Oferta - Gruzja - góry, ludzie, wino, 4x4

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Gruzja - góry, ludzie, wino, 4x4

18 dni 4950 zł
 • 26.04.2018 - 13.05.2018
  • 26.04.2018 - 13.05.20184950zł
  • 14.05.2018 - 31.05.20184950zł
  • 25.06.2018 - 12.07.20184950zł
  • 13.07.2018 - 30.07.20184950zł
  • 06.08.2018 - 23.08.20184950zł
  • 23.08.2018 - 09.09.20184950zł
Tramping
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień (piątek) - KATOWICE lub WARSZAWA
Zbiórka wieczorem na lotnisku w Katowicach lub w Warszawie. Przelot bezpośredni do Gruzji.

2 dzień - CZIATURA – KATSKHI – KUTAISI
Przylot do Kutaisi lub Tbilisi. Spotkanie z pilotem Arsoba Travel. Podróż po Gruzji zaczniemy od Cziatury, stolicy regionu znanego z kopalni rud manganu. Niesamowity jest system kolejek linowych, krzyżujących się ze sobą i nadal funkcjonujących, przewożących także ludzi, którymi i my się przejedziemy. Tradycyjne gruzińskie śniadanie, składające się z chaczapuri, sera i pomidorów, ogórków oraz kawy parzonej na sposób turecki. W dolinie nieopodal znajduje się kolumna Katskhi – 40-stometrowy pionowy skalny ostaniec, na szczycie którego znajduje się kapliczka i cela w której żyje samotnie mnich. Przyjedziemy do Kutaisi – starego miasta znanego z legendy o Argonautach i ich wyprawy po złote runo. Zakwaterowanie, spacer po centrum, wymiana pieniędzy. Odwiedzimy piękny, mistyczny monaster Gelati (Unesco). Kolacja - spotkanie z narodową gruzińską kuchnią – posmakujemy m.in. chinkali, to gruzińskie pierogi z mięsem i innymi nadzieniami. Nocleg w hostelu w Kutaisi.

3 dzień - IMERETIA – MEGRELIA – SWANETIA
Rano możemy wspólnie zrobic śniadanie, z produktów zakupionych w miejscowym sklepiku – wszystko świeże i domowych hodowli. W Tksaltubo, odżywającym miasteczku – kurorcie z uzdrowiskami, odwiedzimy zdewastowany pałac – byłe sanatorium z czasów ZSRR, w którym dzisiaj mieszkają uchodźcy z Abchazji. Następnie zwiedzimy jaskinię Prometeusza – niezapomniane bogactwo wielkich komnat wypełnionych niezwykłymi formami, stalaktytami, podświetlonymi feerią barw. Trasa to prawie 2 km, a na koniec przepłyniemy 400 m łodzią podziemną rzeką (jeśli pozwoli na to stan wody). Wyjeżdżając z Imeretii, przystaniemy w Zugdidi na obiad w lokalnej knajpce, serwującej m.in. ostryj czyli gruziński gulasz oraz inne megrelskie potrawy. Nieopodal znajduje się ciekawy cmentarz, po którym się przespacerujemy. Piękną widokową trasą przez Megrelię, doliną rzeki Inguri, dojedziemy do Mestii, będącej stolicą Swanetii – malowniczej górskiej krainy położonej na stokach Kaukazu. Nocleg w hotelu w Mestii.

4 dzień - SWANETIA, USZGULI
Wycieczka do czoła lodowca Chalaadi (samochodami i 7 km pieszo w obie strony, łatwa trasa, zajmuje w sumie około 3-4 h). Malowniczą drogą dolinami górskich rzek przejedziemy do wsi Uszguli, z około 30-ma smukłymi, przydomowymi wieżami mieszkalno-obronnymi (ponoć najwyżej położona zamieszkała wieś w Europie). Wyciągiem krzesełkowym wjedziemy na grzbiet górujący nad Mestią, by stamtąd podziwiać panoramy górskie z Mestią w dole. Toast za Gruzję i Kaukaz wzniesiemy wieczorem czaczą, czyli gruzińską wódką z winogron, przy suto zastawionym stole, pełnym gruzińskich przysmaków. Nocleg w hotelu w Mestii.


5 dzień - SWANETIA, MESTIA – GONIO
Trekking na Górę Krzyżową, z której już mamy wspaniałą panoramę na Mestię z wieżami mieszkalnymi, szczyty Uszby (4710 m), piramidę Tetnuldi (4974 m) oraz fragment najwyższego szczytu Gruzji, Szchary (5068 m). Trasa malownicza, z pięknymi panoramami ośnieżonych szczytów Kaukazu (pieszo 9 km w obie strony, na ok. 5 godzin). Jeśli ktoś ma ochotę poleniuchować, może pozostać w Mestii, spacerując po miasteczku, podziwiając zachowane wieże mieszkalno-obronne, muzeum najbardziej znanego gruzińskiego alpinisty Khegianiego, muzeum etnograficzne. Gdy już nasycimy się widokami, zjedziemy z gór nad Morze Czarne, by wieczorem dojechać do Gonio koło Batumi. Relaks na hamakach w knajpce reggae, przy wyluzowanej muzyce, nad Morzem Czarnym. Nocleg w hostelu/pensjonacie w Gonio koło Batumi lub w Batumi.

6 dzień - BATUMI
Śniadanie nad morzem. Zwiedzanie niezapomnianego, urokliwego Batumi z secesyjną zabudową. Kilka godzin zajmą niespieszne spacery po wspaniałym 100-letnim ogrodzie botanicznym. Zajrzymy na główny bazar z żywnością, przyprawami i marynatami, posmakujemy słodkich baklaw i innych przysmaków. Specjalnością Adżarii jest chaczapuri z jajkiem, a w knajpce nad morzem możemy zjeść grillowaną świeżą rybę. Popołudniowy odpoczynek - plaże nad Morzem Czarnym są tu nieco kamieniste, ale woda wspaniała. Wieczorem przespacerujemy się po czarująco oświetlonym centrum i obejrzymy tańczącą fontannę – spektakl wody, światła i dźwięku. Nocleg w hostelu/pensjonacie w Gonio koło Batumi lub w Batumi.

7 dzień - ADŻARIA, przełęcz GODERDZI
Śniadanie nad morzem, z produktów zakupionych na bazarze poprzedniego dnia. Droga na wschód wiedzie przez przełęcz Goderdzi (2025 m npm) – ten region to Adżaria. Jadąc przez Adżarię, napotkamy ruiny twierdz z początku naszej ery i zadziwiające, wielowiekowe kamienne mosty, których konstrukcja wydaje się przeczyć prawu grawitacji. Przystaniemy w miasteczku Khulo. Jeśli czas i pogoda pozwolą, przejedziemy się kolejką linową nad wąwozem rzeki Adżaristskali. Na wieczór dojedziemy na przełęcz Goderdzi i pójdziemy na spacer o zachodzie słońca. Kolacja u Otariego i jego żony – tradycyjne górskie potrawy i domowa atmosfera. Nocleg w hotelu na przełęczy Goderdzi lub w Achalcyche.

8 dzień - ACHALCYCHE - ASPINDZA - KHERTVISI - WARDZIA
Po tradycyjnym górskim śniadaniu, zjedziemy z przełęczy Goderdzi w doliny (chyba że będziemy już w Achalcyche) i zwiedzimy ogromną fotogeniczną twierdzę Rabati z XII w. Achalcyche. Jadąc dalej na wschód, zatrzymamy się przy twierdzy Khertvisi. Przed nami zwiedzanie wydrążonego w skale miasta Wardzia, które pozostawia niezapomniane wrażenia. Królowa Tamara stacjonowała w nim i przyjmowała wojska wracające ze zwycięskich bitew w okresie rozkwitu Gruzji. W mieście wydrążonym w górze mogło mieszkać nawet 60 tysięcy ludzi nie licząc zwierząt, a systemy inżynieryjne, melioracyjne, wentylacyjne i nawodnieniowe były bardzo zaawansowane, budząc podziw także dzisiaj. Nocleg w rodzinnym pensjonacie w Achalcyche.


9 dzień - BORŻOMI – GORI – UPLISCYCHE
Przejedziemy do Borżomi, jednego z najsłynniejszych kurortów uzdrowiskowych b. ZSRR – lecznicza woda mineralna „Borjomi” była wtedy i jest nadal bardzo popularna, napijemy się jej i my do woli z ujęcia w parku zdrojowym. Obejrzymy ogromną trójwymiarową mapę Gruzji, na której pilot wycieczki pokaże trasę naszej podróży i odwiedzane miejsca. Przejedziemy do Gori i zakwaterujemy się. Bocznymi drogami udamy się następnie do Upliscyche, skalnego miasta, którego historia datowana jest na 2000 lat pne. Tam pójdziemy na spacer – trekking po malowniczych wzgórzach, gdzie w trawie spotkać możemy żółwie – skalne miasto jest odkryte i można je zwiedzać. Na koniec odwiedzimy małe muzeum, w którym obejrzymy historyczno-animowany film. Na kolację możemy udać się do lokalnej, popularnej restauracji, z muzyką na żywo i tańcami.
Nocleg w guesthousie/pensjonacie w Gori.


10 dzień - GORI – UDABNO – DAVID GAREDŻA – SIGNAGI
Po śniadaniu zwiedzimy z miejscowym przewodnikiem muzeum Josifa Wissarionowicza Dżugaszwilego (dyktatora Stalina), ciekawe m.in. ze względu na prezenty podarowane na 70 urodziny (także z Polski) i opancerzony, luksusowo wyposażony wagon kolejowy którym podróżował na konferencję w Jałcie i Teheranie. Rozpoczynamy podróż po Kachetii. Po drodze zatrzymamy się na kawę i degustację win w firmowym sklepie jednej z kachetyńskich winiarni – możemy posmakować gruzińskich win (m.in. półsłodkie czerwone Kindzmarauli) i zakupić w doskonałej cenie na bieżące potrzeby i wieczór – rozlewane prosto z kadzi do plastikowych butelek, smakuje wybornie. W Sagaredżo napotkamy pierwszy zwiastun winnego charakteru regionu – pomnik wina z czasów, gdy masowo produkowane było na rynek radziecki. Krajobraz szybko będzie się zmieniał, zatrzymamy się na chwilę przy dwóch solnych jeziorach. Odwiedzimy monastyr Dawid Garedża (VI w.), położony malowniczo wśród półpustynnych wzgórz. Tam pójdziemy na spacer – trekking na granicy z Azerbejdżanem. Na lekki obiad i zimne napoje zatrzymamy się w Udabno, gdzie restaurację z gruzińskim jadłem prowadzi Polak. Późnym popołudniem dojedziemy do Signagi, uroczego, odrestaurowanego „miasteczka zakochanych” i zakwaterujemy się. Signagi to pierwsze gruzińskie miasto, w całości odrestaurowane, urzekające atmosferą i architekturą. Wieczorem czeka nas suta gruzińska wieczerza – supra z szaszłykami po kachetyńsku oraz tradycyjnymi gruzińskimi toastami. Nocleg w gruzińskim domu lub hotelu w Signagi.

11 dzień - SIGNAGI – KWARELI – TELAVI
Po nie mniej niż kolacja sytym śniadaniu, przespacerujemy się po uroczym, odrestaurowanym miasteczku, z dobrze zachowanymi murami obronnymi. Zajrzymy na miejscowy targ, gdzie mieszkańcy oferują pyszne sery własnego wyrobu, warzywa prosto z własnych ogrodów i naturalnie – domowe wino. Charakterystyczne są wyroby z filcu. Odwiedzimy monaster Bodbe (IX w.), gdzie pochowana została św. Nino, apostołka i patronka Gruzji. Dalej będziemy jechać Równiną Alazańską – krainą winem płynącą (Gruzja uważana jest za światowe centrum winiarskiej tradycji i kultury – wino wytwarzano tu już 5000 lat p.n.e., a spośród ok. 2000 gatunków szczepów winorośli znanych na świecie, aż ok. 500 występuje tylko w Gruzji!). W Kvareli odwiedzimy kombinat winny Graneli, który produkuje wina wysokiej jakości, głównie na eksport. Tam czeka nas zwiedzenie fabryki, a odpoczniemy przy degustacji wyrobów – zostaniemy poczęstowani 6 gatunkami win, oraz koniakiem – trudno będzie się oderwać od stołu, ale też trudno będzie się powstrzymać od zakupów. Możemy jednak zakupić w firmowym sklepie te wspaniałe wina i bez obawy przewieźć je do końca wycieczki – zostaną bezpiecznie opakowane w kartony. Nieopodal znajduje się podziemny tunel, w którym winiarnia Khareba przechowuje swoje wina – zwiedzimy go z miejscowym przewodnikiem, a Gruzini będą nam śpiewać na głosy. Przystaniemy koło ruin miasta Gremi, dawnej stolicy Królestwa Kachetii i zwiedzimy pięknie zachowany Kościół przy twierdzy, górującej nad doliną. Zatrzymamy się w gościnie u mieszkańców Telavi. Wieczorem suta kolacja w piwniczce, pełna gruzińskich przysmaków oraz naturalnie wina i czaczy. Nocleg w pensjonacie w Telavi.

12 dzień - ALAVERDI - TUSZETIA, OMALO
Jadąc u podnóża Wielkiego Kaukazu, odwiedzimy monumentalną katedrę Alaverdi (VI w.). Do wiosek w Tuszetii można dojechać tylko latem, przez większą część roku są one bowiem odcięte od świata, niedostępne w wysokich górach Kaukazu. Malownicza, miejscami eksponowana droga do nich wiedzie przez przełęcz Abanos (2926 m.n.pm) i jest zaliczana do najciekawszych dróg offroadowych świata. Po drodze przejeżdżać będziemy przez strumienie, mijać stada krów i owiec oraz tuszeckich górali na koniach, wykąpiemy się w wodzie z gorących, silnie zmineralizowanych źródeł. Popołudniu dotrzemy do przepięknie położonej w koronie otaczających ją gór wioski Omalo, gdzie odpoczniemy – to jeden z „końców świata”. Kolacja przygotowana z naturalnych produktów, w górskim stylu. Nocleg w pensjonacie w Omalo.

13 dzień - TUSZETIA, DARTLO
Po śniadaniu i odwiedzinach w centrum informacyjnym Tuszetii, spacer na wzgórze z zachowanymi wieżami mieszkalno-obronnymi w Górnym Omalo, różniącymi się jednak od tych ze Swanetii. Spróbujemy następnie przejechać do jeszcze głębiej w górach Kaukazu ukrytej wioski Dartlo z pięknie zachowanymi wieżami mieszkalno-obronnymi. Spacer - trekking do opuszczonej wioski na wzgórzu, skąd roztaczają się piękne widoki. Powrót do Omalo. Nocleg w pensjonacie w Omalo.

14 dzień - TUSZETIA - TELAVI
Powrót z górskiej Tuszetii na Równinę Alazańską – i tu ponownie przyda się napęd na cztery koła w naszym aucie terenowym. Możemy wykąpać się ponownie w wodzie z gorących, zmineralizowanych źródeł. Spróbujemy niepasteryzowanego piwa z małego miejscowego browaru z Tuszetii. Nocleg w Telavi w pensjonacie z gruzińską domową, sytą kolacją, z domowym winem i czaczą.

15 dzień - ANANURI – GDW – STEPANCMINDA
Po śniadaniu odwiedzimy lokalny bazar i ruszymy dalej w drogę do innej części Wielkiego Kaukazu - Mtianetii. Staniemy przy jednej z małych piekarni, które w specjalnych piecach w tradycyjny sposób wypiekają gruziński chleb – shoti. Po drodze zetkniemy się po raz kolejny z pamięcią o najbardziej znanym i kontrowersyjnym Gruzinie – w małej wiosce stoi pomnik Stalina, przy którym często leżą świeże kwiaty, zaś toast „za Stalina” nie należy do rzadkości. Zajrzymy do ruin zamku Kvetera, z pięknie zachowanym kościołem (X w.), tam na dziedzińcu zamkowym zjemy owocowe drugie śniadanie. Wkrótce ujrzymy turkusowe wody Zbiornika Żinwali, nad którym króluje forteca Ananuri – z wieży roztacza się piękna panorama okolicy z kościołem Zaśnięcia NMP, który odwiedzimy. Gruzińska Droga Wojenna łączy Tbilisi z Władykaukazem w Rosji - ta przepiękna widokowo trasa zawiedzie nas do Stepancmindy (dawniej Kazbegi), miasteczka u stóp majestatycznej góry Kazbek. Na zachód słońca i kolację podjedziemy do położonej nad miastem restauracji, z tarasem widokowym na Kazbek.
Nocleg w niewielkim pensjonacie rodzinnym w Stepancmindzie.

16 dzień - GERGETI – GDW - TBILISI
Dzień ukaże nam piękno tej części Kaukazu - rano trekking na górę do podnóża kościoła Cminda Sadeba (XIV w., 2170 m npm), skąd roztacza się niezapomniana panorama na wspaniałą górę Kazbek, okoliczne szczyty i Stepancmindę w dole, na tle kolosalnych skalnych ścian (trasa jest piękna, nie trudna). Osoby które nie chcą wchodzić, mogą wjechać na górę samochodem terenowym i na górze spotkać się z resztą grupy (dla chętnych, płatne ok. 30 lari w obie strony). Gdy już nasycimy się widokami, zejdziemy/zjedziemy na dół do miasteczka. Pożegnamy góry Kaukazu i wracając do centrum Gruzji, zatrzymamy się przy charakterystycznym pomniku przyjaźni radziecko-gruzińskiej, monumentalnym, a tak niewielkim w porównaniu z otaczającymi go górami. Wewnątrz rotundy znajdują się barwne historyczne mozaiki. Nieco dalej ze źródeł przy drodze wypływa silnie zmineralizowana woda, tworząc malownicze kremowo-pomarańczowe osady trawertynowe – można je nie tylko fotografować, ale również po nich chodzić. Popołudniu dojedziemy do stolicy Gruzji – Tbilisi i zakwaterujemy się. Przespacerujemy się wieczorem po ładnie oświetlonym centrum. Przez nowoczesny Most Pokoju i Park Europejski przejdziemy na stare miasto. Kolejką gondolową wjedziemy na wzgórze, skąd roztacza się urzekająca panorama oświetlonego miasta. Nocleg w hostelu w Tbilisi.

17 dzień - TBILISI
Po śniadaniu pójdziemy na aleję Rustaveli, kręgosłup stolicy, którą się przespacerujemy. Przez park pełen rzeźb dojdziemy do Suchego Mostu nad rzeką Mktwari, gdzie będziemy mieli czas wolny na zwiedzenie i pobuszowanie po pchlim targu oraz targu obrazów przy Suchym Moście. Spacer po centrum i historycznych dzielnicach – zwiedzanie Tbilisi, jednego z najstarszych miast na świecie. Fantastyczna wieża zegarowa Teatru Marionetek Rezo Gabriadze, plac Wolności nad którym góruje pomnik świętego Jerzego zabijającego smoka (patron Gruzji). Kolejką gondolową wjedziemy na wzgórze nad miastem z monumentalnym pomnikiem Matki Gruzji, by zobaczyć panoramę stolicy za dnia. Następnie schodami wzdłuż twierdzy zejdziemy do wąwozu z wodospadem, nad którym wiszą kolorowe balkony. Nieopodal znajdują się słynne łaźnie siarkowe z charakterystycznymi malowniczymi kopułami. Mostem Metekhi nad rzeką Mktwari przejdziemy do katedry Cminda Sameba – trzeciej największej świątyni prawosławnej świata, największej budowli sakralnej Gruzji. Metrem przejedziemy na aleję Rustaveli, gdzie w znanej restauracji zjemy obiad i odpoczniemy. Po posiłku odwiedzimy dom wina Khareba - to sklep firmowy jednej z czołowych winiarni, gdzie czekają na nas doskonałe gruzińskie wina i koniak. W zdecydowanie dobrych humorach możemy wrócić wtedy już do hostelu na odpoczynek i czas wolny, lub podejść kilometr aby Funicularem (kolejką szynową) wjechać na wzgórze widokowe z panoramą stolicy i przejść się po Parku Mtatsminda. Wieczorem w hostelu będziemy mogli się odświeżyć, wykąpać, przepakować na powrót.

18 dzień - TBILISI - WARSZAWA
W nocy transfer na lotnisko i przelot do Katowic lub Warszawy.


To jest program maksymalny. W miarę możliwości pogodowych oraz kondycji Uczestników, postaramy się go zrealizować.

W ofercie mamy również wersję 13-dniową wyprawy do Gruzji.

PROGRAM AUTORSKI, COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2017

Warunki

Składowe ceny

26.04.2018 - 13.05.2018: 4950 PLN
14.05.2018 - 31.05.2018: 4950 PLN
25.06.2018 - 12.07.2018: 4950 PLN
13.07.2018 - 30.07.2018: 4950 PLN
06.08.2018 - 23.08.2018: 4950 PLN
23.08.2018 - 09.09.2018: 4950 PLN

Cena zawiera

 • logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
 • bilety lotnicze Warszawa (lub Katowice) – Tbilisi (lub Kutaisi) – Warszawa (lub Katowice), w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg [do limitu: 1000 zł, do rozliczenia*];
 • ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 euro), KR (5000 euro), NNW (3000 euro) i BP (300 euro);
 • polski pilot, zarazem kierowca wynajętego samochodu;
 • wszystkie 15 noclegów w hotelach, hostelach i pensjonatach: pokoje dwuosobowe, wieloosobowe;
 • transport samochodem terenowym 4WD od 2 do 16 dnia (auto 5- lub 8-miejscowe, w aucie od 2 do 5 osób);
 • paliwo, ubezpieczenie auta, koszty eksploatacyjne, opłaty parkingowe;
 • opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie obiektów i atrakcji;
 • dyplom przejechania drogi do Tuszetii;
 • serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie dvd i pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);
 • obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

 

 

Cena nie zawiera

Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty:
- wyżywienia,
- dodatkowych atrakcji nie ujętych w programie, oraz określonych jako „dla chętnych”,
- inne koszty własne, pamiątki itp.
Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrad w związku z tym ze sobą to szacunkowo 250 USD.
Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

 

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W ciągu ponad 2 tygodni zachwycisz się Gruzją, poznasz jej gościnnych mieszkańców, smaki kuchni i win, dotrzesz do czarujących, fotogenicznych, trudno dostępnych zakątków, odpoczniesz i nieco się zmęczysz – wrócisz odmieniony!

Przygotowaliśmy NAJCIEKAWSZY, NAJBOGATSZY PROGRAM.

Noclegi: hotel, hostel, pensjonat, kwatera prywatna – rezerwowane wcześniej w odniesieniu do składu grupy.

Odwiedzimy tradycyjne, prawdziwe gruzińskie rodziny, w których poznamy co to znaczy GRUZIŃSKA GOŚCINNOŚĆ I BIESIADA, tam też przenocujemy.

Podróżujemy w niewielkiej grupie, abyśmy byli mobilni, aby wtopić się w prowincję, zasmakować Gruzji "od środka".

Nasza polska pilotka (zarazem tłumacz i kierowca) mieszka na stałe w Gruzji i jest jej pasjonatką - chętnie i szeroko dzieli się z uczestnikami wypraw swoją wiedzą i ciekawostkami nt. Gruzji, Gruzinów, kultury, zwyczajów.

Uwaga! Gruzja oczarowuje i uzależnia!

Odwiedzimy regiony: Kachetia, Tuszetia, Mccheta-Mtianetia, Kartlia, Dżawachetia, Adżaria, Imeretia, Megrelia, Swanetia.

 

Odwiedzimy miejsca: Tbilisi, Signagi, Kwareli, Telavi, Alaverdi, Omalo, Dartlo, GDW, Stepancminda, Upliscyche, Cziatura, Katskhi, Gori, Borżomi, Achalcyche, Aspindza, Wardzia, Khulo, Keda, Batumi, Zugdidi, Mestia, Uszguli, Tskaltubo, Kutaisi.

 

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl