Oferta - Grenlandia - tramping

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Grenlandia - tramping

17 dni 21400 zł
  • 13.06.2018 - 29.06.2018
    • 13.06.2018 - 29.06.201821400zł
    • 30.06.2018 - 16.07.201821400zł
Tramping
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

____1 dzień, 28 czerwca śr – WARSZAWA – KOPENHAGA
18:30 - zbiórka na lotnisku im. Chopina (Okęcie) w Warszawie. Spotkanie z pilotem wyprawy, rejestracja na rejs, nadanie bagażu głównego. Wylot godzina 20:30. Przelot do Kopenhagi, stolicy Danii. Transfer do miasta, zakwaterowanie i nocleg w hostelu w Kopenhadze.

____2 dzień, 29 czerwca cz – KOPENHAGA – NARSARSUAQ
Po śniadaniu transfer na lotnisko, wylot o godzinie 11:20, przelot bezpośredni na Grenlandię, przylot o godzinie 12:10 do miejscowości Narsarsuaq, pięknie usytuowanej w swoistej oazie wśród poszarpanych gór, kwitnących równin, lodowych fiordów, lodowców i ruin. Po powitalnym obiedzie pójdziemy na treking na wzgórze Signal Hill, z którego rozpościera się piękny widok na okolicę, średniowieczną osadę Brattahlid i pokrywę lodową. Osoby, które nie będą chciały wejść na górę i tak będą mogły kontemplować wspaniałe krajobrazy. Nocleg w hostelu w Narsarsuaq.

____3 dzień, 30 czerwca pt – NARSARSUAQ – KIATTUT GLACIER
Śniadanie. Całodzienny treking do czoła lodowca Kiattut i z powrotem, przez dolinę kwiatów. Nocleg w hostelu w Narsarsuaq.

____4 dzień, 1 lipca sb – NARSARSUAQ – QASSIARSUK – ITILLEQ – IGALIKU
Po śniadaniu popłyniemy łodzią (z bagażami) z Narsarsuaq do Qassiarsuk u podnóża fiordu Tunuliarfik. Dokładnie w tym miejscu przycumował Eryk Rudy, gdy odkrył Grenlandię w 985 roku. Zwiedzimy dobrze odrestaurowane ruiny osady Eryka Rudego - Brattahlid, w tym jego dom i kościół jego żony Thorhild. Osada została zrekonstruowana w 2000 roku dla uczczenia tysięcznej rocznicy dotarcia Leifa Ericssona do Ameryki i wprowadzenia chrześcijaństwa w Grenlandii. Zwiedzanie przybliży nam trochę, jak wyglądało życie w południowej Grenlandii tysiąc lat temu. Możemy zjeść lunch w małej kawiarni Cafe Brattahlid. Popłyniemy dalej z Qassiarsuk pięknym fjordem Qooroq. Wysiądziemy w Itilleq, skąd wyruszymy pieszo do Igaliku starą Królewską Drogą (nazwaną tak dla upamiętnienia wizyty duńskiego króla Frederika IX w 1952 roku) – przejście z plecakami ok. 2 godziny. Igaliku to piękna osada hodowców owiec u podnóża fiordu Igaliku, otoczona bujnym zielonym stepowym krajobrazem, z gołymi wzgórzami w tle. Wśród kolorowych domów i ogródków warzywnych widać pozostałości małej katedry. W Igaliku żyje ok 40 osób, głównie hodowców owiec. Nocleg w hostelu w Igaliku.

____5 dzień, 2 lipca nd – IGALIKU
Po śniadaniu wyruszymy na trekking na północ od Igaliku do fantastycznego punktu widokowego z piękną panoramą lodowca Qooroq i pokrywy lodowej. Lodowiec Qooroq produkuje przynajmniej 200 tys. ton lodu na dobę. Po drodze miniemy niewielkie jezioro, wokół którego można znaleźć kamienie księżycowe. Możemy też wybrać się na inny trekking, na przykład do wodospadów lub na wzgórze Nuluk. Nocleg w hostelu w Igaliku.

____6 dzień, 3 lipca pn – IGALIKU – QAQORTOQ
Po śniadaniu wrócimy z plecakami do Itilleq i popłyniemy z Igaliku do Qaqortoq mijając po drodze fantastyczną scenerię z górami lodowymi i klifami. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy z bliska orły bieliki i foki. Miniemy Hvalso - pięknie usytuowane ruiny kościoła z widokiem na fjord Qaqortup Ima.
Do Qaqortoq przypłyniemy wczesnym popołudniem i zakwaterujmy się. Pójdziemy zwiedzić miasto. Ta malownicza miejscowość położona jest pomiędzy fjordem Qaqortoq, a wielkim jeziorem Tasersuaq. Charakterystycznym elementem Qaqortoq są kolorowe domy, ogrody pełne kolorowych kwiatów i ziół, fontanna z 1930 roku i nowoczesne rzeźby wykute bezpośrednio w skale – w okolicy jest ponad 30 różnych motywów wyrzeźbionych przez miejscowych i skandynawskich artystów.
Nocleg w hostelu w Qaqortoq.

____7 dzień, 4 lipca wt – QAQORTOQ – UUNARTOQ
Po śniadaniu możemy pójść na spacer wzdłuż rzeki i odwiedzić targ rybny i mięsny. Obok targu jest przytulne muzeum urządzone w najstarszym domu w Qaqortoq z 1804 r. Popłyniemy na 5-godzinną wycieczkę do gorących źródeł Uunartoq niedaleko osady Alluitsup-Paa. Kąpiel w przyjemnie gorącej wodzie (38 st.C) w otoczeniu szczytów górskich i pływających gór lodowych to niesamowite przeżycie. Podczas podróży łodzią będzie spora szansa na obserwację wielorybów dokazujących w wodzie.
Nocleg w hostelu w Qaqortoq.

____8 dzień, 5 lipca śr – QAQORTOQ
Po śniadaniu możemy pójść na treking wybrzeżem naturalnej wyspy, na której znajduje się Qaqortoq, przetniemy ją w poprzek. Wszedzie wokół widzieć będziemy zmieniające się krajobrazy fiordów. Można również zostać w miasteczku i kontemplować jego spokój na swój sposób, lub wybrać się na spacer brzegiem fiordu. Nocleg w hostelu w Qaqortoq.

____9 dzień, 6 lipca cz – rejs statkiem QAQORTOQ – NUUK
Po wczesnym śniadaniu zaokrętujemy się na statek Safraq Ittuk – odpływa o godzinie 8:00. W trakcie rejsu będziemy mogli zrelaksować się podziwiając widoki nabrzeża, być może uda się wypatrzyć wieloryby i foki. Z pokładu będzie doskonały widok na wybrzeże (także na te bardziej odległe obszary), górzyste krajobrazy oraz góry lodowe o różnych rozmiarach i kolorach. Niewielka prędkość jednostki pozwoli stracić poczucie czasu i pogrążyć się w refleksji w otoczeniu pięknych widoków. Nocleg na statku, w kajucie.

____10 dzień, 7 lipca pt – rejs statkiem QAQORTOQ – NUUK
Jeszcze pół dnia będziemy mogli kontemplować niezwykłe, dzikie fiordy południowo-zachodniej Grenlandii. Około godziny 15:00 dopłyniemy do Nuuk, zakwaterujemy się i pójdziemy zwiedzić miasto. Autobusy miejskie, dużo samochodów, sygnalizacja świetlna - wszystko to sprawia, że Nuuk wydaje się bardzo ruchliwym miastem. Jednak piękna sceneria i niekończący się horyzont pozwalają spojrzeć na stolicę Grenlandii z innej perspektywy. Tak jak w innych miastach Grenlandii, żyje się tu w harmonii z naturą, ale z duża dozą nowoczesności. Nocleg w Nuuk.

____11 dzień, 8 lipca sb – NUUK
Nuuk jest największą miejscowością w Grenlandii, choć z naszej perspektywy wcale nie jest duże. Żyje tam 15 tys. osób. Warto zwiedzić centrum kulturalne Katuaq, targ, stare miasto i kolonialny port, a także muzeum narodowe ze słynnymi mumiami z Uummannaq. Warte odwiedzenia jest także muzeum sztuki, stała ekspozycja zawiera wiele obrazów znanego malarza Emanuela A. Petersena. W mieście są też dobre miejsca do zrobienia zakupów i dużo przytulnych kafejek. Entuzjaści trekingów mogą iść na popołudniową wędrówkę wokół pięknej góry Lille Malene. Cały treking ma ok 10 km długości i wymaga normalnej kondycji fizycznej. Warto się wybrać w te cichą, dziewiczą i dziką okolicę ze strumieniami i rzekami sączącymi świeżą zimną wodę w otoczeniu gór i pięknego fjordu Nuuk. Nocleg w Nuuk.

____12 dzień, 9 lipca nd – NUUK – ILULISSAT
Śniadanie, przedpołudniem czas na zwiedzanie Nuuk. Wczesnym popołudniem polecimy z Nuuk do Ilulissat, z krótkim lądowaniem technicznym na lotnisku Kangerlussuaq (wylot 13:20, przylot 15:40). Zakwaterowanie, posiłek i zwiedzanie Ilulissat, trzeciego co do wielkości miasta Grenlandii z 5 tysiącami mieszkańców. Ilulissat znajduje się 350 km na północ od koła podbiegunowego. W czasie naszego pobytu, słońce nie zajdzie za horyzont ani na chwilę! Miasto powstało oficjalnie w 1741 roku, ale w dolinie Sermermiut plemię Saqqaq pojawiło się już 4 tysiące lat wstecz. Obecnie w mieście żyje 1500-2000 psów, wykorzystywanych do transportu i łowiectwa – to stale żywa tradycja i styl życia.
Nocleg w hostelu w Ilulissat.

____13 dzień, 10 lipca pn – ILULISSAT
Po śniadaniu wyruszymy na treking, w czasie którego zobaczymy nowoczesność znajdującą się w kontraście do tradycyjnego życia łowieckiego, które wciąż kwitnie w mieście. Pójdziemy do dawnej osady Sermermiut, pięknie położonej przy lodowym fiordzie. Panują tam doskonałe warunki dla wędkarzy, którzy zjeżdżają tu od setek lat. Jakże to niewiele w porównaniu do kultur, które żyły w tym miejscu i rozwijały się od 4 tysiecy lat! W czasie wędrówki będziemy szli pośród pięknych krajobrazów wzdłuż fiordu Ilulissat, napotykając góry lodowe o różnych kształtach i rozmiarach, aż do 100 metrów wysokości. Tędy właśnie płyną na Atlantyk, a produkuje je niedaleko stąd Kangia Glacier - najbardziej aktywny lodowiec Grenlandii. Nocleg w hostelu w Ilulissat.

____14 dzień, 11 lipca wt – ILULISSAT – EQI
Po śniadaniu wypłyniemy z Ilulissat nowoczesną łodzią w rejs do lodowca Eqi. Trasa rejsu biegnie wzdłuż wybrzeża pieknej Zatoki Disko, wpisanej na listę UNESCO. Zobaczymy system fiordów Pakitsoq, przy którym często pojawiają się wieloryby i foki. Dalej przepłyniemy obok wyspy Ataa Strait otoczonej stromymi górami z wodospadami. Nasza łódź zatrzyma się na dwie godziny przed czołem lodowca Eqi, gdzie jedząc lunch będziemy obserwować widowiskowy proces pękania pokrywy lodowej. O godz. 15:00 dobijemy do Port Victor przy lodowcu Equi. W Glacier Eqi Lodge spotkamy się z doświadczonym przewodnikiem i rozpoczniemy pierwszy etap trekingu do Base Camp Eqi. Zostawimy tam nasze rzeczy i pójdziemy dalej przez lodowiec szlakiem odkrywcy i polarnika Paula-Emila Victora. Zobaczymy piękne miejsca, gdzie góra lodowa łączy się ze skalistymi zboczami. Wrócimy do Base Camp Eqi na kolację i nocleg w namiotach bazowych stacji.

____15 dzień, 12 lipca śr – EQI – ILULISSAT
Rano po śniadaniu wyruszymy z Base Camp Eqi z powrotem do Glacier Eqi Lodge. Znów będzie okazja do podziwiania niesamowitych widoków i zrobienia pięknych zdjęć. O 15:00 wypłyniemy w rejs powrotny do Ilulissat. Po drodze będziemy polować (ale tylko przy pomocy aparatów fotograficznych) na wieloryby, foki. Mijać będziemy niezwykle fotogeniczne góry lodowe o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Będzie okazja do podziwiania widoków niespotykanych nigdzie indziej i zrobienia wyjątkowych zdjęć na tle gór lodowych. Późnym wieczorem wrócimy z powrotem do Ilulissat. Nocleg w hostelu w Ilulissat.

____16 dzień, 12 lipca śr – EQI – ILULISSAT
Po śniadaniu transfer na lotnisko. O godzinie 11:50 wylot, przelot bezpośredni do Kopenhagi, przylot 21:30. Transfer do miasta, zakwaterowanie i nocleg w hostelu w Kopenhadze.

____17 dzień, 14 lipca, pt – KOPENHAGA – WARSZAWA
Po śniadaniu transfer na lotnisko. O godzinie 07:00 wylot, przelot bezpośredni do Warszawy, przylot 08:20.

PROGRAM AUTORSKI, COPYWRIGHT: ARSOBA TRAVEL 2017

Warunki

Składowe ceny

13.06.2018 - 29.06.2018: 21400 PLN
30.06.2018 - 16.07.2018: 21400 PLN

Cena zawiera

- logistyka wyprawy, jej przygotowanie i realizacja;
- bilety lotnicze Warszawa – Kopenhaga – Narsarsuaq oraz Ilulissat – Kopenhaga – Warszawa, w cenie bagaż rejestrowany o wadze do 23 kg [do limitu: 5200 zł, do rozliczenia*];
- bilet lotniczy na przelot z Nuuk do Ilulissat [do limitu: 1600 zł, do rozliczenia*];
- wszystkie rejsy łodziami, statkami, kutrami – wg programu;
- wszelki pozostały konieczny transport – wg programu;
- wszystkie noclegi (16): 15 w hostelach - standard: pokoje dwuosobowe, wieloosobowe, bez pościeli (trzeba mieć własny śpiwór), łazienki wspólne poza pokojami; 1 w namiotach bazowych stacji przy lodowcu Eqi – zapewnione śpiwory i karimaty;
- wyżywienie: wszystkie (16) śniadania, 1 powitalny obiad w 2-gim dniu, 1 pożegnalna kolacja w Ilulissat;
- ubezpieczenie podróżne turystyczne KLZ (30000 EUR), KR (5000 EUR), NNW (3000 EUR) i BP (300 EUR);
- polski pilot Arsoba Travel, przez cały czas trwania wyprawy;
- opłaty za wstęp do wszystkich wymienionych w programie obiektów i atrakcji;
- wszystkie wycieczki piesze oraz inne zorganizowane – wg programu;
- serwis fotograficzny, przesłany pocztą po wyprawie na płycie DVD i pamięci typu flash – pendrive (zdjęcia i filmiki zarejestrowane w czasie wyprawy);
- obowiązkowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
* jeśli cena biletu lotniczego przekroczy wysokość limitu, to Uczestnik będzie zobowiązany dopłacić brakującą kwotę; możliwy jest również zakup biletów lotniczych z dowolnego lotniska na świecie i spotkanie już na miejscu.

Cena nie zawiera

Wyprawa ma charakter trampingowy, zatem Uczestnicy na miejscu pokrywają swoje koszty:
- pozostałego wyżywienia,
- kosztów dodatkowych atrakcji i wycieczek fakultatywnych, niezawartych w programie;
- wydatków własnych.
Minimalna kwota, jaką Uczestnik powinien zabrać w związku z tym ze sobą to szacunkowo 400 USD.
Sugerujemy, aby dysponować większą kwotą na pamiątki, uzupełniające i nieprzewidziane wydatki.

Zaliczka

1000 PLN

Dodatkowe informacje

Długość dnia (dla Narsarsuaq):
28 czerwca: wschód 03:30, zachód 22:40

Długość dnia (dla Nuuk):

28 czerwca: wschód 03:00, zachód 00:00 (północ)
13 lipca: wschód 03:30, zachód 23:30

Długość dnia (dla Ilulissat):

w terminie wyprawy słońce nie zachodzi w ogóle!


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

GRENLANDIA – największa wyspa świata i jeden z najbardziej ekscytujących kierunków turystycznych. Słabo zaludniona, z dziewiczą przyrodą i niespotykanymi nigdzie indziej cudami natury jest idealnym miejscem dla podróżników ceniących ciszę, piękno natury i klimat małych miasteczek. Dużych metropolii tam nie znajdziemy – największe miasto ma 15 tys. mieszkańców. Podczas dwutygodniowej wyprawy doświadczycie niesamowitych kontrastów grenlandzkiej przyrody i zupełnie odmiennych warunków życia na północy i południu, zarówno w małych osadach, jak i miastach. Powędrujemy pieszo wśród niezmąconej niczym ciszy i nieskażonej cywilizacją natury. Zobaczymy porośnięte zielenią szczyty górskie, turkusowe góry lodowe, ciepłe ukwiecone doliny i zimne lodowce. Przez kilka dni zostaniemy w zielonej, południowej częśd Grenlandii. Zamieszkamy w małej osadzie hodowców owiec, skąd będziemy wyruszać do historycznych miejsc, jak osada odkrywcy Grenlandii - Eryka Rudego.

Popłyniemy w dwudniowy rejs wzdłuż spektakularnego zachodniego wybrzeża. W jego trakcie będziemy mieli niepowtarzalną okazję obserwowania fok, wielorybów i innych morskich stworzeń. Popłyniemy do stolicy Grenlandii - Nuuk, gdzie spędzimy cały dzień poznając kulturę wyspy. Z Nuuk przemieścimy się na północ do Ilulissat, zwanego lodowym rajem, ze względu na obecność gigantycznych gór lodowych i niesamowitych lodowych fiordów. Pod lodowcem Eqi powędrujemy szlakami, na których panuje idealna cisza. Czeka nas zapierającą dech w piersiach podróż pełna kontrastów, wolna od turystycznego tłoku, spotkania z ludźmi inaczej patrzącymi na życie oraz ich niezwykłą kulturą i tradycjami.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl