Oferta - Foto Rumunia

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Foto Rumunia

Rumunia
Fotowyprawy
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1

Wyjazd z Krakowa około godziny 4.00.

Przejazd przez Słowację i Węgry do Rumunii. Oradea: przygraniczne miasto z powoli odzyskującą blask secesyjną architekturą. Zobaczymy m.in. Pałac pod Czarnym Orłem, cerkiew pod Księżycem, twierdzę waradyńską, której komendantem był m.in. Stefan Batory. Przejdziemy się wzdłuż głównego deptaku Calea Republicii. Wieczorem skorzystamy z pobliskich kąpielisk termalnych w Băile Felix. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd przez Góry Zachodniorumuńskie do Turdy – zwiedzanie z przewodnikiem jednej z największych w Europie kopalni soli, której wyrobiska mają unikalny dzwonowaty kształt. Krótka wizyta w dawnym górniczym miasteczku Rimetea (węg. Torockó), gdzie większość mieszkańców to węgierskojęzyczna grupa Seklerów. Alba Iulia – miasto w twierdzy, rumuńskie serce Transylwanii. Zwiedzanie: twierdza Alba Carolina, katedra św. Michała – nekropolia węgierskich królów i Izabeli Jagiellonki, Sobór Koronacyjny, Muzeum Principia. Biertan – kościół warowny (UNESCO) w centrum dawnej saskiej wsi. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 

Śniadanie. Sighișoara (pol. Segieszów) – zespół miejski wpisane na listę UNESCO: mury i bramy miejskie, Wieża Zegarowa, kościół na Wzgórzu, Schody Szkolne, Dom Włada Palownika, dom rodzinny Hermana Obertha.

Przez Saksonię Siedmiogrodzką przejedziemy do Kotliny Braszowskiej, położonej u podnóża wielu pasm tworzących „zakręt Karpat”. Wizyta w zamku Bran – rezydencji królowej Marii i króla Ferdynanda Hohenzollerna. Przejazd do Braszowa – zwiedzanie Czarnego Kościoła, Placu Ratuszowego, wąziutkiej ulicy Sforii i obwarowań miejskich. Nocleg i obiadokolacja.

Dzień 4 

Śniadanie. Przeprawa przez Karpaty do Bukowiny – historycznej części Mołdawii. Krótki przystanek w głębokim kanionie Bicaz. Poźnym popołudniem zwiedzanie klasztoru św. Jerzego w Worońcu (UNESCO) z 500-letnimi freskami na zewnątrz cerkwi, najlepiej zachowanymi na Bukowinie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 

Śniadanie. Droga przez Bukowinę gdzie zobaczymy ślady dawnej państwowości mołdawskiej w klasztorach. Humor – murowana cerkiew Zaśnięcia Bogarodzicy (UNESCO), Suczawica – klasztor Zmartwychwstania Pańskiego ufortyfikowany niczym zamek wśród grzbietów Obczyn Bukowińskich, Marginea – wieś z tradycyjną architekturą – warsztat produkcji ceramiki. Wieś Kaczyka – najstarsza polska wieś na Bukowinie – sanktuarium Matki Bożej Kaczyckiej.

Przejazd przez widokową przełęcz Przysłop, które widok jeden z autorów określił jako „kwintesencję Karpat”. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Całodniowa wycieczka leśną kolejką parową Mocăniţa w Karpaty Maramureskie, bardzo malownicze górskie rejony.

Na co dzień kolejka jest wykorzystywana do transportu drewna, jako jedyna w Europie kolejka wąskotorowa. Po ok. dwóch godzinach i przejechaniu nieco ponad dwudziestu kilometrów jesteśmy na stacji końcowej. Tam można posilić się czymś z grilla lub ruszyć szlakiem na pobliski szczyt (około 4o minut w dwie strony). Powrót do Viseu de Sus, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Rankiem przejedziemy do wsi Săpânța, gdzie zobaczymy Wesoły Cmentarz z niezwykłymi nagrobkami prezentującymi życie pochowanych tu ludzi. Stamtąd udamy się w drogę powrotną do Polski. Powrót do Krakowa około północy.

Warunki

Cena zawiera

 • transport busem 30-osobowym, na trasie Kraków - Rumunia - Kraków
 • nocleg w hotelach, w pokojach dwuosobowych
 • wyżywienie: śniadania, obiadokolacje
 • ubezpieczenie: KL,NNW,BP
 • opiekę pilota/ przewodnika  podczas całego wyjazdu wycieczek
 • degustacja lokalnych przysmaków
 • wizyta w lokalnej winnicy
 • bilety wstępów do wybranych obiektów
 • spacery fotograficzne  

Cena nie zawiera

 • kieszonkowego
 • dodatkowego wyżywienia

Dodatkowe informacje

Cena bez warsztatów fotograficznych - 2290 PLN


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Naukę fotografii wpleciemy w spokojne zwiedzanie. Podczas spacerów do Waszej dyspozycji będzie dwóch profesjonalnych fotografów: Dorota i Patryk. Opowiedzą o kluczowych zasadach robienia zdjęć na wakacjach      i nauczą Was jak unikać najczęstszych błędów. Pokażą Wam, jak wykonać dobrze skomponowane pejzaże,  na co zwrócić uwagę spacerując z aparatem po małych miasteczkach pełnych wyrazistej architektury. Podpowiedzą jak kreatywnie podejść do zdjęć. Jak szukać ciekawych ujęć i inspiracji. Podczas wyprawy odpowiedzą na nurtujące Was techniczne pytania i omówią efekty Waszych starań. Doradzą jak poprawić to, co wychodzi już całkiem nieźle.

Wszystko w przyjaznej atmosferze, żeby mieć dużo miejsca dla siebie, podziwiania widoków, słuchania ciekawych historii i zwiedzania. Celem wyjazdu jest stworzenie przez Was osobistej zdjęciowej rumuńskiej opowieści. Nasza wyprawa jest adresowana do wszystkich amatorów wakacyjnego fotografowania.

Kto prowadzi spacery fotograficzne?

Dorota i Patryk Słotwińscy Pewnego dnia wiele lat temu, postanowiliśmy że nie chcemy już wykonywać mało ciekawej pracy w firmach, że chcemy żyć po swojemu. Od tamtej pory, wszystkie lata wypełniliśmy nauką, doświadczaniem, doskonaleniem umiejętności i szukaniem inspiracji. Bo fotografia to ciągły rozwój.

Naszą ukochaną dziedziną jest naturalna, plenerowa fotografia rodzinna, storytelling czyli fotograficzne opowieści o pasji i zaangażowaniu z jakim ludzie prowadzą swoje firmy oraz komercyjne sesje kulinarne dla znanych restauracji i hoteli. Nasze zdjęcia ilustrują publikacje, są prezentowane w magazynach, pomagają w sukcesach kampanii reklamowych. Ale najbardziej lubimy fotografować na wakacjach!!!  Raz profesjonalnym aparatem, raz telefonem – najważniejsze by uchwycić moment, atmosferę, smak i wyjątkowość danej chwili. Zwiedziliśmy Hiszpanię, Japonię, Portugalię, Norwegię, Liban, Anglię, Węgry, Chorwację, Indie, podnóże Himalajów. W najbliższych marzeniach Mongolia i Nepal. I tak, nam też zdarza się zrobić selfie! 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl