Oferta - Odkrywanie Krywania

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Odkrywanie Krywania

Słowacja
Trekking
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

Dzień 1 Janosikowe Diery

W godzinach porannych wyjazd z Krakowa na Słowację w okolice Terchowej. Na rozgrzewkę popołudniowa wędrówka przez Janosikowe Diery. To właśnie w pobliskiej Terchowej ponoć urodził się ten słynny słowacki zbójnik. Wycieczka dnem skalnych wąwozów, a po drodze wodospady, kaskady, metalowe pomosty, drabinki i ławki dla zmęczonych turystów - można się poczuć jak w „Słowackim raju”.

Czas wędrówki: ok. 3 godziny | Suma podejść: ok. 400 m | Długość trasy: ok. 5 km

Dzień 2 Krywań po raz pierwszy... 

Wycieczkę rozpoczynamy przy Chacie Vratna by przez Południowy Gruń udać się na główny grzbiet Małej Fatry skąd przy dobrej widoczności ujrzymy najbardziej rozpoznawalne szczyty tej grupy górskiej: Wielkiego i Małego Rozsutca. Następnie wędrujemy na Chleb, pod którego wierzchołkiem znajduje się najwyżej położone małofatrzańskie schronisko - Chata pod Chlebem. Na koniec zdobędziemy cel dzisiejsze wędrówki - Wielki Krywań wznoszący się na wysokość 1709 m n.p.m. Staniemy na najwyższym szczycie Małej Fatry by rozejrzeć się dookoła i co nieco zobaczyć :) Powrót do Doliny Vratnej.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 900 m | Długość trasy: ok. 12 km

Dzień 3 Rzut oka z Wielkiego na Małego Rozsutca 

Przejazd do Stefanowej położonej w urokliwej kotlinie u zachodnich podnóży Wielkiego Rozsutca. Szlakiem wznoszącym się łagodnie docieramy do Przełęczy Medzihole, ważnego węzła szlaków pomiędzy Stohem, a Rozsutcem. Po krótkiej przerwie, powoli lecz sukcesywnie, zdobywamy wysokość. Początkowo szlak prowadzi szeroką ścieżką pośród lasu by przejść w skalny grzebień. Zwieńczeniem wspinaczki będzie zdobycie symbolu Małej Fatry - Wielkiego Rozsutca, który przez wielu uważany za jeden z najpiękniejszych szczytów Karpat, a przez niektórych nawet mianem „Słowackiego Matterhornu”. Ze szczytu wracamy na przełęcz pod wierzchołkiem by szlakiem ponad tzw. ”skalnym miastem” zejść do granicy lasu i dalej przez Przełęcz Medzirozsutce kontynuować wędrówkę.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m | Długość trasy: ok. 15 km

Dzień 4 Tatry Zachodnie, odkrywamy Babki :-)

Opuszczamy Małą Fatrę i przejeżdżamy w kierunku Tatr Zachodnich. Wędrówkę rozpoczniemy w podtatrzańskiej miejscowości Jałowiec położonej u wylotu Doliny Jałowieckiej. Przy odrobinie szczęścia może uda nam się spotkać jakąś Babkę na szlaku czy znaleźć jakąś Chatę. Nocleg w Kotlinie Liptowskiej.

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 950 m | Długość trasy: ok. 14 km

Dzień 5 Między Fatrą, a Tatrą czyli wędrówka na Wielki Chocz 

Jest jedna góra, której nie da się nie zauważyć, pominąć czy pomylić z innym szczytem patrząc w kierunku Gór Choczańskich - Wielki Chocz. Swoim ogromem wyróżnia się na tle pozostałych szczytów, a charakterystyczny stożkowaty kształt tylko utwierdza nas w przekonaniu, że jest to Chocz, Wielki Chocz. Północno-zachodnimi stokami podchodzimy pod szczyt, po drodze przechodząc przez lasy regla górnego, kosodrzewinę by w końcu stanąć na skalnym wierzchołku. Ze szczytu rozpościera się panorama na 4 strony świata z niezapomnianym widokiem na Małą i Wielką Fatrę, Niżne Tatry, Tatry czy Beskidy. Zejście w kierunku wschodnim do jednego z najstarszych słowackich uzdrowisk - Lucky - słynącego z leczniczych wód mineralnych.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1100 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 6 ...i Krywań po raz drugi! 

Tym razem udamy się w Tatry Wysokie by postawić stopę na drugim Krywaniu podczas tej wycieczki. Krywań Tatrzański uznawany jest za narodową górę Słowaków, został uwieczniony na słowackich monetach i często stanowił motyw literatury i sztuki Słowaków. Słowem jest to „święte” miejsce dla naszych sąsiadów zza południowej granicy. Trasę rozpoczniemy w miejscu zwanym „Trzy źródła” przy Tatrzańskiej Drodze Młodości by przez Krywańską Polanę i Mały Krywań zdobyć Krywań wznoszący się 2494 m n.p.m. A na szczycie, jeżeli tylko warunki pogodowe na to pozwolą, będziemy mogli delektować się przepiękną panoramą na Tatry Wysokie i Zachodnie. Powrót przez Pawłowy Grzbiet do głównej drogi.

Czas wędrówki: ok. 9-10 godzin | Suma podejść: ok. 1400 m | Długość trasy: ok. 13 km

Dzień 7 Hej Orawo! 

Po śniadaniu przyjdzie nam opuścić słowacką ziemią, ale zanim to zrobimy zatrzymamy się w Trzcianie by na osłodę życia spróbować „sudowego wina” - węgierskich trunków serwowanych w beczkach. Już po naszej stronie granicy zatrzymamy się przy kościele w Orawce pod patronem św. Jana Chrzciciela uznawanego za jeden z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce. Jedna z ostatnich okazji by spojrzeć na rozciągnięty po horyzont łańcuch górski i wracamy do Krakowa. Powrót planowany w godzinach popołudniowych.

Warunki

Cena zawiera

 • Transport: bus (wyjazd z Krakowa, dopłata za wyjazd z Warszawy 80 PLN w jedną stronę)
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w pensjonatach
 • Wyżywienie: 6 śniadań
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL, NW, BP
 • Podatek VAT

Cena nie zawiera

 • Wyżywienia poza śniadaniami
 • Wstępów, degustacji "sudowego wina" i ew. biletów na kolej linową

Zaliczka

400 PLN

Dodatkowe informacje

Liczba uczestników: 14 - 18 osób.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

 • Janosikowe Diery – malownicze wąwozy skalne 
 • Wielki Krywań – ten najwyższy w Małej Fatrze 
 • Krywań Tatrzański – ten najświętszy dla Słowaków 
 • „Słowacki Matterhorn” – wędrówka na Wielkiego Rozsutca 
 • Wielki Chocz – z widokiem na góry 
 • Wędrówki na lekko po Małej Fatrze, Górach Choczańskich i Tatrach

Wszystko ma swoją drugą stronę, mają ją i nasze góry. Południowa strona gór, węgierska strona, Janosikowa dziedzina - jak byśmy tego nie nazwali to przecież góry naszych sąsiadów Słowaków. Zapraszamy na wędrówkę po najpiękniejszych zakątkach górskich Słowacji: Małej Fatrze, Choczu i Tatrach.

Mała Fatra

Małą Fatrą na początku zachwycali się pasterze, myśliwi, ale i wędrowcy zwabieni pięknem tutejszej przyrody. Te białe wapienne skały zachwycają ostrymi wychodniami, urwiskami i skalnymi wieżami. Bystre potoki kryją się w trudnych do przebycia cieśniawach z wodospadami i progami skalnymi. Długie górskie grzbiety, na których przeciągają się kwietne hale. Gdy z gór spojrzymy w głębokie leśne doliny może ujrzymy siedzącego przed chatą Janosika, który tu się urodził.

Wielki Chocz

Dominujący między dolinami Orawy i Wagu masyw Chocza od dawna przyciągał uwagę zarówno uczonych jak i turystów. Góra kształtem przypominająca piramidę wznoszącą się ponad 900 metrów nad okoliczne doliny, góra owiana mgłą legend o ukrytych w jaskiniach Janosikowych skarbach.

Tatry

Najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat - tylko tyle i aż tyle. A naprawdę nie potrzeba nic więcej pisać, cały czas urzekają jak kiedyś urzekły Kazimierza Przerwę Tetmajera. Hej Krywaniu, Krywaniu wysoki! Płyną, lecą spod ciebie potoki! Tak się leją moje łzy, jak one, hej łzy moje, łzy niezapłacone... Hej Krywaniu, Krywaniu wysoki! Płyną, lecą nad tobą obłoki! Tak się toczy moja myśl, jak one, hej te myśli, te myśli stracone... Hej Krywaniu, Krywaniu wysoki! Idzie od cię szum lasów głęboki, a mojemu idzie żal kochaniu, hej Krywaniu, Krywaniu, Krywaniu!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl