że województwo podlaskie jest jednym z najciekawszych regionów. Wiem, gdzie można tam dobrze zjeść, zrelaksować się nad wodą lub aktywnie spędzić czas. To moje miejsce na ziemi :)

Pałac Branickich w Białymstoku, zdj. Marta Gawrychowska

 • Pisanie bloga to dla mnie: możliwość rozwoju, pasja i praca, choć na szczęście tego ostatniego pierwiastka nie odczuwam dosłownie. Bardzo dużo czasu spędzam nad blogiem, ale to sama przyjemność. 

 • Kuchnia, która podbiła moje kubki smakowe: to kreolska kuchnia Seszeli. Bardzo mi odpowiada, ponieważ głównymi składnikami dań są owoce morza i ryby, warzywa i owoce, a także ryż i przyprawy. Sprawia to, że potrawy są lekkie i bardzo aromatyczne! 

Owoce morza na Seszelach, zdj. Marta Gawrychowska

 • Na weekend poleciłabym: w Polsce – Białystok, ponieważ niewiele osób go zna, a jest tam naprawdę dużo do zobaczenia; na świecie – każde miasto, do którego można dolecieć z Polski w 2 godziny, np. Bukareszt, Rzym albo Brukselę. Jestem zwolenniczką szybkiego przemieszczania się, ale jeżeli ktoś woli samochód, to proponuję Berlin albo Skalne Miasto w Czechach. 

 • Moja podróż marzeń: oj, mogłabym bardzo długo wymieniać, ale w tej chwili chciałabym odwiedzić Kubę, Tajlandię, Kambodżę i Wietnam. Może pozwolę sobie kiedyś na roczną wyprawę dookoła świata, kto wie! 

 • Zimą pojechałabym: do ciepłych krajów, ponieważ nie lubię zimna ;)

Marta Gawrychowska: autorka bloga podrozeodkuchni.pl/

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje