Oferta - Wzdłuż Gangesu

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wzdłuż Gangesu

14 dni 5490 zł
  • 15.02.2019 - 28.02.2019
Tramping
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

Dzień 1.  WARSZAWA – DELHI

Spotkanie na lotnisku. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów.

Dzień 2.  DELHI                                

Przylot do Delhi. Po odprawie paszportowej całodzienne zwiedzanie miasta z przerwą na obiad i krótką regenerację w hotelu. Tego dnia zobaczymy meczet Dźama Masdźid w Starym Delhi - największy meczet w Indiach, pochodzący z XVII w.,  piękny Grobowiec Humajuna, położony w relaksującym parkowym otoczeniu, miejsce kremacji Mahatmy Gangiego a na koniec spacer w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i Bramy Indii.  

Dzień 3.  DELHI - AGRA

Przejazd pociągiem do Agry. Zwiedzanie słynnego Tadź Mahal – najsłynniejszego pomnika miłości na świecie, o cudownej architekturze, będącego najważniejszym symbolem Indii. Następnie odwiedzimy potężny Czerwony Fort, dawną cesarską siedzibę oraz pierwowzór Tadźu - filigranowy Baby Tadź

Dzień 4.  AGRA – ORĆHHA – KHADŹURAHO

Po śniadaniu udamy się na dworzec kolejowy, skąd wyruszymy pociągiem do miejscowości Dźhansi, a następnie busem do malowniczego miasteczka Orćhha. Tutaj zwiedzimy pałace na wyspie na rzece Betwa i przespacerujemy się do monumentalnej świątyni Ćhaturbhudź. Następnie dalsza podróż do Khadźuraho. Wieczorem możliwość obejrzenia lokalnych, tradycyjnych tańców. 

Dzień 5.  KHADŹURAHO

Rano zwiedzimy słynne, przepiękne hinduskie świątynie z przed tysiąca lat, dekorowane kunsztownymi płaskorzeźbami, w tym o tematyce erotycznej. Zaczniemy od kompleksu wschodniego, gdzie znajdują się świątynie hinduski, następnie przejedziemy do mniejszych, lecz równie pięknych świątyń dżinijskich, w kompleksie zachodnim. 

Dzień 6.  KHADŹURAHO  - PARK NARODOWY PANNA

Dzisiaj udamy się do Parku Narodowego Panna, gdzie jadąc dżipami będziemy mieli możliwość obserwacji lokalnej przyrody a przy odrobinie szczęścia zobaczyć tygrysa bengalskiego. Nocleg w domkach w niezwykle przyjemnym miejscu, blisko przyrody, nad rzeką Panna, wieczorem ognisko.

Dzień 7. WARANASI

Poranny wyjazd na dworzec kolejowy w Satna i przejazd pociągiem do Waranasi. Wieczorem ceremonia aarti nad rzeką Ganges. Waranasi jest najświętszym miejscem w Indiach, w którym śmierć ma szczególne znaczenie. Oddanie swoich prochów świętym wodom Gangesu równa się oczyszczeniu duszy. Wieczorny spacer nad Ganges i uczestnictwo w pudży. 

Dzień 8. WARANASI

Wczesnym rankiem rejs po Gangesie w stronę ghatu Hariśćandra. Później spacer uliczkami starego Waranasi. Po południu udamy się do Sarnath, miejsca na obrzeżach Waranasi, w którym Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie, wkrótce po dostąpieniu nirwany. Odwiedzimy też warsztaty tkackie, gdzie powstają słynne sari z Waranasi.

Dzień 9.  WARANASI - BODHGAJA

Po śniadaniu przejazd w stronę Bodhgaji przez święte miasto Gaja. Wieczorny spacer po Bodhgaji. Nocleg w Bodhgaji.

Dzień 10. BODHGAJA

Bodhgaja dla buddystów z całego świata jest najświętszym miejscem na ziemi. To tutaj, pod drzewem figowym, Budda przed 2500 laty dostąpił oświecenia. Jeszcze przed stu laty miejsce to było zupełnie zapomniane. Obecnie niewielkie miasteczko nawiedzają liczni pielgrzymi, którzy odwiedzają liczącą 2 tys. lat świątynię Mahabodhi (na liście UNESCO) i modlą się pod przeszczepem oryginalnego drzewa z czasów Buddy, w miejscu gdzie miał on medytować przez wiele tygodni. Bodhgaję wypełniają dziesiątki świątyni i klasztorów reprezentujących wszystkie ważniejsze szkoły buddyzmu z Azji. Nocleg w Bodhgaji. 

Dzień 11.  BODHGAJA - KALKUTA

Transfer z Bodhgaji do Kalkuty. 

Dzień 12. KALKUTA

Po śniadaniu zwiedzanie miasta, m.in. Victoria Memorial - pięknej budowli postawionej ku czci królowej Wiktorii oraz wizyta w sierocińcu prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, założonego przez błogosławioną Matkę Teresę z Kalkuty. 

Dzień 13.  KALKUTA – LOT DO POLSKI

Po śniadaniu dalszy ciąg zwiedzania Kalkuty, pojedziemy m.in. do dzielnicy rzemieślników. Odwiedzimy też bazar, gdzie będzie można zrobić zakupy przed wyjazdem do Polski. Wieczorny przelot do Delhi a następnie do Warszawy przez jeden z europejskich lub bliskowschodnich portów. 

Dzień 14.  WARSZAWA

Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie.

Warunki

Składowe ceny

15.02.2019 - 28.02.2019: 5490 PLN

Cena zawiera

- bilet lotniczy na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa,

- przelot wewnętrzny na trasie Kalkuta - Delhi,

- zakwaterowanie w pensjonatach i hotelach klasy turystycznej, w pokojach dwuosobowych,

- śniadania,

- transport lokalną komunikacją – pociągami, autobusami, rykszami, taksówkami a gdzie trzeba wynajętym busem,

- pociągi na trasie Delhi-Agra, Agra-Jhansi, Satna-Waranasi, Gaja-Kalkuta, w klasie AC3,

- opiekę polskiego, licencjonowanego pilota w trakcie całego wyjazdu,

- ubezpieczenie - NNW, KL, bagaż,

- opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

- opłat za aparaty fotograficzne i kamery,

- wyżywienia poza śniadaniami (30-50 zł / dzień),

- biletów wstępu do obiektów opisanych w programie (ok 100 USD),

- wizy,

- jakichkolwiek usług nie ujętych w programie,

- napiwków.

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na wyjazd z plecakiem do kolorowych i niepowtarzalnych Indii, kraju pełnego kontrastów, kraju o wielu twarzach, złożonego z licznych kultur i religii. Indie to bogata i niezwykle skomplikowana historia, którą widać podróżując po miastach i prowincji. Indie to również żywa tradycja sięgająca kilku tysięcy lat wstecz. W czasie naszego wyjazdu zobaczymy wspaniałe zabytki z wielu epok, m.in. forty i pałace w Delhi i Agrze, hinduskie świątynie, wspaniałą budowlę ku chwale królowej Wiktorii w Kalkucie oraz nade wszystko największy pomnik miłości jakim jest Tadź Mahal w Agrze. Spotkamy się również z chrześcijaństwem. Odwiedzimy miejsca związane z życiem Matki Teresy z Kalkuty, która poświęciła swoje życie dla ratowania godności biedaków z tego miasta. Indie nigdy nie pozostawiają obojętnym i zawsze zapadają w pamięć i tak będzie również tym razem.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl