Aktualności - Dubaj - największe lotnisko świata

Dubaj - największe lotnisko świata

05.10.2015
Newsy

Miano największego lotniska świata przejął port lotniczy w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Tym samym zdeklasował Heathrow dzierżące do tej pory pałeczkę pierwszeństwa. Na dalszych miejscach znalazły się Hong Kong, Paryż oraz Amsterdam.

Lotnisko w 2014 roku obsłużyło ponad 70 mln pasażerów podróżujących do 260 miejsc na świecie. Jak prognozują władze lotniska, liczba ta do końca 2015 roku wzrośnie do 79 mln. W obiekcie pracuje 90 tys. osób, które każdego dnia obsługują ok. 180 tys. podróżnych. Oczywiście jak duże lotnisko musi zmagać się z wieloma problemami, które mogą sparaliżować płynny ruch pasażerów. Wszelkie awarie, konieczne naprawy pasa startowego czy przemytnicy są w stanie znacznie spowolnić działanie całego lotniska. Port lotniczy znajduje się w odległości 4 km od Dubaju w dzielnicy Al Garhoud. 

Dubaj, oprócz tego, że jest wielkim portem przesiadkowym jest, sam w sobie, nie lada atrakcją turystyczną. Dlatego wiele podróżnych, przy okazji, decyduje się na odwiedzenie tego niezwykłego miasta. Po wyrobieniu wizy, która dla obywateli Polski jest bezpłatna, można na własną rękę wyjść z portu lotniczego i metrem lub taksówką przedostać się do centrum. Można również skorzystać z oferty lokalnego biura podróży, które w pakiecie często proponuje także nocleg. Niedogodnością w zwiedzaniu Dubaju jest to, że przy panujących temperaturach nie da się zobaczyć jego głównych atrakcji spacerując. Właściwie jest się skazanym na taksówkę lub długie przejazdy metrem. Metro samo w sobie jest atrakcją, gdyż są tu osobne wagony dla Pań. 

Propozycje atrakcyjnych noclegów w Dubaju

W czasie kilkugodzinnnego pobytu na pewno warto odwiedzić najwyższy budynek świata - Burdż Halifa, Palm Jumeirach - wielki, sztuczny półwysep w kształcie palmy z domami dla gwiazd showbiznesu oraz ogromne centrum handlowe Dubai Mall, w którym nie lada atrakcją jest wielkie akwarium. Bo w Dubaju wszystko musi wielkie. Takie też jest piękny park wodny Aqudventure, który zapewni chwilę wytchnienia od wysokich temperatur. Jeżeli możemy sobie pozwolić na spędzenie jednej nocy w Dubaju to na pewno warto skorzystać dafari dżipami na pustynię, dzięki czemu można zobaczyć inną bardziej tradycyjną twarz tego państwa-miasta, który jeszcze nia tak dawno był jedną z wielu oaz na pułwyspie arabskim, w których życie toczyło się w powolnym tempie.

Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje