Oferta - Islandia i Wyspy Owcze

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Islandia i Wyspy Owcze

Islandia Dania
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Warszawa - Hirthals

Wyjazd z Warszawy w kierunku Dani.

Dzień 2.  Prom na Wyspy Owcze

Po południu wsiadamy na prom w kierunku Wysp Owczych. Nocleg w kabinie na promie.

WYSPY OWCZE

Dzień 3.  Torshavn

Dzień na promie. Wieczorem przyjazd do Torshavn i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4. Wyspa Streymoy

Zwiedzanie Wysp zaczniemy od spaceru po stolicy Wsyp Owczych – Torshavn. Następnie udamy się na północ wyspy Streymoy w stronę Vestmanna, gdzie znajdują się wysokie nawet na 500 m klify zamieszkiwane przez ptaki morskie i foki. Jeszcze dalej na północ zobaczymy urokliwą wioskę Saksun z dachami domów porośniętymi darnią. Krótki spacer po okolicy. Po południu zrobimy spacer na punkt widokowy Sornfelli ze wspaniałym widokiem na fiord i wyspy.

Dzień 5. Wyspa Eystoroy i Vidoy

Po śniadaniu udamy się na wyspę Eysturoy, gdzie naszym oczom ukażą się kolejne przepiękne krajobrazy. Przejazd pięknymi drogami, wzdłuż których pasą się stada uroczych owieczek towarzyszących nam przez cały pobyt na Wyspach Owczych. Największą atrakcją dnia będzie spacer na Slættaratindur, najwyższy szczyt Wysp (882 m n.p.m.), z którego szczytu w dobrą pogodę widać wszystkie 18 wysp archipelagu. Dla tych, którzy nie zdecydują się wędrówkę alternatywa w postaci spaceru po okolicznych wioskach. Pojedziemy również na niezwykle fotogeniczny cypel Vidareidi, najdalej wysuniętą pa północ zamieszkałą część Wysp Owczych.

Dzień 6.  Wyspa Vagar. Prom na Islandię

Ostatniego dnia na Wyspach Owczych zobaczymy kolejne piękne miejsca, tym razem na wyspie Vagar. Na początku udamy się na spacer szlakiem do Gasadalur. Następnie na południu wyspy udamy się na spektakularny punkt widokowy Sørvágsvatn, z którego widać największe jezioro Wysp Owczych umiejscowione nad dwoma morskimi jaskiniami wrzynającymi się w głąb klifów. Po południu przejazd do portu na prom w stronę Islandii.

ISLANDIA 

Dzień 7.  Wschodnie Fiordy – Vatnajökull

Dzień rozpoczniemy od klimatycznie położonej, na końcu klifu, miejscowości Seydisfjordur, gdzie cumuje prom. Następnie pojedziemy drogą przez Wschodnie Fiordy udamy się na południe w kierunku parku narodowego Skaftafell i największego lodowca Islandii – Vatnajökull. Zobaczymy lodowcową lagunę Jokulsarlon, a następnie udamy się na spacer w stronę lodowca.

Dzień 8.Dettifoss – Tjörnes

Przejazd na północ w kierunku wodospadu Selfoss i leżącego nieco dalej Dettifoss. Jest to jeden z najpotężniejszych i najobfitszych w wodę wodospadów w Europie. Jego szerokość wynosi 100 metrów, zaś spiętrzone wody spadają aż 45 do znajdującego się poniżej kanionu. Dzień zakończymy podziwianiem półwyspu Tjörnes, na którym spotkać można kolonie maskonurów i innych ptaków.

Dzień 9.  Husavik - Myvatn

Po śniadaniu udamy się do portowego miasteczka Husavik, gdzie będziemy mogli odbyć kilkugodzinny rejs w poszukiwaniu wielorybów. Husavik to także bardzo ładne miasto, pełne urokliwych zakątków i miejsc, gdzie można dobrze zjeść i wypić pyszne cappucino. Do dla tych, którzy unikają wodnych przygód :) Później przemieścimy się na południe, w kierunku Myvatn, malowniczego jeziora, w pobliżu którego znajduje się obszar wygasłych wulkanów, gorących, bulgoczących źródeł i wyziewów. Geotermalne wody wykorzystano do pozyskiwania energii. Będziemy mogli zwiedzić muzeum przy elektrowni geotermalnej Krafla, w którym w przystępny sposób opisano procesy geologiczne prowadzące do powstania gorących wód jak i sposoby ich wykorzystania.

Dzień 10.  Myvatn – Akureyri

W pierwszej części dnia pozostaniemy w bogatej w atrakcje okolicy jeziora Myvatn. Wejdziemy m.in. na wielki wulkaniczny krater Hverfjall, osiągający wysokość 420 m n.p.m. a także pospacerujemy po Dimmuborgir osobliwym lesie lawowych formacji, które przyjmują przeróżne, dziwaczne kształty. Następnie skierujemy się do Akureyri, które pomimo swojej niewielkiej wielkości (17 tys. mieszkańców) jest centrum kulturalnym dla całej północnej Islandii. Miasto posiada swoje lotnisko, port, filharmonię, uniwersytet oraz centrum kongresowe. Jednocześnie jest wspaniale położone, na końcu długiego fiordu i pomiędzy wysokimi górami. Wieczorny spacer po mieście.

Dzień 11.  Akureyri - Półwysep Snaefelsses   

Po śniadaniu udamy się malowniczą drogą w stronę półwyspu Snaefelssnes. Półwysep jst rzadziej odwiedzany przez turystów, gdyż nie leży bezpośrednio przy drodze numer jeden oplatającej Islandię, jednak wart jest odwiedzenia ze względu na nagromadzenie różnorakich atrakcji. Tego dnia zobaczymy wodospad Kirkjufellfoss i słynnę górę Kirkjufell, muzeum rekina oraz urocze, portowe miasteczko Stykkisholmur.

Dzień 12.  Półwysep Snaefelsses  - Thinkvellir

Dzień zaczniemy od dalszej eksploracji Półwyspu Snaefelsses. Zobaczymy m.in. lodowiec Snaefelsnesjokul, spektakularne bazaltowe klify Londgrangar, pola lawowe i uroczy kościółek w Budir. Po drodze do Thinkvellir podjedziemy pod kalderę Eldborg, którą będzie okazja zdobyć. Po południu dojedziemy do Thingvellir, miejsca szczególnego, z powodów historycznych, jako że tutaj zebrał się w roku 930, po raz pierwszy parlament islandzki. Jest on równie istotne z powodów geograficznych, gdyż jest to dolina ryftowa, jedyna część Grzbietu Śródatlantyckiego znajdująca się ponad poziomem morza. Tutaj widać na własne oczy wielki proces tektoniczy jakim jest oddalanie się od siebie płyt północnoamerykańskiej i europejskiej.

Dzień 13.  Gullfoss – Geysir – Rejkiawik – Błękitna Laguna

Tego dnia czekają nas wielkie atrakcje w postaci ogromnego, dwukaskadowego wodospadu Gullfoss oraz Geysir – obszaru gejzerów i ciepłych źródeł, od nazwy którego powstała nazwa gejzer. Następnie pojedziemy do Rejkiawiku. Dla chętnych wieczorny spacer po mieście. Zrobimy sobie spacer po kameralnej stolicy Islandii, odwiedzając najważniejsze miejsca w mieście m.in. kościół Hallgrimskirkja, salę koncertową Harpa, kameralny budynek parlamentu. Po zwiedzaniu czas na ostatnie zakupy, obiad i dobrą kawę. Następnie udamy się w stronę Błękitnej Laguny, gdzie w ostatnich godzinach naszego pobytu na Islandii będziemy mogli zrelaksować się w gorących źródłach. Wieczorem przejazd na lotnisku w Keflavik.

Dzień 14.  Przylot do Polski

W godzinach porannych przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

Warunki

Cena zawiera

- bus na całej trasie,

- prom z Dani na Wyspy Owcze i Wysp Owczych na Islandię,

- bilet lotniczy na trasie Rejkiawik - Warszawa,

- zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach w pokojach 2 i 3 osobowych oraz w kabinach 4 os. na promie,

- śniadania,

- opiekę polskiego pilota,

- ubezpieczenie,

- wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,

- podatek VAT,

- pamiątkową koszulkę.

Cena nie zawiera

- wyżywienia poza śniadaniami,

- wstępów i atrakcji dla chętnych.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 14-18 osób

Zaliczka: 2000 PLN


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na ekscytującą podróż przez dwie kainy: krainę owiec i krainę lodu i ognia. Naszym busem przemierzymy najciekawsze miejsca na Wyspach Owczych oraz niemal całą Islandię odwiedzając jej największe skarby, miejsca, które niejednokrotnie zapierają dech w piersiach. Na naszej drodze znajdą się niepowtarzalne miejsca: wspaniałe wyspiarskie krajobrazy Wysp Owczych, głębokie fiordy wschodniego wybrzeża Islandii, wielkie wodospady, gejzery i wulkany. Odwiedzimy też miejsca najważniejsze dla historii obydwu krajów. Takie jak klimatyczne Thorshavn - niewielką stolicę wysp Owczych, Thingvellir - dolinę ryftową, gdzie zebrał się pierwszy Islandzki parlament, uroczy Rejkiawik, śliczne, małe rybackie miasteczka. Nie zabraknie też czasu na relaks, zarówno w czasie spokojnych wędrówek wśród przepięknej surowej przyrody jak i zupełne odprężenie w gorących, termicznych wodach. To naprawdę będzie niezapomniana wyprawa!

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl