Oferta - MUSUJĄCA ARENA BIAŁYCH PRZYGÓD. INTO THE EXTRAVAGANZA WILD LAPLAND!

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

MUSUJĄCA ARENA BIAŁYCH PRZYGÓD. INTO THE EXTRAVAGANZA WILD LAPLAND!

5100 zł
  • 29.01.2018 - 06.01.2018
Dla kobiet
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

W ramionach mroźnego północnego kręgu
Termin29 styczeń - 5 luty 2018
wkraczamy do świata Saami na 7 dni
Koszt wyprawy 4260 zł + bilet lotniczy (ok.1200 zł)
Ilość uczestniczek 15
Wolnych miejsc 10
Gdzie jedziemy
Laponia | Jokkmokk Winter Market | Zorza Polarna  |  Renifery |  Psie zaprzęgi  | Ice Hotel

Szwecka Laponia leżąca za kręgiem polarnym, zamieszkiwana przez rdzennych mieszkańców Saamów. To jeden z najstarszych ludów Europy, zajmujący tereny Skandynawii. Jeszcze do niedawna Samowie żyli z łowiectwa i zbieractwa, przenosząc się z miejsca na miejsce. Dzisiaj prowadzą osiadły tryb życia, żyjąc na swoich farmach wraz z reniferami. Gościna w krainie Saami to prawdziwa przyjemność. Z mieszkańców emanuje naturalna serdeczność i radość ze spotkania drugiego człowieka. Północna kraina to również wspaniała okazja do upolowania zorzy polarnej o której marzy każdy z nas. Podczas 7 dniowego pobytu mamy praktycznie pewność że ją zobaczymy.

Pomimo niskich temperatur (nawet do -30) każdego roku jarmark w Jokkmokk przyciąga ponad 30 tyś osób a rezerwacje noclegów robione są w rocznym wyprzedzeniem. To świadczy o unikalnym charakterze tego miejsca i klimatu jaki mu towarzyszy. Zerknij na FILM. Zachęcamy również do obejrzenia relacji polskiej blogerki i podróżniczki Kamili Kielar która miała okazję być na tym unikalnym festiwalu KLIKNIJ

Winter Market, jedyny, największy, rodzimy festiwal Samów na świecie, celebruje życie i tradycje ludu Sami. To tradycyjny targ, organizowany od ponad czterystu lat, święto kultury, spotkania z ludźmi, karawany i wyścigi reniferów, warsztaty, prelekcje i muzyka. Winter Market trwa przez cały tydzień od 30 stycznia do 5 lutego.

Co robimy na miejscu i styl wyprawy
Wyprawa ma charakterz kulturalno – przygodowy, po same brzegi  nasączona polarnymi przeżyciami! Przygotujcie się na aktywny czas, nieznane doznania i prawdziwą zimową atmosferę w otoczeniu tradycji Saamów! Lądujemy na lapońskiej ziemi, wskakujemy w samochody i zmierzamy do naszej bazy w Jokkmokk. Śpimy w dwóch apartamentach (domach skandynawskich) bardzo blisko centrum miasta. Jeden z domów jest do naszej całkowitej dyspozycji, drugi współdzielony.

Dom 1 (10 osób) posiada 3 pokoje w których znajdują się pojedyncze łóżka (2,2,4)  Czwarty pokój, tzw. pokój dzienny w którym również znajdują się 2 pojedyncze łóżka. Pokój ten nie jest połączony z kuchnią.

Dom 2 (5 osób) wspóldzielony z inną grupą. W tym pokoju na pewno będzie reprezentacja SF do której zaprosimy jeszcze chętne 3 osoby.

Co przygotowała dla nas północna arena? Będzie naprawdę kalorycznie! Obcować będziemy z prawdziwą kulturą Saamów podczas ich zimowego święta w Jokkmokk. Na wyciągnięcie ręki będzie moża dać całusa rudolfowi albo kibicować podczas wyścigów. Każdy dzień to spotkanie z wieloma saamskimi atrakcjami, zerknij na zeszłoroczną agendę KLIKNIJ. 

PSIE ZAPRZĘGI! Marzenie każdej głowy   Specjalnie dla nas, w wydłużonej 5h wersji! Północne Husky pociągną nas wgłąb pięknych bezkresów lapońskiej przyrody, po zamarzniętych jeziorach, pośród zalesionych wzgórz i ładunku śnieżnego krajobrazu. Po 16 kilometrach dotrzemy do ciepłego i klimatycznego  Tipi/Laavu, w którym odpoczniemy, zagrzejemy się i posilimy tradycyjnym saamskim obiadem.

SPOTKANIE Z RENIFERAMI! Odwiedzimy tradycyjną rodzinę Saamów Annę i Erika, którzy nadal żyją w tradycyjnym stylu, hodując renifery. Będąc w otoczeniu ich wioski, będziemy miały przyjemność doświadczyć bliskości reniferów, karmić, całować i przytulać nos rudolfa~! niezapomniane przezycie. Nie zabraknie historii, opowieści, ciepłego płomienia ogniska, poczęstunku i pólnocnej atmosfery. Jak było rok temu w Tromso? Zobacz sama TUTAJ

ZORZA POLARNA!. Pożądana przez wszystkie nasze zmysły! Będąc za kołem polarnym, spotkanie z nią jest pewne! a magnetyczna burza kolorów wzbudzi wasz zachwyt. Ponad to, mając do dyspozycji samochody, będziemy mogły wyruszać na okoliczne, wieczorne polowania świateł północy.

ICE HOTEL! Naturalne dzieło północnych artystów, powstaje co roku od podstaw, za każdym razem inny. Niesamowita budowla wykonana w całości z lodu. Spędzimy tam około dwóch godzin. Wiecej o lodowej sztuce przeczytacie TUTAJ i w polskiej wersji TUTAJ

Lodowe latarnie. Przez cały pobyt do dyspozycji będą samochody. Pojedziemy również do sąsiedzkiej, klimatycznej wioski Vuollerin, udekorowaną lodowymi latarniami, które tradycjnie, co roku są wyrabiane są przez miejscowe kobiety. Wieś przechodzi pewnego rodzaju transformację, gdy ponad 2000 palących się lodowych kształtów oświetla ją tworząc magiczną atmosferę. Dla chętnych, 1 godzinne manualne warsztaty i stworzenie własnej lodowej twórczości ( płatne dodatkowo ok. 420 SEK – 180 zł, dzieci do 15 lat 50%)

Organizacyjnie i logistycznie
Bilety lotnicze kupujecie same. Lot z dwoma przesiadkami. Startujemy z Warszawy, rano 29 stycznia o godzinie 09:50 z lotniska Chopina, powrót do Warszawy 5 lutego 17:20.

Cena zawiera
7 noclegów w apartamentach, końcowe sprzatanie, pościel, ręczniki, oraz śniadania które wspólnie będziemy przyrządzać z produktów przywiezionych przez organizatora z PL, psie zaprzęgi, wizyta w obozie reniferów, wejście i zwiedzanie ICE HOTEL, wizytę w Vuollerin, wypożyczenie samochodów na cały pobyt, paliwo na dojazdy do wszystkich naszych atrakcji, wszelkie transfery, oraz wypady w promieniu 50km w poszukiwaniu zorzy polarnej. Opiekę, realizację wyprawy, plenerowe atrakcje.

Dzieci do lat 12 mają specjalne warunki cenowe za atrakcje. Zapytaj o to w formularzu.

Cena nie zawiera
Biletów lotniczych, pozostałego wyżywienia (proponujemy czesciowe zabranie z PL) ceny w barach kształtują się następująco -hamburger ok. 20 zł, dania z mięsem ok. 35 zł. W Jokkmokk są supermarkety, ceny przystępne, na pewno wybierzemy się na zakupy.

Rezerwacja miejsca na wyjazd
Wyślij formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod wyprawą. Jeśli chcesz porozmawiać na temat wyprawy, zadzwoń do prowadzącej  Ilony  603 11 90 50

Wyprawa dedykowana dla kobiet, dzieci, singielek, koleżanek, matek i córek. Wszystkie konfiguracje dozwolone   Więcej informacji w temacie rezerwacji tutaj 

http://superfemka.pl/wp-content/uploads/2017/08/zasady-i-procesy-w-Superfemka-Projekt.pdf

część I – zaliczka rezerwacyjna  30%, (tj. 1300 zł) płatna przy zapisie.

część II –  20 % kosztów wyprawy płatne do 30 września

część II – 50% kosztów wyprawy płatne do 30 listopada

Warunki

Składowe ceny

29.01.2018 - 06.01.2018: 3900 PLN + bilet lotniczy ok 1200 PLN

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl