Oferta - BEZ RAM, SCHEMATÓW I TURYSTYCZNEJ POZY! KUBA Z PLECAKIEM, NATURALNIE!

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

BEZ RAM, SCHEMATÓW I TURYSTYCZNEJ POZY! KUBA Z PLECAKIEM, NATURALNIE!

15 dni 6260 zł
  • 08.01.2018 - 22.01.2018
Tramping
Dla kobiet
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Ruszamy w objęcia epoki Castro!
Termin8 - 22 styczeń 2018
12 dni na wyspie salsy i rumu!
Koszt wyprawy 3760 zł + bilet lotniczy (ok. 2420 zł)
Ilość uczestniczek 8
Wolnych miejsc 2


Gdzie jedziemy


Ponownie KUBA z plecakiem! Jednak i tym razem w nieco odmiennej konwencji. Bez rowerów, bez hamaków, bez namiotów, ale wciąż w tułaczym stylu backpackera – z plecakiem. Z miejsca na miejsce, z plaży do miasta, z miasta w góry, na konie i pod wodospady. Lokalnym transportem, taxi colectivo, starym Old Mobilem, albo autobusem. Przygotuj się na kubańską manianę, spontaniczny zwrot akcji, uściski z Kubańczykami, lekcję tańca, rybę z  grilla, salsę na plaży, dużo rumu i mohito! Ta wyprawa to przede wszystkim doświadczanie najlepszej i naturalnej strony KUBY, spotkania z ludźmi na ulicy, w ich domach, wspólne posiłki i biesiady zakrapiane kokosowym afrodyzjakiem z rumem. Nie zabraknie bajecznych plaż, morskich kąpieli, błogiego lenistwa i klimatycznych miast.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy


Wyprawa ma charakter trampingowy, oczywiście bez sztywnej agendy / programu ale z pomysłem! Lądujemy w Hawanie i spędzamy w niej pełne dwa dni. Odwiedzamy okoliczne plaże, łapiemy riksze, zaglądamy do barów, knajpek, wieczorem poznajemy smaki miasta. Szykujcie biodra, będą rozgrzane do czerwoności! Potem lecimy w stronę Vinales > Playa Larga > Playa Giron > Cienfuegos > Trinidad (2 dni) > i dalej w stronę gór Topes de Collantes, to zielony labirynt pokryty dżunglą z wodospadami, naturalnymi basenami z krystalicznie czystą wodą. Mniej więcej półdniowy trip, 20 km jazdą samochodem wąskimi serpentynami i po stromej drodze aż do ośrodka górskiego Topes de Collantes. Stamtąd pójdziecie pośród dziewiczej przyrody z palmami i kawowcami aż do pięknego wodospadu Salto Caburní – to jedyna atrakcja z biletami podczas tej wyprawy. Wiecie jak bardzo stronimy od takich turystycznych miejsc, ale akurat park jest naturalny, i warto spędzić w nim kilka godzin. Odpuszczamy farmy krokodyli i inne sztuczne byty – wolimy zabrać Was do wioski, mniejszego miasteczka gdzie uchwycicie prawdziwe kubańskie życie, zatopicie się w jego oparach absurdu. Wtapiamy się w ich życie, bez pozy, bez gierki. Kończymy w Santa Clara, uroczym miasteczku i wracamy do Hawany z opcją skorzystania z dnia wolnego i samodzielnego zwiedzania miasta, robicie co chcecie! Można wypożyczyć sobie rower, można tuk tuka i wykreować własny styl.

Chciałybyśmy aby każda z Was zabrała ze sobą gifty dla dzieci (kredki, mazaki, flamastry, może grę, karty) Obdarujmy dzieciaków, wejdziemy do jednej ze szkół (nam się to udało bez problemu). Oczywiście możecie zabrać tez inne niepotrzebne rzeczy np. elektronikę, stary mały laptop, telefon itp…

KUBA – BIERZ JĄ JAKA JEST! bez zbędnych dodatków. Karaibskie plaże – jakże ważny element podczas naszej drogi…ale uwaga : omijamy wszelkie katalogowe byty- zapomnijcie o Varadero, Cayo Coco i sztucznym północnym, turystycznym wybrzeżu.

Salsa! To nieodzowny element kubańskiej kultury, naturalnej i spontanicznej. Nie zabierzemy Was na drewniane parkiety szkół tańca w których płaci się za objęcia w rytmie Salsy, nie! Zabierzemy Was w naturalnie muzyczną scenerię, gdzie roztańczy się pół kamienicy a Cuba Libre będzie przyjemnie chłodzić rozgrzane ciała. Będziecie uwodzone jej rytmami swoistej play listy lokalnych knajpek, domów tańca, gdzie pasjonaci tańca kołysać się będą razem z Wami.

Wyprawa na Kubę to nasz ukochany tramping – niepospolita robinsonada. Samego chodzenia z nim podczas tej podróży nie będzie specjalnie dużo – dojście do placu, kwatery, samochodu, przystanku. Naszym celem jest jak najszybsze zrzucenie plecaka w pokojowy kąt i buszowanie po Kubie! Spodziewajcie się też niespodzianek które na pewno miło zaskoczą 

Wyprawę poprowadzi Agnieszka Saternus pasjonatka wielobarwnych i backpackerskich ucieczek w głąb globu, a Kubę poznała z pozycji rowerowego siodełka. Agnieszka będzie z Wami od początku do końca wyprawy, a jej znajomość espanol będzie dodatkowym atutem.

Dla kogo wyprawa?


Dla kobiet którą pragną autentyczności, które nie boją się płynąć z nurtem rzeki, otwartych, dla których ta podróż w czasie będzie czymś więcej niż tylko wycieczką.

To propozycja dla kobiet ceniących nocleg pod dachem! Śpicie w casa particular. Zdajemy sobie sprawę że nie każda z was, nawet jeśli by chciała, może spędzić noc w hamaku lub namiocie, dlatego wsłuchując się w wasze prośby i sugestie – proszę i dach na Kubie jest! Wszystkie kwatery wybierane będą przez was na miejscu, oprócz Hawany. Pamiętajcie, naszym celem jest wtopienie się w kubański klimat który zaraża, pomimo że to smak komuny…ale jej odsłona, której roztańczony kolorowy uśmiech potrafi porwać swoją naturalnością.

Ta wyprawa to również gratka dla fanek fotografii, znajdziecie na pewno nietypowe ujęcia kadrów.

Logistycznie i organizacyjnie
Obecnie pilotujemy połączenia i ceny biletów. Mamy upatrzony jeden lot, ale jest jeszcze sporo czasu na złapanie okazji. Wylot najprawdopodobniej będzie z Warszawy. Bilety kupujecie samodzielnie, po naszym sygnale do ich zakupu.

Rezerwacja miejsca na wyjazd
Warunkiem rezerwacji jest wysłanie do nas formularza zgłoszeniowego znajdującego się pod wyprawą, w następnej kolejności dokonanie wpłaty rezerwacyjnej

Jeśli chcesz porozmawiać na temat wyprawy, zadzwoń 603 11 90 50

część I –   zaliczka rezerwacyjna 20%  kosztów wyprawy płatna przy zapisie tj. 720 zł

część II –  50 % kosztów wyprawy płatne do 30 października

część II – 30% kosztów wyprawy płatne do 30 listopada

Cena zawiera
Wszystkie noclegi w casa particular, śniadania (jeśli okaże się że w jakimś miejscu ich nie serwują, wyjdziecie na miasto)  wszystkie transporty do miast, wiosek bez względu na ich rodzaj. Oddzielny transport do Topes de Collantes wraz z biletem wejścia. Rundkę na koniach w dolinie Vinales (ok. 2h). Wizę turystyczną, ubezpieczenie, niespodzianki. Wsparcie, wiedzę i opiekę prowadzącej Agnieszki i niezapomnianą przygodę.

Cena nie zawiera
Pozostałego wyżywienia (około 8-15 euro dziennie ), biletów lotniczych, ewentualnej opłaty za grilla na plaży (5-7 euro), napiwków (10 euro), dojazdu do plaż na obrzeżach miast, o ile będzie taka potrzeba (5 -20 zł)

Warunki

Składowe ceny

08.01.2018 - 22.01.2018: 3760 PLN + bilet lotniczy ok 2500 PLN

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl