Oferta - KAMCZATKA - przygoda w krainie wulkanów, łososi i niedźwiedzi

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

KAMCZATKA - przygoda w krainie wulkanów, łososi i niedźwiedzi

16 dni 7600 zł
  • 10.07.2018 - 25.07.2018
    • 10.07.2018 - 25.07.20187600zł
    • 26.07.2018 - 10.08.20187600zł
Tramping
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

____1 dzień - WARSZAWA – przelot
Zbiórka na wyprawę w Warszawie na lotnisku im. Chopina. Wylot, przesiadka tranzytowa na lotnisku w Moskwie. Nocny przelot nad prawie całą Rosją.

____2 dzień - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI
Przedpołudniem przylot na Kamczatkę, do stolicy - Pietropawłowska Kamczackiego. Zakwaterowanie. Spacer po historycznym centrum stolicy, wejście na Wzgórze Miłości, wizyta na rybnym rynku - pierwsze zakupy i degustacja "kamczackiego złota" czyli ikry, czerwonej ryb z gatunku łososi pacyficznych i królewskich krabów kamczackich. Wieczór integracyjny. Nocleg w wynajętym mieszkaniu lub w hostelu.

____3 dzień - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI, rejs po ZATOCE AWIACZYŃSKIEJ
Morska wycieczka na kutrze – wybrzeże Oceanu Spokojnego. W programie: Zatoka Awiaczyńska, skała „Trzej bracia”, zatoki (małe fiordy) wybrzeża Kamczatki, połów morskiej ryby (każdy może łowić), dobycie z dna morskiego przez nurka świeżych morskich jeży i krabów, degustacja ikry morskiego jeża, degustacja rybnej zupy „uchy” ze świeżych łososi pacyficznych. Nocleg w wynajętym mieszkaniu lub w hostelu.

____4 dzień - DACZNYJE GORĄCE ŹRÓDŁA
Pozostawienie nadmiarowego bagażu w depozycie. Przejazd w góry do Mutnowskiej Stacji Geotermalnej, rozbicie obozu namiotowego przy gorących źródłach, odpoczynek, zwiedzanie pola termalnego, kąpanie w źródłach. Nocleg w bazowych pokojach stacji lub w namiotach.

____5 dzień - WULKAN MUTNOWSKIJ
Trekking do krateru wulkanu Mutnowskij. Wejście do krateru wulkanu [stopień trudności: średni]. Obserwacja lodowca, wodospadu, pól gejzerów i siarkowych fumaroli, niesamowite wielobarwne formacje. Powrót na bazę. Nocleg w bazowych pokojach stacji lub w namiotach.

____6 dzień - MUTNOWSKA STACJA GEOTERMALNA – PARATUNKI – PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI
Odpoczynek, spacer po okolicy. Wracając do Pietropawłowska zobaczymy jeszcze wodospad pod wulkanem Wiljuczyńskim, możemy też zatrzymać się w „Paratunkach”, zażywając kąpieli w basenie z wodą termalną. Nocleg w wynajętym mieszkaniu lub w hostelu.

____7 dzień - baza przy przełęczy, WIELBŁĄD
Zakupy spożywcze, pozostawienie nadmiarowego bagażu w depozycie. Przejazd doliną Suchej Rzeczki do bazy przy przełęczy pod wulkanem Awiaczyńskim. Zabawy z susełkami - jewraszkami. Wejście na pobliską górę „Wielbłąd”, panorama widokowa (rozgrzewka). Wizyta w ciekawej stanicy parku narodowego. Nocleg w domku turystycznym lub w namiotach - do wyboru.

____8 dzień - WULKAN AWIACZYŃSKI
Całodniowa wycieczka - trekking górski - do krateru wulkanu Awiaczyńskiego 2741 m npm [stopień trudności: średni, choć długi]. Po powrocie na bazę odpoczynek. Nocleg w domku turystycznym lub w namiotach - do wyboru.

____od 9 do 14 dnia – NAŁYCZEWSKI PARK NARODOWY
6-ciodniowy trekking z plecakami po pięknym, dzikim Parku Narodowym Nałyczewskim, prawie zupełnie pozbawionym turystów, obfitującym w wulkany, góry, rzeki, gorące źródła [stopień trudności: średni, czasem łatwy; dystans do przejścia w sumie: około 90 km]. Noclegi w namiotach, drewnianych domkach, przygotowywanie posiłków na ognisku. Pierwsze dwa i pół dnia trekkingu powoli schodzimy, obchodząc podnóże wulkanu Koriakskiego, zatrzymując się przy narzanach – źródłach wód mineralnych. W trzecim dniu dojdziemy do centrum parku. Tam czwarty dzień odpoczniemy, rozkoszując się kąpielami w gorących źródłach. Obejrzymy niezwykły gryfon Iwanowa, zwiedzimy ciekawe muzeum parkowe. Ostatnie dwa dni trekkingu to przejście dolinami i przez przełęcz, do granicy parku. Powrót do stolicy. Nocleg w wynajętym mieszkaniu lub w hostelu.

____15 dzień - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI (fakultatywnie: Dolina Gejzerów i kaldera Uzon – śmigłowcem)
Wejście na wschód słońca na wzgórze z piękną panoramą stolicy, z dwoma wulkanami w tle (jeśli pogoda pozwoli i nie będzie padać). Możliwa wycieczka po okolicy Pietropawłowska – na brzeg Oceanu Spokojnego (plaże z czarnym wulkanicznym piaskiem), wzgórze z panoramą widokową, po drodze stary cmentarz.
Zwiedzanie Muzeum Krajoznawczego. Wizyta w ruskiej bani (dla chętnych, jeśli będzie to możliwe). Nocleg w wynajętym mieszkaniu lub w hostelu.
Chętni mogą w tym dniu zrealizować wycieczkę fakultatywną np. helikopterem do Doliny Gejzerów.

____16 dzień - PIETROPAWŁOWSK KAMCZACKI – przelot – WARSZAWA
Czas wolny. Zakupy pamiątek, ikry, czerwonej ryby, kraba itp. Przelot do Polski z przesiadką tranzytową w Moskwie.

 

To jest program maksymalny. W miarę możliwości pogodowych oraz kondycji Uczestników, postaramy się go zrealizować.
[w miarę możliwości i wolnego czasu, dla chętnych możliwe całodzienne wycieczki śmigłowcem do Doliny Gejzerów i kaldery Uzon, z przelotem nad aktywnym wulkanem oraz nad jezioro Kurylskie - płatne dodatkowo]

Warunki

Składowe ceny

10.07.2018 - 25.07.2018: 7600 PLN
26.07.2018 - 10.08.2018: 7600 PLN

Cena zawiera

- logistyka wyprawy, przygotowanie i realizacja;
- polski pilot Arsoba Travel, jednocześnie tłumacz rosyjskojęzyczny - przez cały czas trwania wyprawy, jednocześnie przewodnik w czasie wycieczek i górskich trekkingów (lub wtedy lokalny przewodnik);
- bilety lotnicze na trasie Warszawa – Pietropawłowsk Kamczacki – Warszawa - do limitu 3500 zł, do rozliczenia*;
- wizowanie, wiza turystyczna 1-krotna do Rosji, w tym wszystkie koszty powiązane jak np. obowiązkowy voucher;
- ubezpieczenie turystyczne KLZ, KR, NNW i BP;
- organizacja noclegów, biletów na miejscowe środki transportu przez cały czas trwania wyprawy;
- wydany w formie drukowanej mapnik wyprawowy;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie oraz na pamięci Flash - pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane przez pilota w czasie wyprawy).

* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

Cena nie zawiera

Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają koszty:
- własnego wyżywienia,
- noclegów,
- transportu nie zawartego w w/w świadczeniach,
- wycieczek fakultatywnych,
- biletów wstępu,
- wydatków własnych.
Kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to szacunkowo między 500 a 700 USD.
Naturalnie sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na dodatkowe atrakcje, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.
 

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Cena wyprawy za osobę uzależniona jest od finalnej liczby Uczestników wyprawy:
7600 zł/os (grupa 8-10 Uczestników + pilot)
7900 zł/os (grupa 7 Uczestników + pilot)
8300 zł/os (grupa 6 Uczestników + pilot)
8700 zł/os (grupa 5 Uczestników + pilot)
9200 zł/os (grupa 4 Uczestników + pilot)
10100 zł/os (grupa 3 Uczestników + pilot)


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis


OPINIE UCZESTNIKÓW

Chcemy powiedzieć, jak bardzo warto jest uczestniczyć w wyprawach organizowanych przez Jurka. Niezapomniana przygoda, mozliwość poznania barw Kamczatki - czerwonego łososia, wspaniałej ikry w łowionych przez nas rybach, jak również poczuć przysłowiową "siekierę" siarkowych intensywnie żółtych fumaroli, od których aż się w głowie kręci. A od Kamczatki właśnie głowa wiruje - od wrażeń doznanych i ludzi poznanych. Wyprawa toczy się swoim torem - współdecydujemy co i jak chcemy zrobić. A wszystko z pomocą Jurka, który jest świetnym przewodnikiem, podróżnikiem i organizatorem w jednym, na którego naprawdę można liczyć.
Wulkany zdające się budzić na nasze zaproszenie. To niesamowite wrażenie, które ogarnia człowieka - z jednej strony podziw przed buchającą pyłami i dymami górą, a z drugiej baczenie przed spotkaniem drapieżnika... Wszelki poniesiony trud zwraca się z ogromną nawiązką. W nagrodę dla odważnych, ukazują się zapierające dech w piersiach widoki, piękne kwiaty i wszelka roślinność, którą można podziwiać do woli po ciężkim marszu przez wulkaniczne piargi. Jednym słowem cudowna feeria barw i wrażeń.
Jeśli lubicie przemierzać nieoznaczone szlaki, aby dojść do celu, jeśli lubicie dreszczyk emocji związanych z niepewnością spotkania niedźwiedzia, to polecamy! Zawsze jesteście uzbrojeni w nieocenione wsparcie Przewodnika.
I nawet, gdy w kamczackiej głuszy macie problem zdrowotny lub załamie się pogoda, to można przebyć drogę do stolicy Kraju Kamczackiego przeuroczą "wachtowką", która zapewni Wam, drodzy Czytelnicy, niezapomnianych wrażeń. Przedzieranie się przez gęsty las w przemiłym towarzystwie "tubylców" oraz komarów dostarczy Wam doznań, których jesteśmy pewni, że nie zapomnicie na bardzo długo. Nawet jeśli droga przez nieznane "wyboje" i wycinanie utrudniających przejazd drzew i konarów miała by zająć 10 godzin.
Znajomi po powrocie pytali nas - "Było ciężko?" Tak, momentami trzeba było się wysilić. Ale uwierzcie nam - to nie jest problem. Bo przecież jadąc na "koniec świata" trzeba liczyć się z pewnymi, fizycznymi problemami, takimi chociażby jak kondycja. Niemniej chcemy jeszcze raz podkreslić, że Jurek - przewodnik dopasowuje program do indywidualnych potrzeb pragnących przeżyć przygodę podróżników.
Ponadto udaną wycieczkę tworzą współtowarzysze. Niezapomnianą częścią wyjazdu są osoby z chęcią, zaagażowaniem oraz poświęceniem. Ci, którzy stanowią nieocenioną wartość każdej wyprawy bądź chociażby najmniejszego wypadu. A na Kamczatkę jadą ludzie mający w sobie pasję podróżowania, chcący doznać wrażeń, o których wcześniej wspomnieliśmy.
Nie znamy skali, w której moglibyśmy zawrzeć nasze przeżycia. Przekonajcie się sami i jedźcie, nawet w ciemno, z

Arsoba Travel. Naprawdę WARTO !
______________________________________________Leszek i Marian, Wrocław/Zakopane :)

 

Osobom zakochanym w odludnych miejscach, wielbicielom gór i wulkanów, amatorom wyszukanych smaków, krętych dróg czasem pod górkę, dziwactw przyrody i nie zawsze wysokich temperatur uprzejmię donoszę... Kamczatka jest najwspanialszym miejscem na ziemi.
A więc po kolei:
- odludne miejsca to wędrówka po parkach gdzie niedźwiedzia stopa staje częściej niż ludzka, a ostatni homo sapiens przechadzał się nie wcześniej niż kilka dni temu;
- góry i wulkany znajdziecie odwróciwszy się w dowolną stronę, a czasem nawet leżąc na ziemi i patrząc w górę;
- wyszukane smaki - najchętniej bym nie wspominała, bo na samą myśl o ikrze, czerwonej rybie czy king krabie mam ochotę kupić bilet i znów je pożerać każdym kawałkiem mojego ciała. Naturalny smak zapach, wygląd to wręcz perfekcyjne dzieło natury. Nigdzie, przenigdzie nie uda się wam samemu zrobić ikry i jeszcze jej zjeść. Dla chętnych możliwość przedłużenia rozkoszy nawet do granic Polski;
- kręte drogi pod górkę - cóż ciężko na wulkan wchodzić prostą drogą w dół... ale warto;
- dziwactwa przyrody - widzieliście kiedyś buchającą z ziemi parę, jezioro o temperaturze 80 stopni, bąbelki błotne skaczące tak z metr nad ziemię, niedźwiedzia 200 metrów od was, czy gotującą się rzekę?
- nie zawsze wysokie temperatury - no cóż raczej było ciepło, ale w góry zabierzcie proszę dodatkową bluzę, czapkę i rękawiczki.
Nadal niezdecydowani... polecam przejrzenie zdjęć... bo Kamczatka to naprawdę najwspanialsze miejsce na ziemi (a uwierzcie, niejedno w życiu widziałam).
A to wszystko okraszone towarzystwem niezapomnianego pocieszyciela, który masował obalałe mięśnie "plecakowe", Jurka Arsoby.
Ale o tym wszystkim możecie się przekonać tylko decydując się na wyjazd na Kamczatkę.
______________________________________________Ewa, Warszawa

Cały czas przed oczami stoją te niesamowite krajobrazy, których nie da się po prostu opisać słowami. Wulkaniczne wzniesienia, śnieg przeplatany wysepkami usypanymi z wulkanicznego piasku, osuwające się na naszej drodze kamienie.. strumienie płynące wolno i wypływające spod śnieżników... niespotykane chmury płynące po błękitnym niebie ponad szczytami wulkanów i wzniesień. Wspaniała, dzika natura, najczystsze powietrze, jakim kiedykolwiek oddychałam i przejrzystość powietrza nieskażonego niczym.
Cieszę się, że tam byłam i wspomnienia pozostaną na zawsze. O przyrodzie, o przygodzie, o ludziach, który tam żyją, o jedzeniu, o wysiłku, wyzwaniach, żartach, wsparciu. Bardzo dobra organizacja, wyprawa trudniejsza niż zapowiadano, ale potem daje to wiele satysfakcji i radości :) !
Organizator sprawdzony - można jechać. Przeciągnie, wymęczy, ale śmiechu i fascynacji tym, co przeżyliśmy starcza potem na dłuuugo.
______________________________________________Agata i Robert, Warszawa

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl