Oferta - Uśmiech Gejszy

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Uśmiech Gejszy

22 dni 12843 zł
 • 27.03.2018 - 17.04.2018
  • 27.03.2018 - 17.04.201812843zł
  • 04.08.2018 - 25.08.201813540zł
  • 10.11.2018 - 01.12.201813043zł
Objazdowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

UŚMIECH GEJSZY

1 dzień - Wylot z Polski

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - Tokio: pierwsze kroki

Przylot do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu i wieczorny spacer po mieście.

3 dzień - Tokio: Park Ueno, dzielnica Asakusa i Shibuya

Zwiedzanie miasta. Przejazd do Parku Ueno. Dla chętnych zwiedzanie muzeów (Tokyo National Museum, Tokyo Metropolitan Museum of Art). Spacer po świątyniach w dzielnicy Asakusa i podziwianie wieży Skytree. Spacer po dzielnicy Shibuya i czas na zakupy.

4 dzień - Hiroszima: Park i Memoriał Ofiar Bomby Atomowej

Przejazd do Hiroszimy, zakwaterowanie. Zwiedzanie Parku i Memoriału Ofiar Bomby Atomowej, wieczorny spacer po mieście i próbowanie lokalnych przysmaków typu okonomiyaki.

5 dzień - Wyspa Miyajima: świątynie Itsukushima , pływająca Tori

Całodniowa wycieczka na wyspę Miyajima. Zwiedzamy kompleks świątyń Itsukushima ze słynną Tori – bramą Japonii i jej najbardziej rozpoznawalnym symbolem. Następnie trekking lub wjazd kolejką linową na górę Misen. Na miejscu mamy możliwość spróbowania ostryg będących lokalnym przysmakiem. Wieczorem przejazd do Kagoshimy.

6 dzień - Wyspa Sakurajima: dymiący wulkan, piaskowe kąpiele

Wycieczka na wyspę Sakurajima z dymiącym, czynnym wulkanem. Spacer po Kagoshimie, dla chętnych wycieczka do Ibusuki i piaskowe kąpiele w gorącym piasku wulkanicznym (ok. 12 USD). Po powrocie do miasta wizyta w sushi barze.

7 dzień - Park Narodowy Kirishima - onseny

Pzejazd do Kirishima-Jingu i kilkugodzinny trekking przez Kirishima National Park. Eksploracja kraterów. Zejście do Ebino-Kogen - małej miejscowości, malowniczo położonej pośród gór. Powrót do Kagoshima. Wizyta i relaks w onsenie (gorące źródła) z widokiem na ocean.

8 dzień - Uzdrowisko Beppu: gorące źródła

Przejazd do Beppu - najpopularniejszego uzdrowiska z setkami gorących źródeł. Dla chętnych odpoczynek w jednym z kąpielisk, np. w Suginoi Hotel. Dla chętnych spacer po Beppu Hells - szeregu ciepłych źródeł z różnymi minerałami, błotne bulgotki i gejzer.

9 dzień - Okayama: zamek i ogród Koraku-en

Przejazd do Okayamay. Zakwaterowanie, zwiedzanie jednego z trzech najpiękniejszych ogrodów Japonii - Koraku-en i zamku Okayama-jo.

10 dzień - Wyspa Shikoku: Imabari

Przejazd na wyspę Shikoku do miasteczka Imabari. Wycieczka rowerowa na Shimanami Kaido - systemie mostów łączących malutkie wyspy leżące na Wewnętrznym Morzu Japońskim. Jeśli temperatura pozwoli - możliwość kąpieli w morzu.

11 dzień - Himeji: zamek - Osaka: zamek, taras widokowy

Himeji i zwiedzanie zamku zwanego zamkiem białej czapli. Przejazd do Osaki. Zakwaterowanie w hotelu, spacer wokól zamku w Osace. Wjazd na taras widokowy budynku Umeda Sky Building skąd rozpościera się widok na całe miasto.

12 dzień - Nara: najstarsze świątynie Japonii - Kioto: dzielnica Gion

Przejazd do Nara. Zwiedzanie pierwszej stolicy Japonii i najstarszych świątyń takich jak Todai-Ji z 16-metrowym posągiem Buddy, Kasuga Taisha z setkami latarń. Popołudniu przejazd do Kyoto, spacer po dzielnicy Gion w poszukiwaniu przemykających gejsz.

13 - 14 dzień - Kioto: zamek, klimatyczne świątynie, uliczki i ogrody

Zwiedzanie Kyoto, kulturalnej stolicy Japonii. Zobaczymy m.in. zamek Nijo-jo, ogrody Kinkaku-ji ze słynnym Złotym Pawilonem, świątynie Ninna-ji z kamiennym ogrodem, świątynie Tenryu-ji i towarzyszący jej las bambusowy, świątynie Fushimi-Inari-Taisha z tysiącami czerwonych bram, świątynie Kyiozumi-Dera oraz stare uliczki Sannen-Zaka i Ninnen-Zaka.

15 dzień - Kanazawa: ogród Kenroku-en, zamek, dzielnica samurajów

Przejazd do Kanazawy nad Morzem Japońskim. Zakwaterowanie, zwiedzanie miasta o wyjątkowej atmosferze. Ogród Kenroku – en (jeden z trzech najpiękniejszych w Japonii), zamek Kanazawa – jo, Muzeum Sztuki Współczesnej, spacer po dzielnicy samurajów Nagamachi.

16 dzień - Takayama: skansen Hida no Sato

Przejazd w kierunku gór do Takayamy. Zwiedzanie urokliwego miasteczka o starej zabudowie słynnego z wytwórni sake i tatami, japońskich mat używanych jako podłogi w tradycyjnych domach. Wizyta w przepięknym i słynnym skansenie Hida no Sato. Zakwaterowanie w ryokanie (hotel w japońskim stylu).

17 dzień - Alpy Japońskie: trekking

Przejazd autobusem do Japan Alps National Park (Alpy Japońskie). Wyjazd kolejka linową Shin-Hotaka i trekking po okolicznych wzgórzach. Możliwość wizyty w onsenie. Przejazd do Matsumoto.

18 dzień - Matsumoto: farma wasabi, zamek - Tokio

Spacer po przez japońską wieś na farmę wasabi. Zwiedzanie zamku Matsumoto–jo. Wieczorem przejazd do Tokio. Nocleg w hotelu kapsułowym.

19 dzień - Nikko: kompleks charmów - Tokio: dzielnica Ginza

Całodzienna wycieczka do Nikko. Zwiedzanie okolicznych świątyń. Powrót do Tokyo i spacer po eleganckiej ulicy Ginza (tokijska 5th Avenue), czas wolny.

20 dzień - Tokio: targ rybny, pałac cesarski, dzielnica Shinjuku i Kabukicho

Wizyta na targu rybnym Tsukiji, potem spacer w okolicach Pałacu Cesarskiego. Odpoczynek w hotelu i popołudniowy przejazd do dzielnicy Shinjuku i wizyta w największym sklepie z elektroniką Yodobashi Camera, zwiedzanie Shinjuku NS Building – budynku z gigantycznym zegarem wahadłowym, a na zachód słońca wyjazd na jedną z wież Tokyo Metropolitan Government Offices, skąd rozpościera się widok na całe miasto. Po zmroku przejście do dzielnicy rozrywek Kabukicho.

21 dzień - Tokio - Fuji

Do wyboru:
Przejazd do Hakone, skąd można podziwiać symbol Japonii – górę Fuji. Zobaczymy słynne źródła geotermalne i nowoczesną kolejką górską wjedziemy na szczyt wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na świętą górę. Czeka nas też rejs statkiem po jeziorze leżącym u stóp Fuji. Powrót do Tokio. (ok. 80 USD)

Można też zostać w Tokyo i udać się na zakupy, spacerować, zwiedzać lub odpoczywać.

22 dzień - Powrót

Wspólny powrót do Polski. Pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

 

Warunki

Składowe ceny

27.03.2018 - 17.04.2018: 8400 PLN + 1250 USD
04.08.2018 - 25.08.2018: 8600 PLN + 1390 USD
10.11.2018 - 01.12.2018: 8600 PLN + 1250 USD

Cena zawiera

 • przeloty międzykontynentalne na trasie: Warszawa - Tokio - Warszawa,
 • bilet sieciowy na pociągi w Japonii (JRP),
 • ubezpieczenie Signal Iduna - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN,
 • opiekę pilota Kiribati Club,
 • noclegi w pokojach dwuosobowych z łazienkami.

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, biletów i opłat za pozostałe środki transportu (taxi, metro itd) - ok. 650 USD,
 • wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 30 USD
 • atrakcji dla chętnych.

Dodatkowe informacje

Zakwaterowanie
Hotele i pensjonaty, pokoje dwuosobowe z łazienkami. Jeden nocleg w ryoakanie, jeden w hotelu kapsułowym.

Transport
Główny środek transportu to pociągi. Na krótszych trasach wynajmujemy busy lub taksówki.

Wyżywienie
Nie jest wliczone w cenę. Sugerowany budżet:
22 dni x 30 USD = 660 USD.

Poziom trudności
Wystarczy przeciętna sprawność fizyczna.


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

Zanurzysz się w kraju kontrastów. Po wizycie w nowoczesnych metropoliach, czekają Cię trekkingi po malowniczych parkach narodowych, spacery wśród wulkanów i zaglądanie do ich niezwykłych kraterów. Będziesz mógł spróbować osobliwych potraw, wykąpiesz się w gorących onsenach. Jeśli wybierzesz się w podróż w kwietniu weźmiesz udział w Święcie Kwitnącej Wiśni, a jeśli jesienią w japońskich ogrodach będziesz podziwiać jej niezwykle piękne oblicze.

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

* Podana cena jest ceną orientacyjną. Szczegółowe składniki ceny są umieszczone w warunkach oferty. Cena orientacyjna jest zależna od kursu waluty (średni kurs NBP) i/lub ceny biletu lotniczego.

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl