Oferta - ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

ISLANDIA przez Interior i Fiordy Zachodnie

15 dni 13056 zł
 • 14.07.2018 - 28.07.2018
  • 14.07.2018 - 28.07.201813056zł
  • 01.09.2018 - 15.09.201812252zł
Off-road
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień KEFLAVIK

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku. Wylot. Przylot do Keflaviku w godzinach wieczornych.

2 dzień PÓŁWYSEP REYKJANES

Przejazd przez Półwysep Reykjanes. Zobaczymy latarnię morską na zachodnim cyplu, pola lawy, wioski rybacki.

3 dzień KOLOROWE GÓRY LANDMANNALAUGUR I BAZALTOWA DOLINA GJAIN

Przez bazaltową dolinę Gjain wjedziemy w głąb interioru do Landmannalaugur – malowniczego rejonu znanego z kolorowych skalistych gór, pełnego gorących źródeł oraz rzeczek. Trekking po okolicznych górach oraz polu lawy z odpoczynkiem w cieplutkim potoku.

4 dzień CZARNE PLAŻE I MASKONURY - VIK

Przejazd do Vik - najbardziej na południe położonego miasteczka Islandii - zwiedzanie czarnych plaż oraz klifów. To idealne miejsce do obserwacji ptaków, w tym typowych dla tego regionu maskonurów. Zachwycimy się przepięknymi wodospadami: Skogafoss i Seljalandsfoss. Na trasie również ciekawe muzeum narodowe, posiadające wiele eksponatów związanych z folklorem, architekturą i przyrodą.

5 dzień BAZALTOWY WODOSPAD SVARTIFOSS - LODOWIEC VATNAJOKULL - LODOWA LAGUNA JOKULSARON

Przejazd do Hofn, po drodze największy lodowiec Islandii - Vatnajökull, zwiedzanie pięknej lodowej laguny Jokulsarlon. Krótki trekking do wodospadu Svartifoss. Dla chętnych trekking po lodowcu.

6 dzień RYBACKIE WIOSKI - WODOSPAD HENGIFOSS

Przejazd wzdłuż wybrzeża na wchód Islandii do miejscowości EGILSSTADIR. Na trasie osobliwe wioski rybackie: Djupivogur, Breiddalsvik. Krótki trekking do wodospadu Hengifoss.

7 dzień POTĘŻNY WODOSPAD DETTIFOSS - POLA TERMALNE KRAFLA

Przejazd do wodospadu Dettifoss - jednego z największych wodospadów Europy. Ma wysokość 45 metrów. Następnie odwiedzimy pola termalne Krafla, solfatary i fumarole w Hverarönd. Wieczorem dla chętnych kąpiel w gorących basenach. Nocleg przy jeziorze Myvatn.

8 dzień LABIRYNT Z ZASTYGŁEJ LAWY DIMMUBORGIR - HUSAVIK: WIELORYBY

Spacer po Dimmuborgir - labirynie uformowanym z zastygłej lawy. Spacer po wielkim kraterze. Przejazd do Husavik – małego miasteczka portowego. Dla chętnych rejs statkiem w celu obserwacji wielorybów.

9 dzień WODOSPAD GODAFOSS - AKUREYRI

Tego dnia zobaczymy wodospad Godafoss, w którym utopiono pogańskie bożki po przyjęciu chrześcijaństwa. Dalszy przejazd do Akureyri - drugiej co do wielkości miejscowości Islandii.

10 dzień INTERIOR, GORĄCE ŹRÓDŁA I GEYSIR

Przejazd przez Interior - środek Islandii. Na naszej trasie czekają gorące źródła, lodowce i pola termalne. Dojazd do największego na Islandii wodospadu Gullfoss, następnie Geysir - największy gejzer , Thingvellir - najstarszy na wyspie park narodowy. To w tym miejscu widoczna jest na powierzchni ziemi przebiegająca tu granica płyt tektonicznych. Zbierał się tu także średniowieczny parlament (Althing).

11 dzień FIORDY ZACHODNIE

Długi przejazd na fiordy zachodnie.

12 dzień WODOSPAD DYNJANDIFOSS - STOLICA FIORDÓW ZACHODNICH ISAFJORDUR

Przejazd przez Fiordy zachodnie. Po drodze zatrzymamy się aby podziwiać imponujący wodospad Dynjandifoss. Dojazd do stolicy fiordów zachodnich Isafjordur.

13 dzień WIOSKI RYBACKIE, WIEDŹMY I TROLE - REYKJAVIK

Powrót do Reykjaviku. Na trasie odwiedzimy muzeum guseł i czarownic w Holmavik.

14 dzień REYKJAVIK - BŁĘKITNA LAGUNA - POWRÓT

Rano zwiedzanie Reykjaviku - spacer po mieście. Dla chętnych wizyta w Błękitnej Lagunie – słynnym kąpielisku geotermalnym. Wylot do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Składowe ceny

14.07.2018 - 28.07.2018: 7600 PLN + 1290 EUR
01.09.2018 - 15.09.2018: 7600 PLN + 1290 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze do i z Keflaviku

 • transport samochodem terenowym po Islandii

 • zakwaterowanie w domkach kempingowych

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN

 • opiekę pilota Kiribati Club

Cena nie zawiera

 • wyżywienia

 • atrakcji dla chętnych
 1. Oglądanie wielorybów - Husavik - 3 godzinny rejs statkiem po zatoce Koszt około 250 zł./os.
 2. Błękitna Laguna wstęp 40 EUR
 3. Kąpielisko termalne: Myvatn natural baths wstęp 30 EUR

Ceny na naszej stronie są zawsze aktualne. Mogą się zmienić, bo zależne są od aktualnych wycen biletów lotniczych. Po dokonaniu i potwierdzaniu (przez wpłatę) rezerwacji, cena dla osoby rezerwującej pozostaje stała i niezmienna, również w przypadku kiedy online będzie już zupełnie inna

Dodatkowe informacje

Charakter wyprawy

Wyprawa odbywa się samochodem terenowym.

Zakwaterowanie

W czasie przejazdu zatrzymujemy się na kampingach i nocujemy w domkach drewnianych pokoje 2 lub 4 os. We własnym zakresie każdy powinien zaopatrzyć się w śpiwór lub pościel do spania.

Wyżywienie

Dysponujemy kuchenką gazową (2-palnikową), czajnikiem elektrycznym, zestawem plastikowych naczyń (talerzyk, kubek, miseczka), skrzynkami na produkty żywnościowe. Dla wygody sugerujemy zabrać własne tależe, kubki oraz sztućce. Chleb, masło i inne indywidualne potrzeby np. jogurt itd. kupujemy na miejscu w supermarkecie (prawie codziennie jest taka możliwość). W supermarkecie można kupować gotowe obiady do odgrzania. Na kempingowej kuchni można wszystko wygodnie przygotować Można stołowac się w restauracjach. Koszt obiadu w restauracji to co najmniej 120 zł./os. 

Co zabrać

Jedna para wygodnych, pełnych butów trekkingowych, ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa) Spakować się należy w torbę podróżną, w ostateczności w duży plecak (jest mniej wygodny w samochodzie). Dodatkowo zabieramy mały plecaczek. Torba służy nam do transportu głównego bagażu i zawsze wożona jest w samochodzie (nigdzie z nią nie chodzimy). W małym plecaczku nosimy rzeczy podręczne, takie jak aparat czy kamera, kosmetyki, książkę itd. W trakcie zwiedzania czy wycieczek w góry zabieramy nasz mały plecak.

Dokumenty

Wystarczy zabrać dowód osobisty. Oczywiście można również posługiwać się paszportem. Dla własnego dobra należy zrobić kserokopie wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały. Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe. Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem, np. prawo jazdy.

Pieniądze

Wszędzie płacimy oczywiście w lokalnej walucie, czyli: islandzkich koronach. Najwygodniej jest wypłacić pieniądze na miejscu w bankomacie. Ewentualnie można zabrać euro do wymiany na miejscu. Wielkość wydatków zależeć będzie oczywiście od ilości czynionych zakupów - napojów, produktów żywnościowych, pamiątek.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Niecodzienna wyprawa na Islandię - terenówką przez interior. W tej surowej krainie lodowców oraz wulkanów zobaczysz nie tylko osobliwości natury, ale również doświadczysz poczucia wolności i przestrzeni. Poznasz wyspę z jej najpiękniejszej strony, wolnej od cywilizacyjnego zgiełku. W programie m.in. niesamowicie kolorowe góry Landmannamaugur, gorące źródła, pola lawy, lodowiec, przejazdy szutrowymi drogami i malownicze Fiordy Zachodnie.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl