Oferta - Rowerowa Toskania

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Rowerowa Toskania

10 dni 2420 zł
  • 26.04.2018 - 05.05.2018
    • 26.04.2018 - 05.05.20182420zł
    • 06.09.2018 - 16.09.20182420zł
Aktywne
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Wyjazd z Katowic i przejazd do Włoch

Wyjazd z Polski do Toskanii w godzinach wieczornych (zbiórka w Katowicach). Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2.  Padwa i Montecatini Terme

Rano, zwiedzanie Padwy. Następnie przejazd do Montecatini Terme. Czas na regenerację po długiej podróży. Po śniadaniu w hotelu, indywidualne zwiedzanie Montecatini Terme. Szczególnie polecane są baseny i inne atrakcje termalne z których słynie ta miejscowość: http://www.termemontecatini.it/en/thermal-treatments-price-list.html

Innym ciekawym sposobem na spędzenie wolnego czasu jest wjazd kolejką na Montecatini Alto. Jest to urokliwe toskańskie miasteczko wybudowane na szczycie wzgórza, z domami przyklejonymi do urwiska. Wagoniki kursują tam od 1898r. Urzekające widoki oraz nachylenie sięgające 38% z pewnością pozostaną na długo w pamięci. Przejazd kosztuje 7 euro w dwie strony:

http://www.funicolare-montecatini.it

Dzień 3.  Przepiękne panoramy i Krzywa Wieża: Monte Pisano - Piza - Viareggio

Dzień rozpoczynamy wjazdem autokarem na Monte Pisano (900m.n.p.m.) skąd możemy podziwiać panoramę Pizy i morza. Wycieczkę rozpoczynamy długim zjazdem do doliny. Przejazd rzymskim wiaduktem do Pizy. Zwiedzanie miasta po czy kontynuujemy wycieczkę poprzez park przyrody Macchia Lucchese do nadmorskiej miejscowości Viareggio. Dystans wycieczki ok 50km, poziom łatwy (znaczna część trasy prowadzi w dół).

Dzień 4.  Najprawdziwsza Toskania: Casina Terma - San Gimignano

Wycieczkę rozpoczynamy w Casina Terme. Poprzez winnice i wzgórza dojedziemy do San Gimignano. Ze względu na czterokątne, wysokie wieże miasto to zwane jest „Manhattanem średniowiecza”. Po drodze podziwiać będziemy krajobrazy typowe dla Toskanii. Dystans wycieczki to ok 55km (poziom średni).

Dzień 5.  Zwiedzanie Florencji

Zwiedzanie Florencji (dojazd w obie strony autokarem).

Dzień 6.  W kierunku wybrzeża: Montenero - Gabbro

Wjazd autokarem na Montenero. Zwiedzanie sanktuarium. Zjazd rowerem w kierunku wybrzeża i w zależności od kondycji fizycznej grupy możliwość kontynuacji do miejscowości Nibbiaia lub dalej do Gabbro. Dystans do Gabbo to łącznie 20km (poziom średni). Częściowo zawiera stosunkowo długi podjazd (ok 5km) ale oferuje piękne widoki.

Dzień 7.  Z wizytą u Leonardo: Vinci - Montalbano

Dzień zaczynamy wyjazdem z hotelu w kierunku miejscowości Vinci, miejscu narodzin Leonarda da Vinci. Znajduje się tam muzeum poświęcone słynnemu artyście. Powrót przez piękne wzgórza Montalbano. Szacowany dystans 55km (poziom łatwy). Punkt początkowy i końcowy w Hotelu.

Dzień 8.  Wokół jeziora Trasimeno

Wycieczka wokół jeziora Trasimeno, w regionalnym Parku Jeziora Trasimeno. Położone na terenie Umbrii jezioro jest największym na Półwyspie Apeninskim (sąsiaduję z Toskanią od południa). Wycieczka ścieżką rowerową o długości ok 50km (poziom łatwy). Punkt początkowy i końcowy w okolicach Punta Navaccia.

Dzień 9.  Winnym szlakiem: Lukka - Montecarlo

Ostatni dzień na rowerze. Przejazd z naszego hotelu do Lukki. Jadąc przez Montecarlo będziemy podążać tzw. drogą wina “Colline Lucchesi”. Kontynuując przez Villa Torrigiani dotrzemy do Lukki (szacowany dystans 30 km, poziom łatwy). Zwiedzanie Lukki oraz powrót autokarem do hotelu. 

Dzień 10.  Powrót do Polski

Powrót do Polski w godzinach popołudniowych. 

Warunki

Składowe ceny

26.04.2018 - 05.05.2018: 2420 PLN wolne miejsca
06.09.2018 - 16.09.2018: 2420 PLN wolne miejsca

Cena zawiera

- 8 noclegów w hotelu 3*, w pokojach 2 osobowych

- 8 śniadań,

- przejazd busem,

- transport rowerów na trasie Polska - Włochy - Polska na przyczepie rowerowej,

- polskiego pilota,

- opiekę techniczną w czasie całego wyjazdu,

- ubezpieczenie,

- składkę na Turysyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- wyżywienia poza śniadaniami (koszt kolacji to ok. 400 zł)

- wstępów do obiektów

Możliwość wypożyczenia roweru z Polski. Prosimy o kontakt.

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 12-16 osób


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na rowerową wyprawę do cudownej, słonecznej Toskanii. Wspaniałe krajobrazy, winnice, cudowne historyczne miasta, słoneczna pogoda, plaże, i oczywiście piękne rowerowe trasy. Ten wyjazd to połączenie włoskiej Dolce Vita, eksploracji jednego z najpiękniejszych regionów świata i aktywnego spędzania czasu. Prawdziwa wybuchowa mieszanka!

Toskanię na rowerach zwiedzać będziemy "na lekko". Bagaż główny zostaje w hotelu a my przemierzamy Toskanię tylko z niezbędnymi rzeczami w plecaczku na plecach bądź w sakwach.

Organizatorem wyjazdu jest biuro podróży Zorientowani Travel Club. 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl