Oferta - Przez Patagonię do Iguazu

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Przez Patagonię do Iguazu

25 dni 19732 zł
 • 23.11.2017 - 17.12.2017
  • 23.11.2017 - 17.12.201719732zł
  • 12.01.2018 - 15.02.201819732zł
  • 02.02.2018 - 26.02.201819432zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

 

1 dzień - Wylot i przylot do Argentyny
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Argentyny.
(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - BUENOS AIRES
Buenos Aires – Paryż Ameryki Południowej. Tutaj nikt nie będzie chciał odpoczywać! Wszak jesteśmy w „boskim” Buenos. Zwiedzamy centrum: Avenida Nueve de Julio - największą ulicę Ameryki Południowej. Następnie Plaza de Congreso oraz dom prezydenta - Casa Rosada. Na pewno nie przeoczymy Avenida la Forida, miejsca gdzie można na żywo zobaczyć tradycyjne tango i odwiedzić liczne sklepy i restauracje. Wieczór to czas na zrzucenie ubrań podróżnika i przyodzianie czegoś bardziej odpowiedniego – przecież chcemy wtopić się w elegancki tłum jednej z najbardziej kulturalnych stolic świata. Wino, tango i czego dusza zapragnie.

3 dzień - SAN CARLOS DE BARILOCHE
Przelot do San Carlosde Bariloche. Spacer po mieście nazywanym często stolicą "patagońskiej Szwajcarii".
Wjadą kolejką linową na szczyt Cerro Catedral. Dla chętnych zejście ze szczytu na piechotę.

4 dzień - CZARNY LODOWIEC
Wraz z lokalnym przewodnikiem, jedziemy do Parku Narodowego Nahuel Huapi (w języku miejscowych Indian "wyspa jaguarów") Zobaczymy m.in. jezioro Mascardi, lodowiec Ventisquero Negro – czarny lodowiec. Podziwiamy osobliwą naturę niespotykaną w żadnej innej części świata. Malownicze wodospady las Nalcas i los Alerces.
W ramach regeneracji sił po powrocie, udajemy się na degustacje do lokalnych, słynnych na całą Argentynę „fabryk czekolady”, gdzie wypicie gorącej czekolady to wręcz rytuał. Pobyt w Patagonii będzie również okazją do spróbowania lokalnych win, których jak twierdzą sprzedawcy, nie sprzedaje się nigdzie na północ od Bariloche.

5 dzień - RUTA 40 – DROGA LEGENDA
„Bo to droga jest celem” - przejazd przez patagońskie pustkowia słynną drogą nr 40. Jej przebycie to pragnienie każdego podróżnika, dlatego w argentyńskich sklepikach sprzedaje się mnóstwo różnego rodzaju gadżetów związanych z tą drogą: miniaturki znaków, oznaczających wjazd na słynną szosę, kubeczki z magiczną „40-tką”, koszulki, długopisy, breloczki itd. Na nocleg zatrzymujemy się w miejscowości Perito Moreno.

6 dzień - Jaskinia Rąk
Wycieczka i krótki trekking do Jaskini Rąk.
Cueva de las Manos, czyli Jaskinia Rąk wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, znajduje się niedaleko miejscowości Perito Moreno, w samym sercu Patagonii. Ściany groty pokryte są zagadkowymi malowidłami zwierząt i ludzkich dłoni. Uznaje się, że malowidła powstały od 9 do 13 tys. lat temu i są najstarszymi śladami człowieka w Ameryce Południowej. Wycieczka odbywa się siódmego dnia wyprawy i jest rozszerzeniem przejazdu autobusem drogą Ruta 40. Zwiedzanie połączone jest z krótkim trekkingiem przepięknym i malowniczym kanionem na zboczach, którego odkryto groty z malowidłami. Po drodze spotkamy tylko stada guanako, strusie nandu i flamingi, a z góry obserwowani jesteśmy przez majestatycznie krążące kondory.
Wieczorem nocny przejazd do El Chalten – małego miasteczka, mekki wspinaczy i pieszych turystów. Zakwaterowanie w pensjonacie.

7 dzień - TREKKING CERRO TORRE lub FITZ ROY
Całodzienny trekking. Do wyboru dwie trasy:

OPCJA PIERWSZA - szlak wiodący nad Lago Torre i do obozu bazowego dla śmiałków marzących o zdobyciu legendarnego Cerro Torre (3128 m n.p.m) rozsławionego przez W. Herzoga w filmie „Krzyk Kamienia” (ok. 6 godzin). (Ten trekking można odbyć też 9 dnia wyprawy)
DRUGA OPCJA - to odrobinę trudniejsze podejście do obozu bazowego pod Cerro Fitz Roy i Laguny de Los Tres – punkt widokowy (całodzienny trekking ok. 8 godz. marszu). Nocujemy w pensjonacie w El Chalten. (Ten trekking jest możliwy tylko w tym dniu)

8 dzień - TREKKING - CALAFATE
Odpoczynek po trudach poprzedniego dnia, lub, dla chętnych, trekking nad Lago Torre i do obozu pod Cerro Torre. Wieczorem przejazd do El Calafate. Spacer po mieście - zobaczymy Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

9 dzień - LODOWIEC PERITO MORENO
Po śniadaniu, wyjeżdżamy do Parku Narodowego Los Glaciares. To tam właśnie znajduje się jeden z cudów natury: lodowiec Perito Moreno – niewątpliwie, największa atrakcja parku. Jeśli dopisze nam szczęście, będziemy świadkami niesamowitego zjawiska - „kruszenia” się lodowca, a dźwięk, który się wydobywa podczas wpadania ogromnych bloków lodu do wody zapamiętamy do końca życia. Celem szczegółowego oglądu lodowca przepłyniemy statkiem u jego podnóża.

Po południu możliwość spaceru na Lagunę Nimes, miejsce, gdzie można spotkać wiele gatunków ptaków (m.in. flamingi, ibisy, gęsi, łabędzie).

10 dzień - PUERTO NATALES
Kolejne pieczątki w paszporcie. Jedziemy do Puerto Natales – bazy wypadowej do kolejnej z największych atrakcji Patagonii. Wieczorem spacerujemy po mieście i koniecznie próbujemy owoców morza!

11 dzień - TORRES DEL PAINE
Jedziemy do Parku Narodowego Torres del Paine - jednego z najpiękniejszych parków narodowych Patagonii. Widok ośnieżonych, granitowych szczytów górujących nad krystaliczną taflą jeziora Pehoe urzeknie każdego. Chętni udadzą się na kilkugodzinny trekking pod majestatyczne wieże Paine. Po drodze do parku zwiedzamy jaskinię Cueva del Milodon, gdzie odnaleziono dobrze zachowane, zmumifikowane ciało olbrzymiego leniwca ziemnego.

12 dzień - TORRES DEL PAINE
Kolejny dzień przeznaczony na zwiedzanie malowniczego parku narodowego Torres del Paine.

13 dzień - PUNTA ARENAS - PINGWINY W SENO OTWAY
Jedziemy do Punta Arenas, miasta z którego na południe wyruszali już tylko prawdziwi eksploratorzy. Po zakwaterowaniu i krótkim odpoczynku, wynajmujemy busa i jedziemy do Seno Otway - miejsca znanego z dużej koloni pingwinów Magellana. Po drodze będziemy mogli spotkać przedstawicieli fauny patagońskiej m.in. guanako, strusie nandu i pancerniki. Wracamy do Punta Arenas i praktycznie żegnamy się z Chile.

Fani muzeów, żeglarstwa i historii odkryć Antarktyki zamiast wycieczki do Seno Otway mogą zostać w Punta Arenas i odwiedzić jedno ze znajdujących się w mieście muzeów. W Muzeum Regionu Magellanas, prezentującego zbiory etnograficzne i archeologiczne zapoznacie się z różnorodnością kulturową tej ziemi. Polecamy także wizytę, w oddalonym od centrum Muzeum Nao Victoria, udostępniającym do zwiedzania trzy wierne repliki statków z czasów wielkich odkryć geograficznych Ferdynanda Magellana i eksploracji Antarktyki. Wieczór proponujemy spędzić przy kieliszku regionalnego wina musującego - Cava - w barze Shackleton nazwanym na cześć wielkiego badacza krainy wiecznych lodów.

14 dzień - CIEŚNINA MAGELLANA – USHUAIA
Wielki dzień! Wjeżdżamy na słynną Tierra del Fuego, czyli Ziemię Ognistą. Następnie promem przez Cieśninę Magellana i dalej do Ushuaia. Wieczorem, eksplorujemy najdalej na południe wysunięte miasto na świecie.

15 dzień - PARK NARODOWY ZIEMI OGNISTEJ
Jedziemy do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Może wydawać się zwyczajny, ale najdalej wysunięty na południe Park Narodowy na świecie kusi swoją urodą, niezwykłym spokojem i pięknem. Udamy się na spacer wzdłuż brzegu jeziora Roca. Z pragnącymi zobaczyć widok morza ze szczytu Cerro Guanaco, wybieramy się na trekking. Nocleg w Ushuaia.

16 dzień - KANAŁ BEAGLE
Po śniadaniu, czas udać się nieco bardziej na południe, czyli na krótki rejs po Kanale Beagle. Podczas rejsu będzie można zejść na niektóre wysepki, aby móc podziwiać faunę i florę Ziemi Ognistej: wyspa ptaków z ogromną kolonią kormoranów, wyspa lwów morskich. Następnie wybierzemy się na krótki trekking po wyspie, na której pozostały ślady po pierwszych mieszkańcach Ziemi Ognistej - Indianach Yahgan.

17 dzień - BUENOS AIRES
Wylot do Buenos Aires, gdzie odwiedzamy znane dzielnice Buenos Aires – Recoleta lub La Boca słynącą z niepowtarzalnego klimatu i stadionu Boca Juniors (tam swoją karierę rozpoczynał Maradona!). Wieczorem dla chętnych możliwość Tango Show w jednym z klubów w stolicy (koszt ok. 60-100 USD).

18 dzień - BUENOS AIRES - URUGWAJ
Dalsze zwiedzanie Buenos Aires. Po południu wycieczka promem do Urugwaju po jednej z najszerszych rzek świata (La Plata) do Colonia de Sacramento. Zwiedzanie przepięknej kolonialnej zabudowy urokliwego miasteczka. Wieczornym promem, wracamy do Buenos Aires.

19 dzień - WODOSPADY IGUAZU
Rano przelot do Puerto Iguazu – miasteczka na północy Argentyny. Jedziemy do Parku Narodowego Iguazú, aby podziwiać jedno z najwspanialszych widowisk przyrody - ogromne wodospady Iguazu. Mimo panującego upału musimy przygotować coś przeciwdeszczowego i odpowiednią osłonę na aparat – kropelki wody pochodzące z wielkiego wodospadu dostają się wszędzie. Mamy cały dzień na spokojne eksplorowanie tego olbrzymiego parku. Dla chętnych wycieczka motorówką pod wodospad, przejażdżka ciężaróką po dżungli (ok. 60 USD). Wieczorem wracamy do miasteczka. Nocleg w hotelu.

20 dzień - WODOSPADY IGUAZU
Aby zobaczyć drugą stronę wodospadów, musimy przekroczyć granicę. Jedziemy do Foz de Iguaçu - miejscowości znajdującej na brazylijskim brzegu rzeki Iguazú. Tutaj zobaczymy drugie oblicze wodospadów – widoki będą bardziej panoramiczne, a aparaty bardziej suche. Dla spragnionych widoku z góry, możliwość przelotu helikopterem nad wodospadami (koszt ok. 150 USD). Jak nam będzie mało, to w drodze powrotnej chętni mogą odwiedzić fantastyczny park ptaków występujących tylko w Ameryce Południowej. Wracamy do Argentyny do Puerto Iguazu.

21 dzień - RIO DE JANEIRO
Przelot do Rio de Janeiro. Wieczorem spacer po mieście niekończącej się zabawy i wszechobecnej muzyki.

22 dzień - RIO DE JANEIRO
Cały dzień zwiedzamy Rio de Janeiro, a szczególnie jego dwa najważniejsze wzgórza: Wzgórze Corcovado ze słynnym posągiem Chrystusa Odkupiciela oraz wzgórze Pao de Açúcar - Głowy Cukru. Jak starczy nam sił (w tym upale wszystko może się zdarzyć), odwiedzimy też monumentalną katedrę Metropolitana oraz historyczne centrum dawnej stolicy Brazylii. Opcjonalnie: lekcja samby w dzielnicy Copacabana (1h) połączonej w dalszej części wieczoru z praktyką z instruktorami w słynnych klubach rozrywkowej dzielnicy Rio (ok. 70-100 USD). Nocleg w hotelu.

23 dzień - RIO DE JANEIRO – PLAŻA
Copacabana, Ipanema, Leblon – do wyboru do koloru, czyli spędzamy czas jak prawdziwi Cariocas (mieszkańcy Rio) odpoczywając na jednej ze słynnych plaż. Pijemy sok prosto ze świeżego kokosa, gramy w piłkę plażową, walczymy z wysokimi falami... Dla tych co wolą piłkę w prawdziwym wydaniu, wizyta na kiedyś największym stadionie świata – Maracanie. Nocleg w hotelu.

24-25 dzień - Powrót
Wylot z Rio i przylot do Warszawy. Pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

 

Warunki

Składowe ceny

23.11.2017 - 17.12.2017: 12700 PLN + 1950 USD
12.01.2018 - 15.02.2018: 12700 PLN + 1950 USD
02.02.2018 - 26.02.2018: 12400 PLN + 1950 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze: Warszawa - Buenos Aires // Rio de Janeiro - Warszawa,
 • przeloty wewnętrzne (wraz z opłatami lotniskowymi): Buenos Aires - Bariloche, Ushuaia - Buenos Aires, Buenos Aires - Iguazu, Iguazu - Rio de Janeiro,
 • ubezpieczenie Signal Iduna - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN,
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • bilety autobusowe na trasie RUTA 40: Bariloche-Perito Moreno - El Chalten,
 • bilet autobusowe na trasie El Chalten - El Calafate,
 • bilety autobusowe na trasie Punto Arenas - Ushuaia,
 • bilety promowe Buenos Aires - Colonia de Sacramento - Buenos Aires,
 • wycieczki do Parków Narodowych: Bariloche, El Calafate, Puerto Natales, Ushuaia,
 • Iguazu - transport do/z wodospadów, na/z lotniska,
 • rejs po kanale Beagle,
 • 19 noclegów w hotelach w pokojach 2-3osobowych,
 • 3 noclegi w hostelach na trasie RUTA 40 (Perito Moreno i El Chalten).

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, transportu lokalnego w miastach: taxi itp. - ok. 300 USD,
 • wyżywienia: ok. 20 - 30 USD dziennie na osobę,
 • atrakcji dla chętnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Najczęściej pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.

Transport
Na dłuższych przejazdach - autobusy pierwszej klasy . Na krótszych trasach wynajmujemy busy lub taksówki. Do Urugwaju płyniemy promem. Cztery przeloty wewnętrzne.

Wyżywienie
Nie jest wliczone w cenę. Sugerowany budżet:
20-30 USD dziennie/os.

Poziom trudności
Występują elementy wymagające średniej sprawności fizycznej - trekking dla chętnych 6-8 godz. marszu.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Dotrzesz na krańce Ziemi Ognistej, podejdziesz pod majestatyczne wieże Torres del Paine w Chile. Spotkasz pingwiny, lwy morskie, tukany i kolorowe papugi. Sprawisz sobie radosny prysznic pod Wodospadami Iguazu, poznasz boskie Buenos Aires oraz zjesz pyszne owoce morza w Urugwaju.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl