Oferta - CROSS USA od LA do Nowego Jorku

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

CROSS USA od LA do Nowego Jorku

24 dni 15574 zł
 • 18.05.2018 - 10.06.2018
  • 18.05.2018 - 10.06.201815574zł
  • 30.06.2018 - 23.07.201817715zł
  • 04.08.2018 - 27.08.201817715zł
  • 01.09.2018 - 24.09.201815647zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

1 dzień
Przelot do Los Angeles. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Wieczorny spacer po mieście.

2 dzień Los Angeles
Spacer Aleją Gwiazd w Hollywood, przejazd najbardziej malowniczą drogą Stanów Zjednoczonych, tzw. "Jedynką" wzdłuż wybrzeża Oceanu Spokojnego do Monterey. Po drodze zobaczymy m.in. kolonie lwów morskich. Nocleg w hotelu.

3 dzień Monterey - oglądanie wielorybów
Rano chętni wypływają na oglądanie wielorybów (dodatkowo 40 USD). Pozostali odpoczywają w kurorcie lub na plaży. Po południu przejazd do San Francisco. Zakwaterowanie w motelu w mieście.

4 dzień San Francisco
Zwiedzanie miasta: dzielnica Fisherman Wharf, przejazd popularnym Cable Car (tramwaj) oraz słynny most Golden Gate. Po południu przejazd w stronę Parku Narodowego Yosemite.

5 dzień Yosemite
Park Narodowy Yosemite - oglądamy wspaniałe wodospady, potężne skały granitowe oraz olbrzymie sekwoje. Niektóre z drzew liczą sobie blisko 3000 lat i osiągają rozmiary kilkudziesięciu metrów. Przejazd przez góry nad Jezioro Mono. Nocleg w hotelu.

6 dzień Death Valley, Las Vegas
Przejazd przez Park Narodowy Death Valley (Park Narodowy Doliny Śmierci). Podziwiamy piękne pustynne krajobrazy, które sprawiają, że mamy wrażenia, jakbuśmy wylądowali na innej planecie. Droga zawiezie nas do gwarnego i dynamicznego Las Vegas - co za kontrast! Czeka nas zabawa w najbardziej znanych kasynach świata. Nocleg w hotelu w mieście.

7 dzień Tama Hoovera
Odpoczynek lub zakupy w Las Vegas, następnie przejazd do Williams - miasteczka na słynnej Route 66. Po drodze obejrzymy też imponującą Tamę Hoovera. Nocleg w hotelu.

8 dzień Wielki Kanion
Odwiedzamy większość punktów widokowych Wielkiego Kanionu. Krótki trekking szlakiem wzdłuż krawędzi. Chętni mogą zejść w dół na krótką wycieczkę na Cedar Ridge (ok. 4 godz.) lub polecieć samolotem nad kanionem (ok. 200 USD/os). Przejazd do Page na nocleg w motelu.

9 dzień Kanion Antylop, Monument Valley
Rano odwiedzimy położony na pustyni na obszarze należącym do indian Navajo, niesamowity Kanion Antylop. Potem przejedziemy przez znaną z westernów dolinę Monument Valley. Przejazd w okolice Parku Narodwoego Arches (Parku Narodowego Łuków Skalnych). Nocleg w hotelu.

10 dzień Park Narodowy Arches, Canyonlands
Zwiedzamy Park Narodwoy Arches (Park Narodowy Łuków Sklanych), między innymi trekking (ok. 2 godz.) do słynnego Delicate Arch oraz do zapierającego dech Lanscape Arch (1,5 godz.) Po południu krótka wizyta w Parku Narodowym Canyonlands - jeszcze jedno spojrzenie na przepastne kaniony rzeki Colorado. Przejazd do hotelu.

11 dzień Capitol Reef, Bryce
Przejazd przez Park Narodowy Capitol Reef do Parku Narodwoego Bryce, tam spacery na szlakach bajecznie kolorowego, pełen niesamowitych formacji skalnych kanionu. Przejazd w kierunku Salt Lake City i nocleg w hotelu na trasie.

12 dzień Salt Lake City
Salt Lake City - światowa stolica Mormonów. Odwiedzimy Centrum Religijne składające się ze świątyni i muzeum historycznego. Później przejazd w kierunku Jackson. Nocleg w hotelu na trasie.

13 dzień Park Narodwoy Yellowstone, Grand Teton
Przejazd przez Park Narodowy Grand Teton. Droga przez park prowadzi długą doliną pełną rogacizny (jelenie, łosie). Po drodze przepiękne widoki na potężne szczyty Teton. Dalej przejazd przez Park Narodowy Yellowstone m.in. zobaczymy słynny gejzer Old Faithfull. Nocleg w hotelu okolicach Yellowstone.

14 dzień Park Narodowy Yellowstone
Zwiedzamy Park Yellowstone - kanion i wodospady rzeki Yellowstone, Mammoth Hot Springs i oczywiście przebijając się przez stada bizonów wypatrujemy niedźwiedzi. Wyjeżdżamy w kierunku Rapid City. Nocleg w hotelu na trasie.

15 dzień Mont Rushmore, Devil's Tower, Crazy Horse
Tego dnia pojedziemy pod słynną górę Devils Tower oraz zobaczymy głowy prezydentów Georga Washingtona, Thomasa Jeffersona, Abrahama Lincolna i Theodore Roosvelta wyrzeźbione w skale Mount Rushmore. Zobaczymy także pracę nad największym pomnikiem na świecie - Szalony Koń. Zaprojektowany przez rzeźbiarza polskiego pochodzenia, na zamówienie wodza plemienia Siuksów. Przejazd do miejscowości Rapid City na nocleg.

16 dzień Park Narodowy Badlands
Przejazd przez malowniczy Park Badlands, w którym kręcono film "Tańczący z wilkami". Nocleg w motelu w jednym z miasteczek na trasie.

17 dzień Chicago
Przejazd do Chicago. Zakwaterowanie w hotelu. A następnie wieczorny spacer po mieście

18 dzień - Chicago: zwiedzanie
Zwiedzanie centrum miasta. Zobaczymy między innymi jeden z najwyższych budynków świata Willis Tower (poprzednio Sears Tower).

19 dzień - Chicago
Leniwy poranek: rano chętni mogą w dalszym ciągu zgłębiać zakamarki Chicago, lub zrelakswoać się w hotelu. W okolicach południa wyjazd w kierunku wodospadu Niagara.

20 dzień - Wodospad Niagara
Odwiedzamy jeden z najpiękniejszych wodospadów świata: Niagara Falls. Spacer wzdłuż wodospadu, dla chętnych rejs statkiem pod samą "ścianę wody" lub zjazd windą do stóp wodospadu. Przejazd w kierunku Waszyngtonu.

21 dzień - Waszyngton
Przyjazd do Waszyngtonu. Zwiedzanie miasta. m.in. Budynek Kongresu, Biały Dom oraz słynne muzea. Przejazd w kierunku Filadelfii.

22 dzień - Nowy Jork
Przyjazd do Nowego Jorku. Zwiedzanie miasta. m.in. Manhattan, Times Square, Wall Street, Statua Wolności i Wyspa Ellis, Central Park.

23 dzień - Nowy Jork
Zakupy lub wizyta w jednym z wielu wspaniałych muzeów.

24 - 25 dzień - Nowy Jork - powrót
Ostatnie zakupy lub spacery po mieście. Wylot i wspólny przelot do Polski. Zakończenie wyprawy na lotnisku w Warszawie.

Warunki

Składowe ceny

18.05.2018 - 10.06.2018: 9300 PLN + 1740 USD
30.06.2018 - 23.07.2018: 10900 PLN + 1890 USD
04.08.2018 - 27.08.2018: 10900 PLN + 1890 USD
01.09.2018 - 24.09.2018: 9300 PLN + 1760 USD

Cena zawiera

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Los Angeles i Nowy Jork - Warszawa,
 • wynajęcie samochodu na całej trasie,
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN,
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • opłaty drogowe i parkingowe,
 • 23 noclegi w motelach - pokoje dwuosobowe z łazienkami,
 • koszty paliwa.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - ok. 190 USD
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 30-45 USD,
 • atrakcji dla chętnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Pokoje dwuosobowe z łazienkami.

Transport
Wynajęty samochód 7 os. przy grupie 5 osób, lub minibus 15 osobowy przy grupie 7-8 os.

Wyżywienie
Śniadania czasem wliczone w cenę noclegu. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę.

Wielkość grup
5-8 osób plus pilot w jednym aucie.

Poziom trudności
Wystarczy przeciętna sprawność fizyczna. O intensywności trekkingów decydują uczestnicy


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Ponad 10000 km - zachodu na wschód, a po drodze zobaczysz wszystko, co najciekawsze: wybrzeże Pacyfiku, Park Narodowy Yellowstone, szalone Las Vegas, tysiącletnie sekwoje, kaskady Niagary i głowy prezydentów wyrzeźbione w skale. Zejdziesz w głąb Wielkiego Kanionu Kolorado, spotkasz mormonów w Salt Lake City, odwiedzisz rodzinę w Chicago i pospacerujesz wśród wieżowców Manhattanu.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl