Aktualności - Pantelleria - wyspa wiatru

Pantelleria - wyspa wiatru

19.06.2015
Tydzień Włoski

Pantelleria - wyspa wiatru

 

O Pantellerii usłyszałam wiele lat temu od koleżanki, która miała to szczęście że spędziła tam dzieciństwo. Wyspa jakoś szczególnie zapadła mi w pamięć. Początkowa fascynacja opowieściami o jej krajobrazach, kolorach i zapachach, zamieniła się z czasem w drobiazgowe czytanie każdego rodzaju publikacji o tym miejscu. Legendy, historia, książki i albumy o tej dość odległej sycylijskiej wyspie zajmowały coraz więcej miejsca w moim wyimaginowanym kuferku podróżnika.

Aż któregoś dnia przyszła chwila na doświadczenie prawdziwej Pantellerii. I jak to (na szczęście) czasem  bywa, okazało się że rzeczywistość przerosła moje najśmielsze oczekiwania.

Choć prawdą jest też, że to na pewno nie jest "łatwa" wyspa. Wszelki trud i wysiłek jest tu jednak sowicie wynagradzany przez więcej niż bujną, aczkolwiek "doświadczoną" przyrodę.

Blanka: autorka bloga http://www.autostradadelsole.com/. Od ponad 10 lat mieszka w Rzymie, a jej fascynacja Włochami zaczęła się od filmu „Wszyscy mają się dobrze” (Stanno tutti bene). Sama pisze tak: “Autostrada del Sole, czyli Autostrada Słońca, to zdecydowanie najczęstszy wspólny mianownik dla podróży po Italii. Każdy kto przemierza Półwysep Apeniński, najprawdopodobniej gdzieś, w którymś momencie, na nią trafi.

 

Ten blog jest o podróżowaniu po Włoszech i poznawaniu tego kraju:

o zakątkach mniej znanych w miejscach bardzo znanych;

o zupełnie przypadkowych odkryciach;

o tym gdzie warto pojechać i co zobaczyć;

o lokalnych tradycjach, zwyczajach i obyczajach;

i o tym co trzeba, a w każdym razie lepiej jest wiedzieć.

 

Wszystko bardzo subiektywnie...”

Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl