Oferta - W szkocką kratę

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

W szkocką kratę

Wielka Brytania
Wyprawy
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

Dzień 1.  Przelot z Warszawy na międzynarodowe lotnisko w Edynburgu. Przejazd do hotelu w Edynburgu. Czas wolny na toaletę, następnie spacer w centrum miasta, w czasie którego podziwiać będziemy nie tylko wspaniale podświetlony zamek ale także malownicze zaułki stolicy Szkocji. Potem udamy się na obiadokolację do jednego z lokalnych pubów i rozpoczniemy tzw. pub crawling, czyli edukacyjne wizyty w pubach, poświęcone nie tylko poznawaniu rożnych rodzajów piw, ale przed wszystkim pierwszej ocenie narodowego trunku Szkotów, czyli whiskey. Nocleg.

Dzień 2.  Śniadanie w hotelu. Nie będzie to zwyczajna wycieczka, ponieważ udamy się szlakiem znamienitych pisarzy, którzy swoje życie związali ze stolicą Szkocji. W czasie niezwykłej trasy zobaczymy miejsca związane nie tylko z Sir Walterem Scottem, Sir Arturem Conan Doyle czy też z Robertem Louis Stevensonem, ale także z najbardziej znaną pisarką współczesną, czyli J. K. Rowling.

Dalsze zwiedzanie Edynburga:  Spacer Royal Mile do starego miasta, następnie do Lawnmarket, dalej do High Street i do Parlamentu Sguare. Zwiedzanie zamku edynburskiego Następnie czas na zakupy, powrót do hotelu. 

Dzień 3.  Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Glenkinchie – krótki spacer w destylarni, połączony z degustacją.  Następnie zwiedzanie zamku św. Andrzeja i ruin katedry św. Andrzeja w St Andrews. Przejazd i zwiedzanie zamku Glamis, gdzie rozgrywała się akcja Szekspirowskiego „Makbeta”.  Dalej przejazd do Destylarni Edradour w Pitlochry,. Kolacja w hotelu i nocleg w okolicach Caingorm.

Dzień 4.  Śniadanie w hotelu. Następnie wizyta w Zamku Urquhart. Dalej jedziemy wzdłuż Loch Ness, a następnie odbywamy godzinny rejs po jeziorze.  Przejazd  na Wyspę Skye. Przyjazd do stolicy wyspy Portree, zakwaterowanie, obiadokolacja. 

Dzień 5.  Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd i zwiedzanie zamku Eilean Donan Castle (z zewnątrz). Kolejnym punktem będzie Glenfinnan, z urokliwym wiaduktem i pięknymi widokami. Wizyta w destylarni Ben Nevis.  Przejazd do hotelu w okolicy Fort William, kolacja i nocleg.

Dzień 6.  Śniadanie w hotelu, wyjazd z hotelu ok. 7:30. Jedziemy piękną widokową trasą przez Park Narodowy Glen Coe, przystanek przy szczytach gór tzw. Three Sisters. Przejazd na zamek Stirling (jeden z największych, najważniejszych i najpiękniejszych w  Szkocji).  Dalej przejazd do Glasgow - hotel, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 7.  Zwiedzanie Glasgow: katedra św. Mungo. Spacer po George Street. Potem jedziemy do South Queensfery (tutaj przystanek przy słynnych mostach Forth Bridge)  i przejedziemy do Edynburga. Następnie transfer na lotnisko - przelot do Polski. Zakończenie programu

Warunki

Cena zawiera

- przelot na trasie Warszawa - Edynburg, Glasgow – Warszawa,

- zakwaterowanie w hotelach 3*,

- 4 x szkockie śniadania, 3 obiadokolację,

- opiekę doświadczonego polskiego pilota,

- wstępy do obiektów: Glaims Castle, Edradour Distillery, Edinburgh Castle, Stirling Castle, rejs po J. Loch Ness, Urquhart Castle, Ben Nevis Distillery,

- ubezpieczenie.

Cena nie zawiera

- napiwków,

- napojów do kolacji,

- dodatkowych posiłków.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

W języku gaelickim whiskey to uisge beatha - woda życia. Whisky od zawsze kojarzy się ze Szkotami i Szkocją, podobnie jak kraciasta spódniczka, czy słynna potrawa haggis. Zapraszam aby poznać kraj, którego kultura jest u nas wciąż jeszcze mało znana, choć powinna być nam bliska. A gdzie najlepiej ją poznać? Oczywiście, że w stolicy Szkocji, czyli Edynburgu, w rytm skocznej szkockiej muzyki w jednym z lokalnych pubów a później wśród rozległych wrzosowisk północy...

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl