Oferta - Aktywna Norwegia - południowe fiordy

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Aktywna Norwegia - południowe fiordy

7 dni 4090 zł
 • 06.07.2018 - 12.07.2018
  • 06.07.2018 - 12.07.20184090zł
  • 13.07.2018 - 19.07.20184090zł
Trekking
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień - Warszawa - Stavanger

Przylot samolotem do Stavanger, nazywanego kulinarną stolicą Norwegii. Następnie przejazd w stronę kempingu w pobliżu Preikestolen.

2 dzień - Preikestolen

Tego dnia, po śniadaniu udamy się na wędrówkę w stronę jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc w Norwegii - Preikestolen - skalnej półki, z której rozciąga się przepiękny widok na Lysefjord. Po południu przejazd w stronę fiordu Hardanger, do miejscowości Odda.

3 dzień - Trolltunga

Po śniadaniu rozpoczniemy długi trekking w kierunki kolejnej wielkiej norweskiej atrakcji jaką jest Trolltunga. Widok jaki roztacza się ze szczytu jest powalający. 

4 dzień - Wodospady w Kinsarvik

Luźniejszy dzień, co nie znaczy, że bezczynny. Udamy się na spacer do wodospadów. Od chęci zależy ile z nich zobaczymy, bardziej wytrwali mogą zobaczyć wszystkie cztery a Ci zmęczeni wędrówką poprzedniego dnia tylko jeden lub dwa.

5 dzień - Myrdall - Flåm - Nærøyfjord

Najpierw udamy się do Myrdall, gdzie chętni będą mogli wsiąść w pociąg do urokliwego miasteczka Flåm. Przejazd górską kolejką Flåmsbana do Flåm to jedna z „must see” Norwegii. Jednak na tym nie skończą się atrakcje tego dnia. Czeka nas bowiem jeszcze dwugodzinna przejażdżka motorową łódką do wpisanego na listę Unesco fiordu Nærøyfjord.

6 dzień - Nærøyfjord - Bergen

Dzień rozpoczniemy od wędrówki na klify. Kiedy już nacieszymy zmysły niezwykłymi widokami, udamy się w stronę najpiękniejszego miasta Norwegii - Bergen. Wieczorem zrobimy sobie spacer po mieście.

7 dzień - Bergen - Warszawa

Rano zwiedzimy miasto, przez wiele stuleci najważniejsze i najludniejsze miasto norweskie, które kwitło dzięki handlowi i przynależności do Hanzy. Zobaczymy m.in. Bryggen, hanzeatyckie drewniane budynki handlowe nad samą zatoką. Po południu udamy się na lotnisko i wsiądziemy w samolot do Warszawy.

Warunki

Składowe ceny

06.07.2018 - 12.07.2018: 3690 PLN + bilet lotniczy ok 400 PLN
13.07.2018 - 19.07.2018: 3690 PLN + bilet lotniczy ok 400 PLN

Cena zawiera

 • zakwaterowanie w schroniskach, hostelach, domach wakacyjnych, w pokojach 2-6 osobowych ze śniadaniami (oprócz Kinsarvik),
 • transport busem 9 osobowym na terenie Norwegii,
 • 4 trekkingi,
 • przejazd łodzią hybrydową po fjordzie Sognefjord,
 • zwiedzanie Bergen,
 • opiekę polskiego pilota,
 • ubezpieczenie NNW, KL, bagaż,
 • wpłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • pamiątkową koszulkę.

Cena nie zawiera

 • wyżywienia oprócz śniadań, w każdym miejscu zakwaterowania możliwość zamówienia kolacji w cenie ok. 100 zł
 • do podstawowej ceny - 3900 zł, należy doliczyć koszty biletów lotniczych w cenie ok. 400 zł na trasie Gdańsk-Stavanger, Bergen-Gdańsk

Fakultatywnie: przejazd kolejką górską do Flåm - ok. 150 zł.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy na aktywny wyjazd do Norwegii, do jednego z najpiękniejszych regionów Europy - norweskich południowych fiordów. Przed nami kilka wspaniałych wędrówek, podczas których zobaczymy krajobrazy zapierające dech w piersiach na czele z Trolltungą, z której rozpościera się widok nafiord Hardanger oraz słynnym, pocztówkowym Preikestolen z widokiem na Lysefjord. Przed nami jeszcze dwie inne piękne wędrówki. a także spektakularna podróż górską kolejką do Flam oraz łodzią po fiordzie Sognefjord. Podórż zakończymy w przepięknym Bergen, stolicy zachodniej Norwegii i najładniejszym miasto tego kraju.

Trekkingi mają zróżnicowany charakter. W większości nie są wymagające. Tylko trekking do Trolltunga może być dla niektórych ciężki i wymaga dobrej kondycji, jako że wędrówka może trwać ok 10 godzin w dwie strony. 

Uwaga: małe grupy - do 8 osób.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl