Oferta - ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia

22 dni 14108 zł
 • 20.01.2018 - 10.02.2018
  • 20.01.2018 - 10.02.201814108zł
  • 21.04.2018 - 12.05.201814108zł
  • 30.06.2018 - 21.07.201815264zł
  • 04.08.2018 - 25.08.201815264zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień
Wylot z Polski i przylot do Limy. Zakwaterowanie w urokliwym hotelu przy kościele Św. Franciszka. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas - głównym placu w historycznym centrum stolicy.

2 dzień LIMA
Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Paracas, nocleg.

3 dzień ISLAS BALLESTAS
Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej liczby ptaków morskich, a w zależności od pory roku, możemy też zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca. Nocleg w hotelu.

4 dzień NAZCA
Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Obalimy rozpowszechnione mity dotyczące ich powstania i wyglądu. Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

5 dzień AREQUIPA
Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych, a odważni wzmocnią się sokiem z żaby. Posileni takim lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować "cuy chactado", czyli lokalne danie ze świnki morskiej. Nocleg w hotelu.

6 dzień KANION COLCA - TREKKING
Wcześnie rano wyjazd do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

7 dzień KANION COLCA -TREKKING
Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedzimy kolorowy targ w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

8 dzień PUNO
Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m) Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Dla chętnych wycieczka do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy monumentalne "kominy\" zbudowane ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Wieczorem spacer po Puno. Nocleg w hotelu.

9 dzień JEZIORO TITICACA
Rano wycieczka na jezioro Titicaca pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy serwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorze żeglownym na świecie. Nocleg w Puno.

10 dzień COPACABANA - LA PAZ
Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka i Targ Czarowników. Nocleg w La Paz.

11 dzień DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI 5300 m n.p.m.
Wyjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.), spacer na szczyt 5400 - 5450 m n.p.m. Odwiedzimy także Księżycową Dolinę, gdzie znajdują się utworzone przez naturę liczne wąwozy i inne formy erozyjne. Powrót do La Paz. Nocleg.

12 dzień ZJAZD ROWEROWY
Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m.). Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą, z której rozciągają się przepiękne widoki (koszt ok. 70 USD). Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości Coroico położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

13 dzień LA PAZ - TIAHUANACO
Odpoczynek w La Paz. Dla chętnych miłośników historii wycieczka do ruin Tihuanaco - pozostałość po cywilizacji preinkaskiej z nad jeziora Titicaca. Można tam zobaczyć w oryginale słynną Bramę Słońca z podobizną Wirakoczy - ojca wszystkich bogów. (koszt wycieczki to około 30 USD).

14 dzień LA PAZ - CUZCO
Całodzienny przejazd luksusowym autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru. Po drodze zatrzymamy się na zwiedzanie kilku ciekawych miejsc: muzeum ludu Pukara, przełęcz La Raya, świątynia Wirakoczy w Raqchi, kościół w Checacupe, kościół św. Piotra Apostoła w Andahuaylillas zwany Kaplica Sykstyńską Ameryki. W południe zjemy lunch w miasteczku Sicuani (w cenie).

15 dzień CUZCO
Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę, (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu), kolonialne kościoły i okoliczne ruiny Inków, słynną Świątynię Słońca odkrytą po trzęsieniu ziemi. Nocleg w hotelu.

Osoby zainteresowane górskim trekkingiem do Machu Picchu, mogą go rozpocząć już 15 dnia wyprawy. Dzień 16 i 17 to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 18 to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać pisemnie z dużym wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

16 dzień ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Wyjazd autobusem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac i przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes - obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo. Nocleg w hotelu.

17 dzień MACHU PICCHU
Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu powrót do hotelu. Dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupy pamiątek.

18 dzień CUZCO
Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca.

19 dzień CUZCO
Odpoczynek w mieście. Dla chętnych rafting lub wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich. (Powrót uczestników Inka Trail).

20 dzień LIMA - MIRAFLORES
Rano przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę. Nocleg w hostelu.

21 dzień
Wylot z Limy.

22 dzień
Przylot do Polski.

Warunki

Składowe ceny

20.01.2018 - 10.02.2018: 8990 PLN + 1440 USD
21.04.2018 - 12.05.2018: 8990 PLN + 1440 USD
30.06.2018 - 21.07.2018: 9790 PLN + 1540 USD
04.08.2018 - 25.08.2018: 9790 PLN + 1540 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa  - Lima - Warszawa,
 • przelot wewnętrzny na trasie: Cuzco - Lima,
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN, 
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • 18 noclegów w hotelach na trasie, pokoje dwuosobowe z łazienkami, jeden nocleg w chatkach bambusowych,
 • śniadania w hotelach
 • wycieczki: Islas Ballestas, Cementario de Chauchilla i akwedukty, wyspy Uros i Taquila, Sillustani, Dolina Księżycowa i Chacaltaya,
 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco,
 • wynajęcie busa na trasie Paracas - Ica i Arequipa - kanion Colca,
 • bilet wstępu na Machu Picchu + przewodnik lokalny,
 • transport busem i lokalny przewodnik w Świętej Dolinie,
 • bilety kolejowe Ollantaytambo - Aguas Calientes - Ollantaytambo

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe  - ok. 140 USD/os.
 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 20 USD/os.
 • atrakcji dla chętnych: ceny dodatkowych atrakcji podane są w treści programu.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Najczęściej hotele 3*, pokoje 2-os. z łazienkami. W Kanionie Colca jeden nocleg na campingu w bambusowych chatkach.

Transport
Na dłuższych przejazdach (w tym jeden przejazd nocny) - autobusy pierwszej klasy . Na krótszych trasach wynajmujemy busy lub taksówki.
Jeden przelot wewnętrzny samolotem.

Wyżywienie
Śniadania w hotelach. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Sugerowany budżet:
20 dni x 20 USD = 400 USD.

Poziom trudności
Występują elementy wymagające sprawności fizycznej (trekking do kanionu Colca). Dodatkowo trudności spowodowane są przebywaniem na dużych wysokościach - aklimatyzacja.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Pełne niesamowitych atrakcji trzy tygodnie w Peru i Boliwii. Najpierw zwiedzanie Peru i La Paz. Wybierzesz się do Machu Piachu czy ruin inaskich. Czeka Cię sporo niesamowitych przygód! Poznasz Limę, piękne Cuzco i zapierającą dech w piersiach Arequipę. Kolejnym punktem wyprawy będzie dwudniowy trekking do Kanionu Colca oraz odwiedzenie słynnej trzcinowej wyspy na jeziorze Titicaca. Poznasz kulturę i zwyczaje ludzi żyjących w odległej Boliwii oraz wjedziesz na wysokość 5300 m n.p.m. i przemierzysz trasę rowerem słynną „Drogą Śmierci”.

 

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl