Oferta - Islandia: wędrowanie i zwiedzanie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Islandia: wędrowanie i zwiedzanie

11 dni 7600 zł
  • 08.08.2018 - 18.08.2018
Trekking
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Nasz dziesięciodniowy program obejmy tyle atrakcji, że po jego zakończeniu będziecie prawdziwie zdumieni ich ilością i zróżnicowaniem a przeglądanie zdjęć z podróży zajmie Wam wiele dni. Nie rozpisujemy dzień po dniu jak będzie wyglądał szczegółowy program jako że w Islandii bardzo dużą rolę odgrywa pogoda. Będziemy więc w miarę warunków pogodowych się do niej dostosowywać tak by ewentualna zła pogoda jak najmniej przeszkodziła nam w realizacji naszych planów i cieszenia się podróżą. 

 

Nasze wędrówki:

 

Kaldera wulkaniczna Eldborg – wędrówka przez pole lawowe na szczyt wulkanicznej kaldery, głębokiej na 50 metrów. Ze szczytu kaldery widać ocean oraz cały półwysem Snaefellsnes.

 

Obszar geotermalny Hengill – wędrówka po obszarze geotermalnym z licznymi wyziewami, solfatarami, gorącymi źródłami, wodospadem. Jej kulminacją będzie kąpiel w geotermalnym kąpielisku.

 

Wodospad Glymur – wędrówka do najwyższego wodospadu Islandii, który opada ponad 200 m do wąskiego wąwozu. Zanim tam dojdziemy będziemy podziwiać brzozowe zarośla i kwiaty rezerwatu Storibotn.

 

Góry Landmanalaugar – jedne z najpiękniejszych na wyspie górskich formacji, kolorowe góry. Wspaniały szlak poprzez zielony wąwóz, czarne pola lawowe, czerwone i żółte zbocza górskie. Wejdziemy na wysokość prawie 1000 m n.p.m. skąd rozpościera się nieziemski widok. Nagrodą za wysiłek będzie kąpiel w gorących źródłach.

 

Lodowiec Skaftafell – część największego lodowca Islandii i Europy – Vatnajokull. Piękny wielogodzinny szlak, który prowadzi przez rozległe pustkowia, piękną zieloną dolinę, aż do punktu widokowego, z którego rozciąga się powalający widok na jęzor lodowcowy.

 

Fimmvorduhals – trekking w bajecznym regionie Thorsmork. Wyjątkowy jak na Islandię zielony krajobraz. Trasa biegnie od porośniętej lasami doliny w stronę przełęczy Fimmvorduhals, która oddziela słynny wulkan Eyjafjallajokul od lodowca Myrdalsjokul. Widoki w czasie trekkingu zapierają dech w piersiach.

 

Płaskowyż Kjolur – wędrówka przez zupełnie dzikie i puste wnętrze wyspy z widokiem na okoliczne wzgórza oraz lodowiec Langjokul, drugi co wielkości lodowiec wyspy. Będziemy mieli także okazję pospacerować po wielkim cielsku lodowca.

 

W programie również kilka innych, krótszych wędrówek, m.in. przez pola lawowe, wzdłuż półwyspu Snaefellsness, wzdłuż ptasich klifów w okolicy Vik czy w dolinie ryftowej Thingvellir.

 

Oprócz naszych pieszych tras dojedziemy też do klasycznych atrakcji wyspy:

- gejzery Geysir i Strokkur

- wodospady Gullfos i Seljalandsfoss

- klify Dyrholaey i Londrongar

- dolinę ryftową Thingvellir

- księżycowy krajobraz wnętrza wyspy

- urocze miasteczka portowe miasteczka

- lodowcowe jeziora Hvitarlvatn i Jokulsarlon

- kolorowy Rejkiawik

Warunki

Składowe ceny

08.08.2018 - 18.08.2018: 7600 PLN wolne miejsca

Cena zawiera

- przelot samolotem na trasie Warszawa-Rejkiawik-Warszawa

- transport busem przez cały czas trwania programu

- transport lokalny

- zakwaterowanie: 10 nocy w hostelach i domkach turystycznych

- opiekę polskiego pilota

- ubezpieczenie NNW, KL, bagaż

Cena nie zawiera

- wyżywienia

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W czasie podróży zobaczymy prawdziwie piękną Islandię, widzianą oczyma pieszego. Podróżując samochodem możemy dojechać do prawdziwych skarbów Islandii jednak dopiero piesze wędrówki pozwolą nam doświadczyć prawdziwej esencji tego piękna, poczuć dzikość wyspy i podziwiać niezwykłe krajobrazy w kameralnym gronie. W czasie 10 dniowego wyjazdu będziemy mieli szansę podziwiać lodowce, wulkaniczne kratery i kaldery, wielkie wodospady, pola geotermalne oraz cudowne panoramy.

 

Podróżować po wyspie będziemy 9 osobowym busem w kameralnym gronie, dzięki czemu doświadczenie islandzkiej przyrody będzie pełniejsze. Spać będziemy na polach namiotowych we własnych namiotach. Gotujemy na własnych kuchenkach (kupimy je po przyjeździe na Islandię), wykorzystując produkty częściowo przywiezione z Polski a częściowo zakupione w miejscowych sklepach. Na kempingach są prysznice, oczywiście z gorącą wodą J. Po drodze, w miarę możliwości będziemy zatrzymywać się również w lokalnych knajpkach by kosztować też lokalnych potraw.  

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl