Oferta - Z plecakiem po Iranie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Z plecakiem po Iranie

10 dni 4950 zł
  • 19.10.2018 - 28.10.2018
Wyprawy
Tramping
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień. Lot z Berlina lub Warszawy do Teheranu

2 dzień. Zwiedzanie irańskich pałaców szacha-Golestan i Niavaran, Wielki Targ i wielkie zakupy, Polski Cmentarz Armii Andersa. Nocny przejazd  wygodnym autokarem do Isfahanu, ok 5 h.

3 dzień. Zakwaterowanie w hostelu w centrum miasta. Starożytny Isfahan, perski Kraków, najpiękniejsze miasto Iranu, dawana stolica szachów, stare mosty, pałace, ogrody i wielki plac Khomeiniego medresami i meczetami z listy UNESCO, wspaniały wybór rękodzieła. Wieczorne spacery po średniowiecznych mostach Isfahanu. Nocleg w klimatycznym hostelu na starym mieście.

4 dzień. Wczesny przejazd do Yazdu, ok 4 h. Jazd, tajemnicze miasto czcicieli ognia i Zaratusztry, jeden z najstarszych ośrodków miejskich na Ziemi, podziwiamy tutaj świątynie wiecznego ognia oraz starożytne miasto z wieżami milczenia, na których dokonywano tzw "podniebnych pochówków". Nocleg w hostelu w Yazd.

5 dzień. Bardzo wczesna pobudka, 4 godzinny przejazd na pustynię Daszt e LutEzmirghan, zielona perła pustyni, najpiękniejsza oaza Iranu, nocleg pod wygwieżdżonym niebem Pustyni Daszt e Lut, najgorętszej pustyni świata /satelity odnotowały temperaturę plus 70 C/

6 dzień. Wczesna pobudka i całodzienny rajd po Wielkiej Pustyni Słonej. Przejazd pustynnymi drogami do Shirazu i Persepolis, po drodze zwiedzamy Kuranaq, starożytne, gliniane miasto na pustyni ze wspaniałymi akweduktami, dziś zamieszkałe przez zaledwie 2 rodziny. Wieczorem docieramy do Schirazu, gdzie kwaterujemy w hostelu.

7 dzień. Persepolis, perła Iranu, bajeczna stolica rodu Achemenidów, jedno z najciekawszych stanowisk archeologicznych na środkowym wschodzie, poza Persepolis oglądamy jeszcze gigantyczne grobowce Dariuszów w Naksz e Rustam, wieczorem relaks w zielonym pełnym pałaców i parków Schirazie

8 dzień. Wyjazd wczesnym rankiem. Powrót ze Schirazu do Teheranu, po drodze do stolicy Ali Sadr, 3 największa jaskinia świata, rejs łodziami po niesamowitym, kolorowym wnętrzu lub Qom, najświętsze miasto Iranu i najważniejszym ośrodkiem teologicznym, tu urodził się i wychował sam ajatollah Chomeini. Zakwaterowanie w teherańskim hostelu póżnym wieczorem.

9 dzień. Spacery po Teheranie, trasa szlakiem teherańskich bazarów w tym wizyta na Wielkim Bazarze.

10 dzień. Lot z Teheranu do Berlina lub Warszawy

Warunki

Składowe ceny

19.10.2018 - 28.10.2018: 4950 PLN

Cena zawiera

- bilet na trasie Warszawa/Berlin - Teheran - Warszawa/Berlin,

- opiekę polskiego pilota,

- zakwaterowanie w hostelach,

- transport lokalnymi autobusami, busami i pociągami,

- wizę irańską,

- ubezpieczenie,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia (15-20 USD dziennie),

- biletów wstępu (ok 120 USD)

- napiwków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na naszą perską włóczęgę. Na trasie prawdziwe skarbnice kultury, sztuki i architektury Iranu - Isfahan, Persepolis, Shiraz, Yad i Quum. To nie tylko znaczące ośrodki kulturowe na mapie Persji, ale miejsca ważne dla historii i cywilizacji całej Azji.

Istnieje możliwość połączenia tego wyjazdu z wcześniejszym trekkingiem na Demavand - http://zorientowani.pl/pl-pl/oferta,3000,akcja-na-demavand-5671-m-teheran-i-morze-kaspijskie.html

ŁĄCZNY KOSZT PROGRAMÓW AKCJA NA DEMAVAND + Z PLECAKIEM PO IRANIE TO 6600 PLN

Ważne! Wyprawa ma charakter trampingowy. Korzystamy z lokalnych środków komunikacji, jemy w lokalnych knajpkach i sami organizujemy sobie czas wolny.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl