Oferta - Perski Express

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Perski Express

10 dni 4450 zł
  • 08.05.2019 - 17.05.2019
    • 08.05.2019 - 17.05.20194450zł
    • 18.10.2019 - 27.10.20194450zł
Wyprawy
Tramping
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Teheran

Lot z Warszawy do Teheranu

Dzień 2Teheran

Zwiedzanie irańskich pałaców szacha-Golestan i Niavaran, Wielki Targ i wielkie zakupy, Polski Cmentarz Armii Andersa. Nocny przejazd  wygodnym autokarem do Isfahanu, ok 5 h.

Dzień 3Isfahan

Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Starożytny Isfahan, perski Kraków, najpiękniejsze miasto Iranu, dawna stolica szachów, stare mosty, pałace, ogrody i wielki plac Chomeiniego z medresami i meczetami z listy UNESCO, wspaniały wybór rękodzieła. Wieczorne spacery po średniowiecznych mostach Isfahanu. Nocleg w klimatycznym hostelu na starym mieście.

Dzień 4Yazd

Wczesny przejazd do Yazdu, ok 4 h. Jazd to tajemnicze miasto czcicieli ognia i Zaratusztry, jeden z najstarszych ośrodków miejskich na Ziemi. Podziwiamy tutaj świątynie wiecznego ognia oraz starożytne miasto z wieżami milczenia, na których dokonywano tzw. "podniebnych pochówków". Nocleg w hostelu w Yazd.

Dzień 5Pustynia Daszt-e Lut

Bardzo wczesna pobudka, 4 godzinny przejazd na pustynię Daszt-LutEzmirghan, zielona perła pustyni, najpiękniejsza oaza Iranu, nocleg pod wygwieżdżonym niebem Pustyni Daszt-Lut, najgorętszej pustyni świata (satelity odnotowały temperaturę plus 70 C)

Dzień 6Wielka Pustynia Słona - Sziraz

Wczesna pobudka i całodzienny rajd po Wielkiej Pustyni Słonej. Przejazd pustynnymi drogami do Szirazu i Persepolis, po drodze zwiedzamy Kharanaq, starożytne, gliniane miasto na pustyni ze wspaniałymi akweduktami, dziś zamieszkałe przez zaledwie 2 rodziny. Wieczorem docieramy do Szirazu, gdzie kwaterujemy w hostelu.

Dzień 7Persepolis

Persepolis, perła Iranu, bajeczna stolica rodu Achemenidów, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na środkowym wschodzie. Poza Persepolis oglądamy jeszcze gigantyczne grobowce Dariuszów w Naghsz-Rostam, wieczorem relaks w zielonym pełnym pałaców i parków Szirazie

Dzień 8Sziraz - Ali Sadr (Kom) - Teheran

Wyjazd wczesnym rankiem. Powrót z Szirazu do Teheranu, po drodze do stolicy zobaczymy Ali Sadr, trzecią największą jaskinię świata, gdzie odbędziemy rejs łodziami po niesamowitym, kolorowym wnętrzu lub też Kom (Qom), najświętsze miasto Iranu i najważniejszy ośrodek teologiczny kraju, gdzie urodził się i wychował sam ajatollah Chomeini. Zakwaterowanie w teherańskim hostelu póżnym wieczorem.

Dzień 9Teheran

Spacery po Teheranie, trasa szlakiem teherańskich bazarów, w tym wizyta na Wielkim Bazarze.

Dzień 10Teheran - Warszawa

Lot z Teheranu do Berlina lub Warszawy

Warunki

Składowe ceny

08.05.2019 - 17.05.2019: 4450 PLN
18.10.2019 - 27.10.2019: 4450 PLN

Cena zawiera

- bilet na trasie Warszawa - Teheran - Warszawa,

- opiekę polskiego pilota,

- zakwaterowanie w hostelach w pokojach 2-4 osobowych,

- nocleg w namiocie na pustyni,

- transport lokalnymi autobusami, busami i pociągami,

- ubezpieczenie turystyczne Signal Iduna,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia (15-20 USD dziennie),

- biletów wstępu (ok 120 USD),

- wizy irańskiej (80 USD, płatne na lotnisku),

- napiwków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Iran to wbrew pozorom, kraj niezwykle zróżnicowany kulturowo, zarówno w warstwie historycznej, jak i współczesnej. Zetkniemy się tu z wieloma ludami, kulturami, religiami i językami. Oczywiście dominują tu Persowie oraz kultura islamu w wersji szyickiej, ale mamy też Azerów, Arabów, Ormian, Beludżów, indyjskich Parsów czy Żydów. Kulturę, zwyczaje, obyczaje, zabytki i współczesność każdej z tych grup będziemy mieli okazję w Iranie podziwiać. W związku właśnie z tradycją i kulturą w Iranie obowiązują pewne normy prawne. Należy do nich min. zakaz wwożenia i publicznego picia alkoholu, oraz nakazy związane z zakrywaniem pewnych części ciała. Np: kobiety muszą mieć zakryte wszystkie części ciała, poza dłońmi i stopami, zakrywa się też włosy (co w praktyce sprowadza się do noszenia chusty). Mężczyźni podobnie, muszą nosić długie spodnie i koszule co najmniej z krótkimi rękawami...
   Do mozaiki  kulturowej, etnicznej i językowej dodajmy atrakcje przyrodnicze, jak niezwykle wysokie góry, rozległe, jedne z największych w Azji pustynie, niezwykłe oazy, lasy, słone jeziora, jaskinie...
    Co do samej logistyki wyjazdu, jako niewielka grupa będziemy się starali dotrzeć w najbardziej odległe i czasem mało "turystyczne" zakątki Persji. W związku z tym nasz transport i zakwaterowanie będą bardzo różnorodne, uzależnione od lokalnych warunków. Obok luksusowych, nocnych autokarów będziemy podróżować lokalnymi taksówkami, obok hoteli o standardzie europejskim będziemy spać w małych hostelach na dachach tradycyjnych domostw. Obok wielkomiejskich restauracji będziemy się "stołować"na lokalnych małych targach. 

Na trasie znajdują się prawdziwe skarbnice kultury, sztuki i architektury Iranu - Isfahan, Persepolis, Sziraz, Yad i Kom. To nie tylko znaczące ośrodki kulturowe na mapie Persji, ale miejsca ważne dla historii i cywilizacji całej Azji.

Istnieje możliwość połączenia tego wyjazdu z wcześniejszym programem TREKKING NA DAMAVAND + TEHERAN I MORZE KASPIJSKIE

ŁĄCZNY KOSZT PROGRAMÓW TREKKING NA DAMAVAND + PRESKI EXPRESS TO 5900 PLN

Ważne! Wyprawa ma charakter trampingowy. Korzystamy z lokalnych środków komunikacji, jemy w lokalnych knajpkach i sami organizujemy sobie czas wolny.

Minimalna liczba uczestników: 6 osób

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl