Oferta - Herbaciana Kraina

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Herbaciana Kraina

21 dni 11085 zł
 • 14.01.2018 - 03.02.2018
  • 14.01.2018 - 03.02.201811085zł
  • 24.02.2018 - 16.03.201811085zł
  • 08.09.2018 - 28.09.201811085zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień

PRZELOT NA SRI LANKĘ

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień

COLOMBO - ANURADHAPURA

Zaczniemy od krótkiego zwiedzania Colombo, skupiając się na wybornej kuchni Sri Lanki. Potem wybierzemy się w dalszą podróż do Anuradhapury - jednej z historycznych stolic królestwa syngaleskiego.

3 dzień

ANURADHAPURA I PARK NARODOWY MINNERIYA

Rankiem będziemy poznawać zabytki Anuradhapury. Zatrzymamy się m.in. przy świętym drzewie Bodhiklasztorze Abhayagiri oraz dagobach Jetavanarama i Ruvanvelisaya. Anurathapura to jeden z wielu obiektów na Sri Lance wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Następnie udamy się do parku narodowego Minneriya, gdzie żyje ok.250 dzikich słoni i wiele innych gatunków zwierząt. Po wycieczce pojedziemy w kierunku Sigiriyi na nocleg.

4 dzień

POLONNARUWA - DAMBULLA

Dziś rowerami przemierzymy ruiny Polonnaruwy , średniowiecznej stolicy syngaleskiej. Znajduje się ona na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości UNESCO. Po południu wycieczka rowerowa w Habaranie. Następnie pojedziemy do Dambulli, do buddyjskiej Złotej Świątyni Jaskiniowej. W Dambulii pomedytujemy podziwiając tchnące spokojem posągi Buddy i freski na sufitach schronisk skalnych (o rekordowej powierzchni 2000 metrów kwadratowych). Na noc wracamy do Sigiriyi.  Chętni będą mogli zrelaksować ciało poddając się ajurwedyjskiemu masażowi (około 20 USD). Wycieczka rowerowa tego dnia nie jest obowiązkowa, dla osób rezygnujących z przejazdu rowerem zapewniony transport samochodem  lub tuktukiem. 

5 dzień

SIGIRIYA, NALANDA GEDIGE, MATALE

Wcześnie rano wchodzimy na Sigiriyę - Lwią Skałę, gdzie w V wieku n.e. założył fortecę król Kassyapa. Wspinając się 200 metrów po schodach na tę tajemniczą skałę wyrastającą zaskakująco z otaczającej równiny, obejrzymy przepiękne freski przedstawiające postaci kobiece. Przy zejściu zobaczymy pozostałości po ogrodach pałacowych i jaskinie, w których, u stóp fortecy, żyli mnisi. Powrót do hotelu i przed południem wyjazd w stronę Kandy.  Na trasie odwiedzimy Nalanda Gedige - jedyne sanktuarium na Sri Lance z erotycznymi rzeźbami oraz jeden z ogrodów przypraw w okolicy Matale, gdzie będziemy dociekać jak rośnie pieprz i wanilia oraz z czego składa się lankijskie curry. Na koniec obejrzymy kolorową świątynię hinduistyczną w Matale. Przejazd na nocleg do Kandy.

6 dzień

KANDY, ŚWIĄTYNIA ZĘBA BUDDY, MUZEUM HISTORYCZNE

Dzień zaczniemy od wizyty w Świątyni Zęba Buddy, gdzie weźmiemy udział w ceremonii ofiarnej ku czci tej cennej relikwii. Zanurzymy się w barwny zgiełk miasta i poszukamy ciekawych wyrobów rzemiosła.  Popołudniu wybierzemy się na spacer po ogrodzie botanicznym Peradeniya, uważany za najpiękniejszy w południowo-wschodniej Azji. Wieczorem udamy się na pokaz tradycyjnych kandyjskich tańców. Przenocujemy w Kandy.

7 dzień

PLANTACJA HERBATY, NUWARA ELIYA

Rano przejazd do Nuwara Eliya - najwyżej położonego miasta Sri Lanki (1889 m n.p.m), które ze  względu na rześki klimat i kolonialną architekturę nazwano Małą Anglią. Zwiedzimy jedną z fabryk słynnej cejlońskiej herbaty w okolicy i zobaczymy, jakie tanie sportowe ubrania sprzedają na lokalnym bazarze.

8 dzień

MARSZ NA KONIEC ŚWIATA

Przed świtem wyruszymy na Koniec Świata… nie wierzysz? Znajduje się on w parku narodowym Równiny Hortona - Horton Plains. Krajobraz tego płaskowyżu, położonego na wysokości od 2100 do 2300 m n.p.m., jest naprawdę wyjątkowy: porastają go głównie ostre górskie trawy, rododendrony i fragmenty chmurowego lasu, a urozmaicają strumienie oraz wodospady. W 2010 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Tutaj o 6.00 rano zaczniemy 4-godzinny trekking. Zrobimy pętlę po parku, docierając do Wodospadów Bakera i staniemy na Końcu Świata, czyli na szczycie 900 metrowego skalnego urwiska, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć południowe wybrzeże Sri Lanki. Po zakończeniu marszu przejedziemy do Nuwara Ellya skad dalej ruszymy do Elli. Uroczej wioski porównywanej do tropikalnego ogrodu. Obejrzymy pobliski wodospad Rawana Ella, a potem odpoczniemy i przenocujemy w tym uroczym zakątku. Chętni mogą się oddać relaksowi podczas ajurwedyjskiego masażu.

9 dzień

TREKKING PO PLANTACJACH HERBATY, ELLA

Dziś czeka nas fantastyczny trekking wśród malowniczych plantacji herbaty. Rano pojedziemy do Haputale i dalej do Dambatenne, gdzie rozpoczniemy naszą wycieczkę. Dojdziemy do punktu widokowego Lipton`s Seat, następnie przejście przez pola herbaciane i piknik po drodze. Na nocleg wracamy do Elli.

10 dzień

KOLEJĄ PRZEZ GÓRY, ADAM`S PEAK (2243 M N.P.M.)

Rano wyruszymy pociągiem do Hatton i pokonamy najwyżej położony i najbardziej malowniczy odcinek linii kolejowej na Sri Lance. Żelazna droga wije się wśród gór i plantacji herbaty. Z Hatton udamy się busem do Dalhousie, wioski u podnóża Adam`s Peak, świętej góry dla lankijskich wyznawców wszystkich czterech religii obecnych na wyspie. Szczyt nosi także nazwę Sri Pada (Czcigodna Stopa), gdyż znajduje się tam ślad, który buddyści uważają za odcisk stopy Buddy, hinduiści -  Sziwy, muzułmanie – prarodzica Adama, a chrześcijanie – Świętego Tomasza. Trafimy tu podczas sezonu pielgrzymkowego, kiedy senna wioska zamienia się w jarmark. Najpierw zapoznamy się z okolicą i odpoczniemy, a w nocy wyruszymy na górę oświetloną drogą wśród lokalnych pątników. Przystając na straganach na herbatkę i słodycze,  pokonamy około 3 i pół godzinne podejście po kamiennych schodach i zaczekamy na wschód słońca, któremu towarzyszy mistyczna ceremonia w ofiarnej kapliczce na szczycie.

11 dzień

ADAM`S PEAK

Świt zastaje nas na szczycie Adam`s Peak. Obserwujemy, jak słońce tęczowo rozświetla niebo. Do uszu wdziera się dźwięk piskliwych trąbek, w które dmą mnisi ogłaszający rozpoczęcie ceremonii dla uhonorowania śladu Buddy. Wkrótce na chmurach zarysuje się cień prawie idealnie piramidalnej sylwetki szczytu. Nacieszywszy się widokami, zaczniemy zejście w dół, które zajmie nam około 3 godzin. Zasiadamy do wczesnego obiadu. Przejazd do Kithulgala nad rzeką Kelani. Nocleg.

 

12 dzień

RAFTING PLANTACJE HERBATY, TISSAMAHARAMA

Chętni mogą wyruszyć na rafting oraz canyoning po rzece Kelani (35 USD). Ci, którzy nie mają na to ochoty, mogą skorzystać z masaży ajurwedyjskich i odpocząć w spokojnym otoczeniu nad rzeką.
Następnie długi przejazd do Tissamaharamy, w pobliże Parku Narodowego Yala West. Zatrzymamy się na fotografie i obiad w atrakcyjnych widokowo miejscach. Przenocujemy w Tissamaharamie.  

13 dzień

JEEP SAFARI W YALA

O świcie udamy się na poranne jeep safari po parku narodowym Yala West – Ruhunu, najciekawszym pod względem fauny na całej Sri Lance. Będziemy wypatrywać słoni, lampartów, dzikich bawołów, małp, jeleni, krokodyli, dzików i wargaczy – ssaków z rodziny niedźwiedziowatych. Wielka przyjemność czeka także na miłośników ptaków – w parku Yala West zaobserwowano 142 gatunki. Przed południem zakończymy foto safari i powrócimy do Tissamaharamy. Możliwość wyjazdu na obiad nad ocean. Nocleg w Tissamaharama.

14 dzień

DENIYAYA

Rano przejazd na północ do Deniyaya, uroczej wioski otoczona plantacjami herbaty. Leży ona u wrót Sinharaja Rainforest, czyli jedynej dżungli na Sri Lance, w której zachowała się pierwotna roślinność. Zrelaksujemy się w otoczeniu przyrody i przenocujemy w Deniyaya.

15 dzień

DŻUNGLA - LAS DESZCZOWY SINHARAJA

Rano wraz z miejscowym przewodnikiem wyruszymy na wycieczkę po rezerwacie biosfery Sinharaja, który w 1988 roku został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Chociaż rezerwat jest niewielki – ze wschodu na zachód ma rozpiętość 21 km, a z południa na północ zaledwie 7 km, jest prawdziwym skarbem ze względu występowanie wielu endemicznych gatunków drzew, gadów, ptaków, ssaków oraz insektów. Chodzimy po wyznaczonych szlakach, które są wygodnymi, szerokimi  ścieżkami. Nocleg w Deniyaya.

16 dzień

GALLE, PLAŻA W HIKKADUWIE

Przejazd do Hikkaduwy nad Ocean Indyjski.. Na trasie odwiedzimy Galle, gdzie obejrzymy XVII wieczny holenderski fort i latarnię morską. Zabudowania fortu zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Następnie udamy się do Hikkaduwy. Czas na odpoczynek po podróży i nacieszenie się słońcem oraz wodą. Relaks na plaży. Nocujemy w Hikkaduwie.

17 dzień

CYNAMONOWE WYSEPKI, ŻÓŁWIE, MOONSTONE

Przed południem dla chętnych rejs po rzece Maadu, który potrwa około 3 i pół godziny (dodatkowo 15 USD). Popłyniemy łodzią wśród lasów namorzynowych, przystając na wysepkach – na jednej z nich uprawia się cynamon, na drugiej stoi mały buddyjski klasztor, gdzie można zobaczyć, jak żyją mnisi. Możliwość odwiedzin kopalni kamieni księżycowych (moonstone) w Meetiyagodzie. Te kamienie półszlachetne występują w dwóch barwach – mlecznobiałej i niebieskawej, z czego drugi kolor występuje tylko na Sri Lance. Będzie możliwość zakupu jubilerskiej pamiątki.

18 dzień

REJS, OGLĄDANE WIELORYBÓW I DELFINÓW

Wcześnie rano chętni mogą wyruszyć na rejs po Oceanie Indyjskim, aby wypatrywać wielkich morskich ssaków (dodatkowo 120 USD). Od grudnia do kwietnia u południowego wybrzeża Sri Lanki można zaobserwować walenie: płetwala błękitnego, kaszalota oraz delfina długoszczękiego. Inna opcja dla chętnych to odwiedziny w wylęgarni żółwi w pobliskiej Kosgodzie.Po południu będziemy kontynuować plażowanie w Hikkaduwie, gdzie przenocujemy.
 

19 dzień

RELAKS NAD OCEANEM

Odpoczynek na plaży w Hikkaduwie. Spragnieni ruchu mogą spróbować tego, z czego słynie ta plaża i wziąć lekcję surfingu (ok. 25 USD) lub, jeśli już umieją surfować, po prostu wypożyczyć deskę. Można się też wybrać na snorkeling (ok. 15 USD), nurkowanie na rafie (ok. 35 USD) lub na wraku (ok. 170 USD). Nocleg w Hikkaduwie.

20 dzień

WYLOT

Pożegnanie ze Sri Lanką. Wyjeżdżamy z Kandy na lotnisko w Colombo – Katunayake i wylatujemy z wyspy.

21 dzień

PRZYLOT

Przylatujemy do Europy. Na lotnisku w Warszawie żegnamy się z pilotem. Zakończenie wyprawy.

Warunki

Składowe ceny

14.01.2018 - 03.02.2018: 6500 PLN + 1290 USD
24.02.2018 - 16.03.2018: 6500 PLN + 1290 USD
08.09.2018 - 28.09.2018: 6500 PLN + 1290 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Colombo - Warszawa

 • wynajęcie mini-busa na całej trasie

 • paliwo

 • opiekę lokalnego przewodnika/kierowcy

 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN

 • opiekę pilota Kiribati Club

 • 18 noclegów w hotelach - pokoje 2-osobowe z łazienkami

 • wyżywienie - śniadania i obiadokolacje

Cena nie zawiera

 • wizy, biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, wypożyczenia rowerów, napiwków dla kierowcy i lokalnych przewodników, pozostałych przejazdów - ok. 400 USD

 • pozostałych posiłków

 • atrakcji dla chętnych

Masaż ajurwedyjski

Masaż całego ciała z użyciem olejków aromatycznych. Koszt około 25 USD.

Rejs - oglądanie wielorybów i delfinów

Koszt około 120 USD.

Nurkowanie

Snorkeling około 15 USD; nurkowanie na rafie około 35 USD, nurkowanie na wraku około 170 USD.

Rejs rzeką Maadu  

Koszt około 15 USD.

Rafting

Spływ rwącą rzeką w pontonach. Koszt około 45 USD.

Ceny na naszej stronie są zawsze aktualne. Mogą się zmienić, bo zależne są od aktualnych wycen biletów lotniczych. Po dokonaniu i potwierdzaniu (przez wpłatę) rezerwacji, cena dla osoby rezerwującej pozostaje stała i niezmienna, również w przypadku kiedy online będzie już zupełnie inna.

Dodatkowe informacje

Wiza

 • Przy wjeździe do Sri Lanki wymagana jest wiza. Jest ona wydawana przez Ambasadę Sri Lanki w Warszawie. 
 • Wizę turystyczną ważną na okres nie dłuższy niż 30 dni pobytu można uzyskać na lotnisku w Kolombo. 
 • Wymagany okres ważności paszportu przy wjeździe wynosi minimum rok. 
 • Konieczne jest posiadanie biletu powrotnego. 
 • Każdy cudzoziemiec powinien być wyposażony w środki finansowe w wysokości minimum 30 USD na dzień pobytu.

Zakwaterowanie

Hotele 3* z klimatyzacją, pokoje dwuosobowe z łazienkami.

Transport

 • Wszystkie przejazdy odbywamy w ciągu dnia lub ewentualnie kończymy je maksymalnie godzinę - dwie po zapadnięciu zmroku, a to z dwóch powodów: brak oświetlenia na większości dróg i ich kiepska jakość oraz zagrożenie atakiem żyjących w stanie wolnym słoni, które żerując przechodzą w nocy przez drogi w wielu częściach wyspy, i jak to dzikie zwierzęta zdenerwowane obecnością człowieka zachowują się w sposób nieprzewidywalny.
 • Ze względu na fatalny standard i przepełnienie lokalnych autobusów oraz niewielkie koszty wynajęcia busa z kierowcą na cały pobyt, podróżujemy wynajętym busem przez cały okres trwania wyprawy. Dla dodania odrobiny kolorytu, pokonujemy też krótki odcinek lokalnym pociągiem 3 klasy na bardzo malowniczym odcinku linii kolejowej biegnącej wśród plantacji herbaty (Pattipola-Haputale). Podczas pobytu w Kandy lub Nuwara Eliya dla większej wygody możemy skorzystać z miejscowych taksówek, trójkołowych motorowych pojazdów zwanych tuk-tukami.
 • Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy zawsze tylko bagaż podręczny. Duży plecak zostaje w pensjonacie lub w busie. Jeśli zwiedzamy świątynie, w plecaku można mieć „odzież świątynną” -długą spódnicę lub sarong, chustę do zakrycia ramion i dekoltu, i ewentualnie skarpetki do nałożenia na bose stopy jeśli będziemy mieli w perspektywie chodzenie po nagrzanych słońcem kamieniach świątynnego dziedzińca.

Przydatne wyposażenie

 • Latarka na standardowe baterie paluszki lub R-20 – OBOWIĄZKOWA!!! Latarka będzie niezbędna podczas wspinaczki na świętą górę - Szczyt Adama, gdyż droga nie jest dobrze oświetlona. Latarni ulicznych w wioskach najczęściej nie ma wcale i po zachodzie słońca jest kompletnie ciemno, więc latarka oświetli nam na przykład drogę do sklepu. Baterie kupimy na miejscu bez problemu praktycznie w każdej miejscowości.
 • Parasol składany – można też kupić na miejscu za około 12 zł. W większości przypadków opady deszczu nie powodują ochłodzenia temperatury, i wygodniej jest wyciągnąć parasol niż pocić się w przeciwdeszczowej kurtce. Podczas upału ten sam parasol świetni chroni przed słońcem, i tak jest najczęściej używany przez miejscowych.
 • Pokrowiec na torbę lub plecak - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz plecak w czasie transportu przed zabrudzeniem, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony. 
 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą). Taką saszetkę można kupić np. w sklepie internetowym tuttu.pl.
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). 

Co zabrać? (krótkie zestawienie)

 • Strój do zwiedzania świątyń: nogi bose (można wziąć skarpetki żeby nie stąpać gołą stopą po rozgrzanych kamieniach świątynnych dziedzińców, koszulka bez dekoltu i z rękawkami (rękawki mogą być krótkie ale nie znikome), spodnie długie (do niektórych sanktuariów wpuszczają w spodniach długości ¾ a do niektórych nie, więc lepiej ujednolicić wersję stroju świątynnego) lub dla pań spódnica do pół łydki czy do kostek. Praktyczna porada – na miejscu można kupić sarongi – męskie długie spódnice, cena wyrobu o przyzwoitej jakości już od 15 zł, i przy użyciu sarongu lub chust przechowywanych w bagażu podręcznym przed wejściem do świątyni szybko przerobić swój zbyt kusy strój na bardziej przyzwoity. Uwaga – do świątyni hinduistycznej mężczyźni wchodzą z obnażoną klatką piersiową. Obuwie, które musimy ściągnąć wchodząc do obiektów sakralnych, jest pilnowane przez panów-pilnowaczy butów, którzy za tę usługę oczekują napiwku w wysokości ok. 1 zł.
 • Generalnie kodeks odzieżowy na Sri Lance jest konserwatywny: bluzeczki na naramkach i z dużymi dekoltami, kuse szorty lub mini-spódniczki to strój odpowiedni tylko na plażę. Na plaży nie wolno opalać się topless ani nago, grozi za to areszt.
 • Buty: jedna para wygodnych pełnych butów (np. typu adidasy lub podobne buty trekkingowe, ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa), sandały, klapki pod prysznic. 
 • Lekkie koszulki z długim rękawem 1-2 szt., koszulki z krótkim rękawem, bielizna, strój kąpielowy, spodnie długie cienkie, 1-2 spódnice, spodnie długie ciepłe 1 para (gruby dres lub jeansy – na Szczycie Adama w oczekiwaniu na świt będzie zimno), dres lub odzież z polara do spania w górach (3 noce) bo w pokojach nie ma ogrzewania a temperatura w nocy spada tam do około +8 stopni, cienka czapka i rękawiczki (również na Szczyt Adama w nocy), spodnie krótkie, polar i kurtka przeciwdeszczowa, cienka piżama do spania w pozostałych miejscach, 
 • kubek, sztućce, plastikowy talerzyk, nóż ostry do krojenia i obierania owoców, plastikowy talerzyk aby było na czym te owoce położyć, ściereczka do wycierania naczyń, 1 ręcznik plażowy i 1 mniejszy, okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chusta do ochrony przed słońcem, krem z filtrem (ważne – na miejscu trudno kupić!!!!), latarka (!!!), zapalniczka, igła i nitka, przybory toaletowe.
 • Polecamy zabranie miękkiej torby na kółkach lub dużego plecaka i małego plecaka. Duży plecak/torba podróżna służy nam do transportu głównego bagażu. W małym nosimy nasze cenne rzeczy takie jak aparat czy kamera oraz potrzebne drobiazgi jak kosmetyki, strój świątynny, książkę itd. 
 • Duży plecak nadajemy w Warszawie i odbieramy go po przylocie na lotnisko w Colombo. Mały stanowi bagaż podręczny. Podobnie będzie w na Sri Lance w czasie przejazdu busem, kiedy główny plecak umieszczamy w bagażniku, a mały zabieramy ze sobą do środka pojazdu. W trakcie realizacji programu, kiedy wychodzimy zwiedzać czy jedziemy na wycieczkę, zabieramy nasz mały plecak. 
 • Uwaga! Przy pakowaniu się należy pamiętać, że standardowy limit na bagaż główny wędrujący do luku bagażowego to 20 kg. W nim będą wszystkie Wasze rzeczy, więc dobrze by było żeby nie był zbyt ciężki ani zbyt wypchany (zalecam 10 - 15 kg), bo w drodze powrotnej muszą się w nim zmieścić jeszcze pamiątki. Bagaż podręczny, czyli nasz mały plecak ma limit wagowy do 5 kg.
 • Nocować będziemy w pensjonatach, gdzie prawie zawsze powinna być ciepła woda, można też skorzystać z pralni. Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

 Informacje zdrowotne

 • Apteczka. Poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: Środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś lek przeciwuczuleniowy, antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt), na miejscu nie można ich kupić. Generalnie lekarstwa na Sri Lance są bardzo tanie, antybiotyk turysta może dostać w aptece bez recepty...o ile tylko zachoruje w godzinach urzędowania apteki. Dobre szpitale i dobre ośrodki opieki zdrowotnej znajdują się właściwie tylko w dwóch miejscach na wyspie – Colombo i Kandy, stąd też lepiej zabrać z Polski podstawowy zestaw „pierwszej pomocy” aby czuć się wszędzie spokojnie. Więcej>>
 • Nie ma obowiązkowych szczepień. Zalecane przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Informacje o żółtaczce sprawdzisz tutaj. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem. Na niektórych obszarach odwiedzanych przez nas w czasie wyprawy występuje malaria. Ryzyko zarażenia nie jest duże dlatego nie stosuje się obowiązkowej profilaktyki antymalarycznej (jest to decyzja indywidualna). Polecamy przed wyjazdem zasięgnąć porady osobistego lekarza rodzinnego dotyczącej stosowania leków profilaktycznych. Szczegółowych informacji dobrze zasięgnąć też w Poradni Chorób Tropikalnych (np. w Warszawie w Szpitalu Zakaźnym na ul. Wolskiej 30 lub w Punkcie Szczepień Sanepidu w Waszym mieście.

Pogoda

Sri Lanka to generalnie kraj ciepły, temperatury wahają się miedzy 27-33 stopnie na wybrzeżu, 20-25 stopni w centrum wyspy (Kandy i okolice), w górach (Nuwara Eliya, Haputale, Delhousie) w dzień 16-18 stopni a w nocy 8 stopni; a na szczycie Adama w nocy temperatura może spaść do +5 stopni lub nawet do zera i wtedy przydaje się polar, kurtka, czapka, rękawiczki i grube spodnie. Przydaje się cieplejsza odzież do spania w tych miejscowościach (np. dres, polar, skarpetki). Średnie temperatury w każdym, miesiącu można sprawdzić TUTAJ

Dokumenty

 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić kserokopie wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami. Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.
 • Zabieramy wszelkie legitymacje gwarantujące zniżki, np. Euro 26, ISIC. Można zabrać też dodatkowe zdjęcia paszportowe.
 • Dobrze jest też posiadać dodatkowy dokument tożsamości ze zdjęciem np. prawo jazdy.

Kafejki internetowe

Są w większości odwiedzanych miejsc, ale niekoniecznie czynne wtedy kiedy będziemy mieli wolny czas. Można często i tanio dzwonić do Polski ze specjalnych punktów do rozmów międzynarodowych i gdzieniegdzie zrzucić zdjęcia na płytkę CD (także w zakładach fotograficznych oferuje się tę usługę). Najwygodniej będzie jednak – pod warunkiem posiadania telefonu komórkowego minimum dwuzakresowego i bez sim-locka, zakupić po przylocie na lotnisko lokalną sim – kartę (koszt około 10 zł plus minimalne doładowanie 15 złotych). Na jej uaktywnienie czeka się co prawda 24 godziny, ale rozmowy do Polski są niewiarygodnie tanie.

Napięcie

Napięcie elektryczne 230 V, 50 Hz. Gniazdka dostosowane są do wtyczek z 3 okrągłymi bolcami. Niezbędny jest więc specjalny adapter, który można zakupić przed wyjazdem w sklepie elektrycznym. 

Papierosy

Osoby palące papierosy zrobią lepiej, jeśli zabiorą je ze sobą z Polski lub kupią na bezcłówce swoją ulubioną markę w wystarczającej ilości. Lokalne wyroby tytoniowe są bardzo mocne i nie każdemu muszą smakować.

 


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Podczas tej trzytygodniowej wyprawy na Sri Lankę będziesz mieć okazję do zwiedzenia wielu ruin średniowiecznych świątyń, odpoczynku na urokliwych plażach, a nawet dojdziesz na Koniec Świata. W trakcie podróży po Cejlonie odwiedzisz słynne plantacje herbaty oraz dżunglę Sinharaja, poznasz lankijski lud Weddów, posmakujesz prawdziwego curry. W programie zwiedzania "Herbacianej Krainy" nie mogło zabraknąć wycieczki na świętą górę Adam's Peak.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl