Oferta - Z plecakiem po Iranie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Z plecakiem po Iranie

10 dni 4650 zł
  • 19.10.2018 - 28.10.2018
Wyprawy
Tramping
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Teheran

Lot z Warszawy do Teheranu

Dzień 2Teheran

Zwiedzanie irańskich pałaców szacha-Golestan i Niavaran, Wielki Targ i wielkie zakupy, Polski Cmentarz Armii Andersa. Nocny przejazd  wygodnym autokarem do Isfahanu, ok 5 h.

Dzień 3Isfahan

Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Starożytny Isfahan, perski Kraków, najpiękniejsze miasto Iranu, dawna stolica szachów, stare mosty, pałace, ogrody i wielki plac Chomeiniego z medresami i meczetami z listy UNESCO, wspaniały wybór rękodzieła. Wieczorne spacery po średniowiecznych mostach Isfahanu. Nocleg w klimatycznym hostelu na starym mieście.

Dzień 4Yazd

Wczesny przejazd do Yazdu, ok 4 h. Jazd to tajemnicze miasto czcicieli ognia i Zaratusztry, jeden z najstarszych ośrodków miejskich na Ziemi. Podziwiamy tutaj świątynie wiecznego ognia oraz starożytne miasto z wieżami milczenia, na których dokonywano tzw. "podniebnych pochówków". Nocleg w hostelu w Yazd.

Dzień 5Pustynia Daszt-e Lut

Bardzo wczesna pobudka, 4 godzinny przejazd na pustynię Daszt-LutEzmirghan, zielona perła pustyni, najpiękniejsza oaza Iranu, nocleg pod wygwieżdżonym niebem Pustyni Daszt-Lut, najgorętszej pustyni świata (satelity odnotowały temperaturę plus 70 C)

Dzień 6Wielka Pustynia Słona - Sziraz

Wczesna pobudka i całodzienny rajd po Wielkiej Pustyni Słonej. Przejazd pustynnymi drogami do Szirazu i Persepolis, po drodze zwiedzamy Kharanaq, starożytne, gliniane miasto na pustyni ze wspaniałymi akweduktami, dziś zamieszkałe przez zaledwie 2 rodziny. Wieczorem docieramy do Szirazu, gdzie kwaterujemy w hostelu.

Dzień 7Persepolis

Persepolis, perła Iranu, bajeczna stolica rodu Achemenidów, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na środkowym wschodzie. Poza Persepolis oglądamy jeszcze gigantyczne grobowce Dariuszów w Naghsz-Rostam, wieczorem relaks w zielonym pełnym pałaców i parków Szirazie

Dzień 8Sziraz - Ali Sadr (Kom) - Teheran

Wyjazd wczesnym rankiem. Powrót z Szirazu do Teheranu, po drodze do stolicy zobaczymy Ali Sadr, trzecią największą jaskinię świata, gdzie odbędziemy rejs łodziami po niesamowitym, kolorowym wnętrzu lub też Kom (Qom), najświętsze miasto Iranu i najważniejszy ośrodek teologiczny kraju, gdzie urodził się i wychował sam ajatollah Chomeini. Zakwaterowanie w teherańskim hostelu póżnym wieczorem.

Dzień 9Teheran

Spacery po Teheranie, trasa szlakiem teherańskich bazarów, w tym wizyta na Wielkim Bazarze.

Dzień 10Teheran - Warszawa

Lot z Teheranu do Berlina lub Warszawy

Warunki

Składowe ceny

19.10.2018 - 28.10.2018: 4650 PLN

Cena zawiera

- bilet na trasie Warszawa/Berlin - Teheran - Warszawa/Berlin,

- opiekę polskiego pilota,

- zakwaterowanie w hostelach,

- transport lokalnymi autobusami, busami i pociągami,

- ubezpieczenie,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia (15-20 USD dziennie),

- biletów wstępu (ok 120 USD),

- wizy irańskiej,

- napiwków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na naszą perską włóczęgę. Na trasie prawdziwe skarbnice kultury, sztuki i architektury Iranu - Isfahan, Persepolis, Sziraz, Yad i Kom. To nie tylko znaczące ośrodki kulturowe na mapie Persji, ale miejsca ważne dla historii i cywilizacji całej Azji.

Istnieje możliwość połączenia tego wyjazdu z wcześniejszym trekkingiem na Demavand - http://zorientowani.pl/pl-pl/oferta,3000,akcja-na-demavand-5671-m-teheran-i-morze-kaspijskie.html

ŁĄCZNY KOSZT PROGRAMÓW AKCJA NA DEMAVAND + Z PLECAKIEM PO IRANIE TO 6600 PLN

Ważne! Wyprawa ma charakter trampingowy. Korzystamy z lokalnych środków komunikacji, jemy w lokalnych knajpkach i sami organizujemy sobie czas wolny.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl