Pomoc

Marzysz o wyprawie życia? Zastanawiasz się jaki kraj wybrać? A może myślisz o czymś wyjątkowym: fotograficznym safari, trekkingu w Himalaje czy sesji jogi z widokiem na Tadź Mahal?

Serwis Zorientowani.pl powstał po to aby pomóc Ci w dokonaniu najlepszego wyboru. Jednak przed wymarzoną wyprawą z pewnością nasuwa Ci się wiele pytań. Dlatego aby ułatwić Ci zaplanowanie wyjazdu postanowiliśmy zgromadzić i zaprezentować listę najczęściej zadawanych pytań.

Jak wyszukać wymarzony wyjazd?

System wyszukiwania, zapytań i rezerwacji jest prosty, nowoczesny i intuicyjny. Jego działanie zostało przewidziane w taki sposób, aby rezerwacja i zapytania o wyjazdy odbywały się szybko, łatwo i skutecznie.

Pierwszy krok

W pola wyszukiwarki wpisz docelowe miejsce, termin oraz kategorię wyjazdu. Następnie klikasz przycisk: Szukaj.

Drugi krok

Pojawia się lista z ofertami, którą możesz zawężać do tych, które są najbliżej Twoich oczekiwań. Po lewej stronie od listy znajdują się filtry z możliwymi opcjami wyjazdu. Możesz ustalić przedział cenowy i czas trwania wyjazdu, określić ilość osób biorących udział w wyjeździe, a także zaznaczyć boks ‘wjazd z dziećmi’ gdy chcesz wyruszyć ze swoją rodziną. Możesz wybrać Organizatora, a także zawęzić opcje wyszukiwania miejsca wyjazdu do jednego kraju.

Na tym etapie, możesz dokonać wyboru oferty, a klikając w nazwę wycieczki lub przycisk: Więcej, zobaczyć szczegóły danej oferty.

Trzeci krok

Jeśli będziesz chciał dokonać wstępnej i niezobowiązującej do zakupu rezerwacji, wystarczy kliknąć przycisk: Zarezerwuj. Na ekranie pojawi się formularz rezerwacji, w którym poprosimy o podanie danych osoby dokonującej rezerwacji. W polu Uwagi możesz wpisać pytania lub życzenia dotyczące oferty, którą właśnie wybrałeś.
Wypełniony formularz zostanie automatycznie przesłany do odpowiedniego Organizatora, który skontaktuje się z Tobą i pomoże Ci w załatwieniu pozostałych formalności.

Jeśli będziesz chciał dowiedzieć się więcej o wyszukanym przez Ciebie wyjeździe kliknij przycisk: Zapytaj o ofertę. Na ekranie pojawi się formularz zapytania, który zostanie przekierowany do odpowiedniego Organizatora.

Czy podczas dokonywania rezerwacji moje dane osobowe są bezpieczne?

Pracujemy z zachowaniem najwyższych standardów mających wpływ na bezpieczne i właściwe przetwarzanie Twoich danych osobowych. Serwis Zorientowani.pl gwarantuje, że wszystkie dane osobowe udostępnione przez Ciebie w trakcie procedur rejestracji, wysyłania zapytana lub rezerwacji oferty turystycznej są chronione.

Kto jest Organizatorem wyjazdu, który zamierzam zarezerwować? Czy otrzymam taką informację?

Tak, przy każdej prezentacji oferty w naszym serwisie znajduje się boks z informacjami o Organizatorze wyjazdu. 

Co zawiera cena wycieczki?

Cena oferty podana przy wyszukiwaniu jest ceną orientacyjną. W większości przypadków zawiera przelot, koszty programu, zakwaterowanie, częściowe wyżywienie oraz ubezpieczenie uczestników i opiekę pilota. Jednak z uwagi na różnych touroperatorów, przy każdej prezentacji oferty, w warunkach wyjazdu zamieszczamy szczegółowe informacje co obejmuje i czego nie obejmuje wybrana oferta. Cena wyjazdu jest każdorazowo potwierdzana przez Organizatora.

Czy zapłacę mniej rezerwując wyjazd w tradycyjnym biurze podróży lub bezpośrednio u Organizatora?

Nie. Serwis Zorinetowani.pl jest źródłem informacji o ofertach turystycznych i prezentuje ceny wyjazdów zgodnie z informacją przekazaną przez Organizatorów. Dodatkowo zgodnie z prawem turystycznym, w Polsce każde biuro obowiązuje ta sama cena na daną ofertę.

Dokonanie rezerwacji nic nie kosztuje, czy tak jest na pewno?

Rezerwacje dokonane w serwisie Zorientowani.pl są rezerwacjami bezpłatnymi. Rezerwacja staje się skuteczna dopiero po potwierdzeniu jej przez Organizatora i opłaceniu zaliczki bądź całości kwoty za imprezę turystyczną zgodnie z warunkami Organizatora.

Czy mogę zrezygnować z zarezerwowanej wyprawy i jakie są koszty takiej rezygnacji?

Dopóki rezerwacja nie zostanie potwierdzona przez Organizatora istnieje możliwość rezygnacji z zarezerwowanego wyjazdu. Każdorazowo prosimy o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa w programie u Organizatora wyjazdu.

W jakim przypadku wyjazd może zostać odwołany?

Zgodnie z warunkami uczestnictwa, touroperatorzy zastrzegają sobie prawo do anulowania imprezy turystycznej. Najczęstszą przyczyną anulacji jest zbyt mała liczba uczestników wyjazdu.

Czy wszystkie oferty prezentowane w serwisie Zorientowani.pl są ofertami sprawdzonych i wiarygodnych organizatorów?

Tak. Wszyscy Organizatorzy, których oferty prezentowane są na naszych stronach posiadają wymagane polskim prawem zezwolenia oraz ubezpieczenia. Naszym zadaniem jest prezentowanie ofert tylko wiarygodnych i sprawdzonych Organizatorów turystycznych.

© 2015 Zorientowani.pl