Oferta - Rowerowa Toskania

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Rowerowa Toskania

10 dni 2420 zł
  • 06.09.2018 - 15.09.2018
Aktywne
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

Dzień 1.  Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach). Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2.  Padwa i Montecatini Terme

Rano, zwiedzanie Padwy. Następnie przejazd do Montecatini Terme. Czas na regenerację po długiej podróży. Po śniadaniu w hotelu, indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme. Szczególnie polecane są baseny i inne atrakcje termalne z których słynie ta miejscowość: http://www.termemontecatini.it/en/thermal-treatments-price-list.html

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898r. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 euro w dwie strony:

http://www.funicolare-montecatini.it

Dzień 3.  Przepiękne panoramy i Krzywa Wieża: Monte Pisano - Piza - Viareggio

Dzień rozpoczynamy wjazdem autokarem na Monte Pisano (900m.n.p.m.) skąd możemy podziwiać panoramę Pizy i morza. Wycieczkę rozpoczynamy długim zjazdem do doliny. Przejazd do Pizy. Zwiedzamy miasto po czym kontynuujemy wycieczkę poprzez park przyrody Macchia Lucchese do nadmorskiej miejscowości Viareggio. Dystans wycieczki ok 50km, poziom łatwy (znaczna część trasy prowadzi w dół).

Dzień 4.  Zwiedzanie Florencji

Zwiedzanie Florencji (dojazd w obie strony autokarem).

Dzień 5.  Najprawdziwsza Toskania: Casciana Terme - San Gimignano

Wycieczkę rozpoczynamy w Casciana Terme. Poprzez winnice i wzgórza dojedziemy do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po drodze podziwiać będziemy krajobrazy typowe dla Toskanii. Dystans wycieczki to ok 55km (poziom średni).

Dzień 6.  W kierunku wybrzeża: Montenero - Gabbro

Wjazd autokarem na Montenero. Zwiedzanie Santuario di Montenero. Zjazd rowerem do miejscowości Quercianella a następnie na południe czeka na nas relaksacyjna jazda wzdłuż wybrzeża. W zależności od pogody możemy odpocząć na, charakteryzującej się białym piaskiem, plaży w Rosignano bądź podążać dalej na południe. Dystans wycieczki 50-70km, poziom łatwy.

Dzień 7.  Z wizytą u Leonardo: Vinci - Montalbano

Dzień zaczynamy wyjazdem z hotelu w kierunku miejscowości Vinci, miejscu narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście. Powrót przez piękne wzgórza Montalbano. Szacowany dystans 55km (poziom łatwy). Punkt początkowy i końcowy w Hotelu.

Dzień 8.  Wokół jeziora Trasimeno

Wycieczka wokół jeziora Trasimeno, w regionalnym Parku Jeziora Trasimeno. Położone na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apeninskim (sąsiaduję z Toskanią od południa). Wycieczka ścieżką rowerową o długości ok 50km (poziom łatwy). Punkt początkowy i końcowy w okolicach Punta Navaccia.

Dzień 9.  Winnym szlakiem: Lukka - Montecarlo

Ostatni dzień na rowerze. Przejazd z naszego hotelu do Lukki. Jadąc przez Montecarlo będziemy podążać tzw. drogą wina “Colline Lucchesi”. Kontynuując przez Villa Torrigiani dotrzemy do Lukki (szacowany dystans 30 km, poziom łatwy). Zwiedzanie Lukki oraz powrót autokarem do hotelu. 

Dzień 10.  Powrót do Polski

Powrót do Polski w godzinach wieczornych. 

Warunki

Składowe ceny

06.09.2018 - 15.09.2018: 2420 PLN wolne miejsca

Cena zawiera

- 8 noclegów w hotelu 3*, w pokojach 2 osobowych

- 8 śniadań,

- przejazd busem,

- transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej,

- polskiego pilota,

- lokalnego przewodnika we Florencji,

- opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu,

- ubezpieczenie,

- składkę na Turysyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji w hotelu to 12 Eur; jest też wiele innych restauracji na terenie miasta).

- wstępów do obiektów (ok. 30-40 Eur)

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 osób

Istnieje możliwość wypożyczenia roweru na czas wyjazdu w cenie 150 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże, i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiej Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku na plecach bądź w sakwach.

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl