Oferta - Kaukaski kalejdoskop - Gruzja i Armenia

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Kaukaski kalejdoskop - Gruzja i Armenia

Gruzja Armenia
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1 wylot z Warszawy do Tbilisi 

Dzień 2 Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie. Czas na relaks, następnie śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi, zaglądamy do wytwórni koniaków (aby ochłonąć po wczesnym przylocie) i poznajemy pierwszy smak Kaukazu – mocnego jak gruziński charakter koniaku. Następnie najważniejsze punkty stolicy, m.in. Sobór Świętej Trójcy, łaźnie siarkowe oraz cerkwie Sioni, Metekhi.  Późnym popołudniem wjedziemy kolejka linową na punkt widokowy, gdzie zobaczymy kościół starszy niż wszystko najstarsze w Polsce oraz pomnik Matki Gruzji. Wieczorem kolacja oraz spacer ulicami starówki.

Dzień 3 Śniadanie w hotelu. Następnie wycieczka do Kachetii – „kraju winnic”. Uprawiane są tutaj różne rodzaje winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę.  Zwiedzimy „miasto wiecznej miłości” Sighnaghi; miasto położone na wzgórzu, pośrodku rozległej winnej równiny, było pierwszym bastionem, ostrzegającym przed inwazją z Persji. Obiad w lokalnej restauracji, połączonej z degustacją win, czyli drugi smakiem pogranicza Europy i Azji.  Wieczorem wracamy do Tbilisi. Nocleg w Tbilisi

Dzień 4 Po śniadaniu pojedziemy Gruzińska Drogą Wojenną, moc wrażeń gwarantowana. Tego dnia poznamy także kolejny smak kuchni gruzińskiej - pierożki khinkali, które są kwintesencją gruzińskiej maestrii kulinarnej. Potem dłuuuugą drogę, prosto w gruzińska dzicz – w Kaukaz, tam gdzie stoją niezwykłe kamienne wieże, roztaczają się przepiękne widoki i… rodzą się wojny. Zanim dotrzemy w góry Kaukazu, zwiedzimy twierdzę Ananuri. Kolejny dzień spędzimy w cieniu Kazbegi, góry mającej ponad 5 tys, m. n.p.m. Nocleg w Gudauri.

Dzień 5 Po wschodzie słońca pojedziemy samochodami terenowymi w góry – i jak to w górach wypada – w ramach Smaku Piątego spróbujemy czaczy – gruzińskiego samogonu. W górach zwiedzimy cerkiew Cmnta Sameba, z której rozpościera się wspaniały widok na okoliczne szczyty kaukaskie. Powrót do Tbilisi.

Dzień 6 Zaraz po śniadaniu zwiedzimy wpisane na listę UNESCO zabytki Mtskhety, obejmujące katedrę Sveti Cchoveli oraz klasztor Samtavro. Następnie odwiedzimy Gori – a tam muzeum największego tyrana w historii, człowieka potwora, którego krwawe rządy, jak policzył Norman Davis, kosztowały świat setki milionów istnień ludzkich. Zobaczymy dom, w którym się urodził, carski wagon, którym jeździł w podróże służbowe, bojąc się latać. Smak Szóstego to mała degustacja najlepszych win gruzińskich, w tym Kvanchakary. Później zwiedzimy jeszcze skalne miasto Uplistsikhe z niezwykłymi formacjami skalnymi i magicznym wyjściem podziemnym tunelem. Nocleg w Batumi.

Dzień 7 Dzień błogiego lenistwa na plaży – w ciągu dnia śniadanie i kolacja w hotelu. Dla chętnych wizyta w urokliwym Ogrodzie Botanicznym, z którego pięknie widać M. Czarna oraz lokalny targ, na którym można kupić legendarną sól swanecką oraz smakowite owoce. Nocleg w Batumi.

Dzień 8 Po śniadaniu pojedziemy zwiedzić Batumi. Zatrzymamy się w jednej z wytwórni herbat – dumie socjalistycznej republiki gruzińskiej – aby zobaczyć legendarne „herbaciane pola Batumi” gdzie wykonamy brawurowo utwór Filipinek – Batumi. Nocleg w Batumi .

Dzień 9 Przejazd w kierunku Bordżomi. Udamy się do parku zdrojowego, aby zasmakować słynnej wody mineralnej, tym razem smak siódmy nie każdemu może odpowiadać. Nocleg w okolicach Bordżomi.

Dzień 10 Przejazd z Bordżomi do Rabati. W Rabati znajduje się ogromna twierdza z trzynastego wieku, zbudowana aby chronić państwo przez atakami wrogich sąsiadów. Przejazd na granicę z Amenią. W drodze odwiedzimy słynne kamienne miasto Wardzia. Nocleg w Erywaniu.

Dzień 11 Z samego rana krótkie, panoramiczne zwiedzania stolicy Armenii, czyli Kaskadę, Plac Republiki oraz Park Zwycięstwa. Następnie przejazd do klasztoru Khor-Virap. Kolejnym miejscem będzie ormiański odpowiednik Watykanu – Echmiadzin – z najstarszym na świecie kościołem, katedrą zbudowaną w latach 301–303 oraz siedzibą zwierzchnika kościoła ormiańskiego. Obejrzymy także imponujące ruiny katedry w Zwartnoc oraz niezwykły kościół Świętej Ripsime.  Powrót do Erewania. Kolejny wieczorny spacer, z fajką wodną w tle (dla chętnych). Kolacja i nocleg. 

Dzień 12 Z Przejazd do Areni, stolicy wina w Armenii. Areni jest szczególnie popularne wśród kierowców z Iranu, którzy kupują tutaj nie tylko wino z owoców grnatu, ale także okowitę z brzoskwiń i moreli…. Nocleg w Areni, poprzedzony wizytą i degustacją w najsłynniejszej ormiańskiej winnicy.W okolicach Areni odwiedzimy także słynny klasztor Noravank, którego urokliwe okolice porównywane są do jordańskiej Petry. 

Dzień 13 Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do świątyni Garni, budowli z czasów hellenistycznych, mającej ponad 2 tysiące lat. Kolejnym niesamowitym obiektem, będzie znajdujący się na liście UNESCO klasztor Geghard, malowniczo wkomponowanym w okoliczne góry, słynący z relikwii św. Andrzeja oraz Jana. Tutaj skosztujemy czurczele, robione z pełnych słońca winogron.  W drodze powrotnej zatrzymamy się nad pięknym Jeziorem Sevan. Dalej przejazd do Tbilisi.

Dzień 14 Wczesnym rankiem wykwaterowanie, przejazd na lotnisko w Tbilisi, powrót do kraju. Lądowanie w Warszawie.

Warunki

Cena zawiera

– przelot Polska – Gruzja – Polska,

– noclegi w pokojach 2 os. w hotelach 3* wg programu,

– śniadania i kolacje z napojami alkoholowymi,

– wszystkie przejazdy na miejscu,

– smaki Gruzji i dodatkowe niespodzianki,

– niespodzianki i atrakcje dodatkowe,

– wycieczki na miejscu i wstępy,

- polskojęzyczny przewodnik lokalny w Gruzji i Armenii (Gruzin oraz Ormianin), 

- ubezpieczenie,

- pamiątkową koszulkę z wyjazdu

Cena nie zawiera

- wydatków osobistych

Zaliczka

1000 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zapraszamy Was do legendarnej Gruzji oraz Armenii. Do krainy złotego runa, wspaniałego wina, przepięknych gór, ciepłego morza i niebywale gościnnych ludzi. Oba kraje to kolebka chrześcijaństwa. Można tutaj podziwiać egzotyczną i barwną przyrodę oraz zapoznać się z oryginalnym folklorem a przede wszystkim smakować wspaniałą kuchnię.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl