Oferta - Foto Japonia

tel: 
534 636 131
email: 

Foto Japonia

Japonia
Fotowyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?
Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1. Warszawa - Tokio

Z Warszawy wylatujemy ok. godziny 17:00, w Tokio lądujemy ok. 14:00 dnia następnego (lot zajmuje ok. 14 godzin z przesiadką).

Dzień 2. Tokio - Shinjuku/Shibuya

Tego dnia wylądujemy w Tokio w połowie dnia. Po zakwaterowaniu i szybkim prysznicu wyruszymy oglądać jedną z najnowocześniejszych części Tokio – dzielnicę Shinjuku. Zaprowadzimy Was do klimatycznej japońskiej Izakaya (rodzaj restauracji), gdzie zjemy pierwszą japońską kolację. Sfotografujemy zatłoczone ulice pełne kolorowych neonów i zobaczymy dworzec kolejowy o największej przepustowości na świecie. To będzie bardzo streetowy klimat na zdjęcia.

Dzień 3. Shimbashi, Odaiba

Z hotelu przejedziemy do Shimbashi, czyli centrum biznesowego Tokio, nowoczesnej dzielnicy szklanych wieżowców. Stamtąd koleją poruszającą się wąskimi wiaduktami (na wysokości kilku pięter) przemkniemy pomiędzy drapaczami chmur w stronę sztucznej wyspy Odaiby. Tam znajdziemy postać kilkunastometrowego robota Gundama i skosztujemy najbardziej ekskluzywnej odmiany wołowiny japońskiej znanej u nas jako Kobe (choć nie do końca jest to poprawna nazwa, ale o tym na wyjeździe). Na wyspie zostaniemy do zachodu słońca z pięknym widokiem na miasto, wodę i słynny „rainbow bridge”.

Dzień 4. Tokio - Takayama

Z samego rana wyruszymy na największy na świecie hurtowy targ rybny Tsukiji, który znajduje się w Tokio. Na miejscu w ramach śniadania skosztujemy oryginalnego, świeżego japońskiego sushi i spędzimy trochę czasu na penetrowaniu i fotografowaniu tego wyjątkowego miejsca. Z targu wrócimy do hotelu po bagaże i ruszymy w stronę Takayamy. Jest to nie duża miejscowość z pięknie zachowanym starym miastem, w typowo japońskim stylu. Takayama znana jest również z produkcji Sake i daje wiele możliwości degustacji.

Dzień 5. Kamikochi - Kappabachi

Rano wyruszymy w stronę Kamikochi, gdzie zrobimy sobie kilkukilometrowy spacer między pięknymi górami. Jest to bardzo przyjazna trasa, bez stromych podejść, w większości idzie się po płaskim terenie. Będziemy mieli okazję podziwiać dziką przyrodę Japonii, która miejscami przypomina Kanadyjskie pejzaże. Przy odrobinie szczęścia spotkamy miejscowe małpy, a przy odrobinie nieszczęścia niedźwiedzie.

Dzień 6. Takayama - Kioto

Rano spacerem udamy się do Hida Folk Village, czyli malowniczej, pięknie zachowanej wioski nieopodal Takayama. Dalszą część dnia spędzimy w podróży do Kioto. Będziemy poruszali się m.in. Shinkansen’em (czyli super szybkim pociągiem osiągającym prędkość do 405 km/h). Wieczorem zakwaterujemy się w Kioto i udamy na wieczorny spacer po okolicy.

Dzień 7. Fushimi Inari i Gion

Naszą przygodę w Kioto zaczniemy od wizyty w Fushimi Inari – świątyni na górze Inari-san, do której prowadzi wyjątkowa droga pod tysiącami drewnianych czerwonych bram nazywanych Tori (warto udać się tu przy wschodzie słońca). Wieczór spędzimy w Gion, czyli dzielnicy Gejsz. Nocne życie trwa tutaj do późna i warto zgubić się w gąszczu wąskich uliczek, po których przemykają miejscowe Gejsze.

Dzień 8. Nara

Po śniadaniu ruszymy w stronę pobliskiej miejscowości Nara. Jest to absolutnie magiczne miasto, które poza pięknymi świątyniami słynie z tego, że od lat opanowane jest przez daniele. Zwierzęta kręcą się wszędzie, chodzą po chodnikach, pasach dla pieszych i zaczepiają ludzi w nadziei na otrzymanie czegoś do jedzenia. W Nara zobaczymy jedne z najsłynniejszych świątyń buddyjskich w Japonii – Todaiji i Horyuji. Horyuji to również jedna z najstarszych świątyń w Japonii, która zawiera najstarsze na świecie struktury drewniane, zaś Todaiji to jeden z największych drewnianych budynków na świecie.

Dzień 9. Kioto - Kyomizu-dera, Nanzen-ji, Kinkaku-ji

Ten intensywny dzień w Kioto zaczniemy od odwiedzenia Kiyomizu-dera – starej drewnianej świątyni położonej w otoczeniu majestatycznych drzew. Obok świątyni znajduje się duży stary cmentarz, którego nie można ominąć. Dalej najlepiej zachowaną dzielnicą w Kioto – Higashiyama przejdziemy do Nanzen-ji (klasztoru Zen). Z klasztoru słynną ścieżką filozofów dostaniemy się do pięknego ogrodu zenistycznego, gdzie znajdziemy Ginkaku-ji (srebrny pawilon). Wieczorem udamy się do świetnej restauracji na wyjątkową kolację.

Dzień 10. Kioto - Zamek Himeji

Tego dnia odwiedzimy dwa zabytki wpisane na listę UNESCO. Pierwszy z nich to słynna świątynia Kinkakuji (w całości pokryta złotem). Poza samą świątynią koniecznie musimy spędzić trochę czasu w przepięknym otaczającym ją ogrodzie. Następnie pojedziemy do jednego z najstarszych zamków Japonii – Himeji. Jest to ogromna, wspaniale zachowana budowla górująca nad miastem Himeji. Jeśli czas pozwoli to z zamku pojedziemy do lasu bambusowego. Wieczorem proponujemy spacer po niezwykle klimatycznej Pontocho.

Dzień 11. Kioto - Hoya-san

To będzie prawdopodobnie najbardziej czarodziejska doba wyjazdu. Z Kioto udamy się do Koya-san – terenu leżącego między ośmioma górami. Dojazd tam nie jest łatwy, więc nie spotkamy wielu turystów. Samo miejsce natomiast uznawane jest za jedno z najważniejszych miejsc dla religii buddyjskiej w Japonii. Znajdziemy tutaj ogromną ilość świątyń. W Koya-san spędzimy noc w klasztorze razem z mnichami. Poczęstują nas posiłkami shōjin ryōri (wegetariańska kuchnia buddyjska) i zakwaterują w tradycyjnych pokojach klasztornych z pięknymi ogrodami. Rano spędzimy pół godziny na wspólnej modlitwie w klasztorze. Tego dnia poczujemy prawdziwy buddyjski klimat Japonii.

Dzień 12. Koya-san - Tokio

Po zjedzeniu wegetariańskiego śniadania w świątyni udamy się na spacer po największym cmentarzu w Japonii. Cmentarz ma 11,5 hektara, znajduje się w lesie i ma absolutnie niepowtarzalny klimat. To świetna okazja na oryginalne zdjęcia z buddyjskimi mnichami przemykającymi między zabytkowymi, porośniętymi trawą i mchem nagrobkami. Po zwiedzaniu cmentarza zjemy obiad i ruszymy w stronę Tokio. Podróż zajmie 5-6 godzin, więc w Tokio prawdopodobnie zakwaterujemy się w hotelu i w najlepszym wypadku porozmawiamy o zdjęciach, a w nieco gorszym padniemy spać.

Dzień 13. Tokio - Kamakura

Przedostatni dzień spędzimy na wycieczce do Kamakury. Jest to dawna stolica Japonii słynąca z posągu wielkiego Buddy i świątyni Kotoku-in. Oprócz świątyni, Kamakura to również wspaniałe czarne plaże, możliwość zwiedzenia jaskiń, i piękny zachód słońca z widokiem na górę Fuji. W drodze powrotnej na kolację zatrzymamy się w jednej z wielu klimatycznych restauracji w Nakano.

Dzień 14. Tokio - Harajuku, Shibuya, Asakusa

Ostatni dzień w Tokio poświęcimy na zakupy lub kilka atrakcji, których nie widzieliśmy wcześniej. Sami zadecydujecie na co macie ochotę. Ponieważ to ostatni dzień, więc większość z Was będzie sobie już radziła z poruszaniem się samodzielnie. Proponowany przez nas program to przejazd z hotelu do Harajuku – dzielnicy młodzieży i mody, gdzie można spotkać wielu oryginalnie ubranych nastolatków i utonąć w sklepach. Stamtąd przespacerujemy się do świątyni ślubów – Meji Jingu. Bardzo łatwo trafić tu na atrakcyjny wizualnie ślub Japończyków. Następnie warto odwiedzić Asakuse, czyli starą dzielnice pełną pamiątek. Na wieczór proponujemy Shibuya – dzielnicę imprez i najbardziej zatłoczone skrzyżowanie na świecie.

Dzień 15. Tokio - Warszawa

Po wczesnym śniadaniu wyruszamy na lotnisko i startujemy do Polski!

Warunki

Cena zawiera

  • zakwaterowanie (13 noclegów w tym 1 nocleg w świątyni mnichów);
  • opłaty za transport (poza samolotem i JR PASS’em);
  • opiekę przewodnika;
  • serwis fotograficzny i zajęcia praktyczne;
  • ubezpieczenie;
  • składkę na Turystyczn Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

  • biletu lotniczego (ok. 2000 PLN - możemy pomóc w zakupie);
  • biletu JR PASS (ok. 1400 PLN) – www.japan-rail-pass.com;
  • wydatków osobistych;
  • kosztów wyżywienia (od 100 PLN dziennie);
  • ewentualnych biletów wstępu, dodatkowych przejazdów, których nie ma w programie wycieczki (np. jeśli we własnym zakresie uczestnik decyduje się iść wieczorem do miasta
    lub pojechać w miejsce, które jest poza programem, to za przejazdy płaci samodzielnie).

Dodatkowe informacje

DLA KOGO?

Większość uczestników naszych wypraw to początkujący fotografowie, którzy odbyli podstawowy kurs fotografii, ale nie tylko. Czasami jeżdżą z nami osoby bardziej zaawansowane lub zupełnie „zielone” w temacie fotografii. Zdarzają się również osoby nie zainteresowane fotografią, które preferują intensywny wypoczynek, nastawiony na odkrywanie niesamowitych miejsc, w małej, zgranej grupie ludzi.

Priorytetem jednak pozostaje fotografia, więc z chętnymi wstajemy na wschód słońca i staramy się dać każdemu komfort podczas fotografowania w postaci dużej ilości wolnego czasu. Przedział wiekowy uczestników jest bardzo szeroki. O ile w większości jeżdżą z nami osoby w wieku 30-50 lat, to na każdym wyjeździe mamy osoby zarówno młodsze, jak i starsze.

EWENTUALNE ZMIANY PROGRAMOWE
Ewentualne decyzje o zmianach podejmuje organizator w sytuacjach szczególnych.

SPOTKANIE PO WYPRAWIE
Tradycyjnie już, kilka tygodni po powrocie do Polski zorganizujemy spotkanie, na którym podzielimy się wrażeniami, zdjęciami i Popracujemy nad selekcją materiału i post produkcją.

WYŻYWIENIE
Będziemy starali się jeść posiłki wspólnie, ale nikogo do niczego nie zmuszamy. Wybierzemy dobre restauracje, bez przesadnie wysokich cen. Japonia ma tą wielką zaletę, że nawet danie kupione w sklepie i odgrzane w mikrofali smakuje genialnie, a co dopiero jedzenie serwowane w restauracjach. Orientacyjnie dzienne wyżywienie będzie kosztowało od 100 zł. Chociaż jedzenie jest jedną z większych atrakcji w Japonii i naszym zdaniem nie warto na nim przesadnie oszczędzać. W cenie 150 zł za dzień można już trochę poszaleć.

OBSŁUGA, ORGANIZACJA, ODPOWIEDZIALNOŚĆ

  • Jakub Cegielski z QBEK STUDIO – odpowiada za pomoc fotograficzną, prowadzi kursy fotografii do 6 lat i przeszkolił w tym czasie ponad 2000 osób.
  • Darek Grzymkiewicz  – absolwent japonistyki, który mieszkał w Japonii 2 lata. Darek posługuje się biegle językiem japońskim i zadba o to żebyśmy czuli się bezpiecznie i byli w odpowiednich miejscach o odpowiednim czasie.

PRZYDATNE INFORMACJE 

  • W Japonii nie ma zwyczaju zostawiania napiwków.
  • Japonia to kultura, w której bardzo szanuje się komfort drugiej osoby, dlatego będziemy musieli nauczyć się kilku zasad, takich jak np. zakaz rozmawiania przez telefon w środkach komunikacji miejskiej, itp… ale o tym na miejscu.
  • W Japonii nie dostaniemy karty sim innej niż na abonament, dlatego jeśli ktoś chce mieć internet przez cały wyjazd to należy wypożyczyć modem na lotnisku.
  • Generalnie panuje komfort termiczny, temperatury w maju to średnio 18-28*C.

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Japonia jest wyjątkowo poukładanym krajem. Znajdziemy tam masę świątyń, piękną przyrodę i niesamowicie zatłoczone miasta. Spędzimy noc w Buddyjskiej Świątyni i spróbujemy Sake w kilku odmianach. Po Japonii przewodził będzie nam fotograf, który skończył Japonistykę i biegle mówi po japońsku.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2019 Zorientowani.pl
iMoje