Oferta - Fotowyprawa do Maroka

tel: 
534 636 131
email: 

Fotowyprawa do Maroka

Maroko
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Warszawa – Agadir

W Agadirze wylądujemy ok. 10:00 rano. Odprawa na lotnisku zwykle zajmuje 1-1,5 godz. (Marokańczykom nigdzie się nie spieszy). W okolicach 12:00 powinniśmy się zakwaterować w naszej bazie noclegowej. Kąpieli po podróży zażyjemy w Wodospadach Immouzer, do których dotrzemy Rajską Doliną. Po drodze będzie wiele fotogenicznych miejsc, w których zatrzymamy się na zdjęcia.

Wieczór spędzimy na plaży, gdzie zjemy kolację. W tym dniu proponujemy zasnąć nieco wcześniej, ponieważ następnego poranka wyruszamy wcześnie i mamy sporo kilometrów do pokonania. 

Dzień 2. Agadir – Warzazat – Ait Ben Haddou

O świcie wyruszmy w stronę Warzazat. Po drodze będziemy mijali piękne krajobrazy, które dadzą wiele okazji do fotografowania. Warzazat jest miastem otoczonym pustynią, gdzie wybudowano niesamowite studia filmowe. Odwiedzimy ogromne makiety planów zdjęciowych, wykorzystywane do takich filmów jak Klejnot Nilu (1985), Gladiator (2000), Aleksander (2004), Gra o tron (jako miasto Yunkai). Amerykańscy producenci bardzo chętnie kręcą tutaj superprodukcje ze względu na świetne warunki pogodowe i niesamowicie fotogeniczne otoczenie. 

Na zachód słońca dojedziemy do Ait Ben Haddou – bardzo starej glinianej wioski. Tam zanocujemy w miejscowej kazbie.

Dzień 3. Ait Ben Haddou – Marrakesz

Dla chętnych proponujemy wschód słońca z widokiem na glinianą wioskę. Około godziny 9:00 zjemy śniadanie i mamy jeszcze trochę czasu na eksplorację miejscowych zakamarków. Przed 12:00 powinniśmy ruszyć w stronę Marrakeszu. Podróż zajmie nam ok. 4 godziny. Do Marrakeszu dotrzemy na późny obiad, po którym ruszymy na eksplorację miasta. Tutaj poznamy drugą twarz Maroka. Po kilku dniach zwiedzania wyludnionych miejsc i pięknych krajobrazów, wpadniemy w niesamowicie zatłoczone, tętniące życiem miasto. 

Dzień 4. Marrakesz

Ten dzień w całości spędzimy w Marrakeszu. Wyśpimy się po podróży i po śniadaniu ruszymy w miasto, pełne ciekawych miejsc. Polecamy odwiedzić garbarnie, w której wyprawia się skóry, rajskie ogrody Majorelle i kilka innych atrakcji, o których szczegółowo opowiemy na miejscu. Wieczór obowiązkowo spędzimy na targowisku Jamal Efna w środku miasta. To magiczne miejsce pełne wspaniałego jedzenia, pachnących przypraw, zaklinaczy węży i wielu innych niespodzianek.

Dzień 5. Marrakesz – Imlil (Jbel Toubkal)

Piąty dzień naszej wyprawy zaczniemy wczesnym śniadaniem, po którym wyruszymy w stronę gór Atlasu. Naszym celem jest mała miejscowość Imlil, z której startują trekkingi na najwyższy szczyt Maroka – Jbel Toubkal (4167 m n.p.m.). Po zakwaterowaniu w klimatycznej kasbie ruszymy na spacer w góry (bez zamiaru atakowania szczytu). W tym dniu mogą przydać się cieplejsze ubrania - będziemy dość wysoko i temperatura raczej nie pozwoli nam na wakacyjną "stylówkę" w formie japonek i t-shirta. Warto zabrać starsze, wysłużone bluzy polarowe. Miejscowi sprzedawcy chętnie wymienią je na ciekawe pamiątki. 

Dzień 6. Imlil – Essauira

Z gór Atlasu wyruszymy po późniejszym śniadaniu. Podróż do Essaouiry zabierze nam kilka godzin. Na trasie znajdziemy sporo fotogenicznych miejsc, np. kozy siedzące na drzewach. Do bram tego miasta dotrzemy wieczorem. Essaouira to miasto portowe, do którego na pokładach kolorowych kutrów każdego dnia przypływają świeże ryby i owoce. Chwilę później są one serwowane w małych portowych „restauracyjkach” za bardzo przyzwoitą cenę. W tym mieście można się zakochać! 

Dzień 7. Essaouira

Cały dzień spędzimy w mieście, bez napiętego planu. Polecamy wyjście do portu na wschód słońca, da ono zapewne okazję do złapania bardzo dobrego światła i ciekawych kadrów. Essouira to miasto z piękną plażą, przyjemnymi surfer’skimi knajpkami i wieloma atrakcjami. Jeśli ktoś będzie miał ochotę poleżeć z drinkiem, pojeździć na wielbłądzie czy quadach - wszystko jest do zrobienia na miejscu. Po zachodzie słońca ruszymy do Agadiru, skąd rano wylecimy do Warszawy.

Dzień 8. Agadir – Warszawa

Rano zjemy śniadanie i ok. godziny 10:00 zameldujemy się na lotnisku. Z Agadiru lecimy bezpośrednio do Warszawy.

Warunki

Cena zawiera

  • zakwaterowanie (7 noclegów);
  • opłaty za transport (poza samolotem);
  • opiekę przewodnika / fotografa;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • przelotu samolotem (ok. 500 PLN);
  • obowiązkowego ubezpieczenia (ok. 70 PLN);
  • wydatków osobistych;
  • wyżywienia;
  • ewentualnych biletów wstępu.

Dodatkowe informacje

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Maroko to kraj specyficzny i wyprawa tam jest zawsze jakąś przygodą. W wyjątkowych sytuacjach może zdarzyć się, że jakieś dojazdy będą zamknięte i z jakiegoś punktu wycieczki będziemy musieli zrezygnować lub zmienić kolejność realizacji programu. Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator.

SPOTKANIE PO WYPRAWIE
Tradycyjnie już, kilka tygodni po powrocie do Polski zorganizujemy spotkanie, na którym podzielimy się wrażeniami, zdjęciami i popracujemy nad selekcją materiału i post produkcją.

WYŻYWIENIE
Na miejscu bardzo niedrogo dostaniemy pyszne owoce (szczególnie pomarańcze). Dania obiadowe opierają się o mięso, ziemniaki i warzywa. Problemy z zaspokojeniem potrzeb kulinarnych mogą mieć osoby, które nie lubią kuminu, którym Marokańczycy posypują wszystko. 

OBSŁUGA, ORGANIZACJA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ
Zorientowani.pl + Jakub Cegielski z QBEK STUDIO organizator i przewodnik.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • Marokańską walutę kupimy na miejscu za euro lub pobierzemy z bankomatu. Płatności kartą są dostępne, ale tylko w wybranych miejscach. 
  • Podczas większości zakupów należy się targować (o tym więcej na wyjeździe).
  • Alkohol w Maroko kupimy tylko w kilku miejscach. Dobrze jest zaopatrzyć się na lotnisku.
  • Paszport powinien być ważny min. 180 dni od daty przylotu.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Większość uczestników naszych wypraw to początkujący fotografowie, którzy odbyli podstawowy kurs fotografii, ale nie tylko. Czasami jeżdżą z nami osoby bardziej zaawansowane lub zupełnie „zielone” w temacie fotografii. Zdarzają się również osoby nie zainteresowane fotografią, które preferują intensywny wypoczynek, nastawiony na odkrywanie niesamowitych miejsc, w małej zgranej grupie ludzi. Priorytetem jednak pozostaje fotografia, więc z chętnymi wstajemy na wschód słońca i staramy się dać każdemu komfort podczas fotografowania w postaci dużej ilości wolnego czasu. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki. O ile w większości jeżdżą z nami osoby w wieku 30-50 lat, to na każdym wyjeździe mamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze.

Przede wszystkim jeździmy w małych grupach do 12 osób. Dodatkowo bardzo skrupulatnie przygotowujemy i planujemy nasze wyjazdy. Nie nastawiamy się na fotografowanie fresków w dziesiątkach kolejnych kościołów. Dbamy o to, aby wyjazdy były zróżnicowane tematycznie i prowadzimy uczestników w miejsca przede wszystkim fotogeniczne. Nie zatrudniamy jednego przewodnika na wszystkie kraje świata, zawsze dopasowujemy specjalistę od danego kierunku. Nad opieką fotograficzną od zawsze czuwa bardzo doświadczony w tej materii Jakub Cegielski.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje