Oferta - Wzdłuż jezior Bawarii

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Wzdłuż jezior Bawarii

Niemcy
Rowerowe
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Zarezerwuj i odbierz prezent!

Program

Dzień 1 Pod wieczór wyjazd z Krakowa i nocny przejazd w kierunku Bawarii.

Dzień 2 Oberwossen - Tiroler Achen - Chiemsee - Seebruck - Gstadt - Antwort - Simsee = ok. 60 km na rowerze.
Tego dnia dotrzemy na samo południe Bawarii, aby rozpocząć naszą pierwszą trasę rowerową. Start planujemy niedaleko miasteczka Oberwossen w Alpach Chiemgawskich, będących częścią Alp Bawarskich. Udamy się drogą w dół w stronę doliny rzeki Tiroler Achen, wypływającej z Tyrolu. Pojedziemy wzdłuż wałów tej rzeki aż do jej ujścia do Chiemsee, jednego z największych jezior w Niemczech. W kolejnej części dnia będziemy jechali wzdłuż wschodnich i północnych brzegów Chiemsee. Jeśli czas pozwoli, będzie możliwość kąpieli na jednej z plaż w Breitbrunn. Następnie dotrzemy nad jezioro Simssee i podążymy jego pn-zach brzegiem, gdzie zakończymy naszą trasę. Pod wieczór udamy się do naszego hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 3 Wallgau - Sylvensteinsee - Weissach - Bad Wiessee - Gmund = ok. 60 km na rowerze.
Po śniadaniu pojedziemy do Wallgau, leżącego w górnym biegu rzeki Izary. Początkowo przejedziemy głęboką dolinę tejże rzeki. Dotrzemy nad sztuczny zbiornik Sylvensteinsee, który objedziemy wzdłuż jego północnych brzegów. Po pokonaniu niskiej przełęczy Achenpass zjedziemy w dół doliną rzeki Weissach aż do malowniczo położonego jeziora Tegernsee. Udamy się zachodnim brzegiem jeziora, aż na jego północny kraniec do miasteczka Gmund. Znajduje się tu niewielka plaża: będzie zatem (w miarę wolnego czasu) możliwość kąpieli w jeziorze z widokiem na góry. Powrót do hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 4 Andechs - Diessen am Ammersee - Schondorf am Ammersee - Inning - Seefeld - Frieding - Aschering - Pocking - Tutzing - Bernried - Seehaupt = ok. 70 km na rowerze.
Dziś czeka nas jedna z najbardziej nizinnych tras na wyjeździe. Podążymy brzegami dwóch jezior, będących jednymi z największych w Bawarii: Ammersee i Starnbergersee. Zanim jednak zaczniemy jazdę rowerem odwiedzimy klasztor benedyktynów w Andechs. Znany jest on z produkcji piwa: odwiedzimy przyklasztorny browar. Po zwiedzaniu, ruszymy na rowerach najpierw wzdłuż południowego, a następnie zachodniego brzegu Ammersee. Na północnym brzegu jeziora zrobimy przerwę z możliwością kąpieli. Potem pojedziemy na pd-wsch mijając po drodze małe jezioro Worthsee. Po dotarciu do Starnbergersee, przejedziemy jego zachodnim i południowym brzegiem przez Tutzing i Seehaupt. Trasę zakończymy przy plaży na wschodnim brzegu jeziora Starnbergersee. Powrót do hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 5 Oberjoch - Unterjoch - Wertach - Gruntensee - Petersthal - Rottachsee - Moosbach - Alte Salzstrasse - Rottach - Hausern - Iller - Kempten = ok. 60 km na rowerze.
Dziś rozpoczniemy naszą trasę na skraju Alp Algawskich, a w dalszej części dnia jeździć będziemy u ich podnóża. Z Oberjoch pojedziemy w dół doliny rzeki Wertach, zobaczymy po drodze ładny kościół św. Sebastiana i przejedziemy obok zbiornika Gruntensee. Po pokonaniu kilku wzgórz morenowych dotrzemy nad zbiornik Rottachsee, który objedziemy prawie dookoła. Następnie przejedziemy wzdłuż Alte Salzstrasse (dawnego szlaku solnego) i wjedziemy w dolinę rzeki Iller. Dalej jadąc cały czas wałami tej rzeki dotrzemy do Kemptem, największego miasta w regionie Allgau. Czas wolny na zwiedzenie miasta: bazylika św. Wawrzyńca, barokowy ratusz, kościół Mang, muzeum alpejskie. Powrót do hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 6 Eibsee - Garmisch Partenkirchen - Klais - Krun - Wallgau - Walchensee - Kochel am See - Benediktbeuern = ok. 65 km na rowerze.
Tego dnia czekają nas najbardziej wysokogórskie krajobrazy na naszej wycieczce. Trasę rozpoczniemy nad brzegami pięknego jeziora Eibsee (najwyżej położonego w kraju), które leży u stóp Zugspitze (2962m.) - najwyższego szczytu Niemiec. Następnie pojedziemy w dół do Garmisch-Partenkirchen, jednego z najbardziej znanych kurortów w kraju. zobaczymy z bliska skocznię olimpijską. Po wyjeździe z Ga-Pa, czeka nas podjazd do Klais, by dalej przez Wallgau dotrzeć nad kolejne malownicze jezioro: Walchensee, jedno z najgłębszych w Niemczech. Przejedziemy wzdłuż południowego i wschodniego brzegu Walchensee. Zjedziemy krętymi serpentynami nad jezioro Kochelsee i potem wzdłuż rzeki Loisach dotrzemy do Benediktenbeuern, gdzie znajduje się barokowy klasztor benedyktynów. Dla chętnych możliwość zwiedzania klasztoru. Powrót do hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 7 Hohenschwangau - Fussen - Lechbruck am See - Burggen - Schongau - Rottenbuch - Bad Bayersoien - Bad Kohlgrub = ok. 65 km na rowerze.
Po śniadaniu ujrzymy symbol Bawarii, jeden z najbardziej znanych zamków Europy, Neuschwanstein. Obejrzymy zamek z zewnątrz stojąc na słynnym Marienbrucke - moście pomiędzy 2 skałami. Spod zamku ruszymy w stronę Fussen i dalej wzdłuż brzegu zbiornika Forggensee do Lechbruck. Następnie wzdłuż doliny rzeki Lech udamy się do Schongau, gdzie zwiedzimy zabytkową starówkę. Z tego miejsca, jadąc doliną rzeki Ammer, wrócimy na rowerach do naszego hotelu w Bad Kohlgrub.

Dzień 8 Bad Kohlgrub - Wurmansau - Unterammergau - Oberammergau - Ettal - Katzental - Grafenaschau - Bad Kohlgrub = ok. 40 km na rowerze.
Dziś po śniadaniu pokonamy okrężną trasę wokół jednego z okolicznych masywów górskich. Z hotelu pojedziemy doliną rzeki Ammer do Ettal, małej miejscowości, w której znajduje się barokowy kompleks klasztorny założony przez benedyktynów. Dla chętnych możliwość zwiedzenia kompleksu. Dalej pojedziemy przez lasy i łąki u podnóża grzbietu górskiego i przez małą miejscowość Grafenaschau wrócimy z powrotem do naszego hotelu w Bad Kohlgrub. Po południu pojedziemy do Monachium. Zwiedzimy sobie zabytkowe centrum stolicy Bawarii, m.in. bazylikę N.M.P, kościół św. Piotra, ratusz miejski oraz dwie bramy miejskie. Pod wieczór ruszymy w drogę powrotną do Polski, nocny przejazd.

Dzień 9 We wczesnych godzinach porannych przyjedziemy do Krakowa i zakończymy nasz wyjazd.

Warunki

Cena zawiera

  • Transport: autokar lub bus (wyjazd z Krakowa), dopłata za dojazd z Warszawy: 100 PLN w jedną stronę
  • Transport rowerów na specjalnej przyczepie
  • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu 3*** z basenem i sauną. Dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 PLN.
  • Wyżywienie: 6 śniadań
  • Opiekę przewodnika
  • Ubezpieczenie: KL, NW, BP, SS
  • Podatek VAT

Cena nie zawiera

  • Wyżywienia poza śniadaniami
  • Kosztów uczestnictwa w programie (bilety wstępu, opłaty wjazdowe, lokalni przewodnicy, zwyczajowe napiwki): 40 EUR
  • Wypożyczenia roweru: dla chętnych, którzy nie biorą własnego roweru (150 PLN)

Zaliczka

400 PLN
Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

- Neuschwanstein: Łabędzi Zamek, symbol baroku wykorzystywany przez Disneya;
- Jeziora typu naj: Chiemsee (prawie największe), Walchensee (jedno z najgłębszych), Eibsee (najwyżej położone);
- Zabytki związane z zakonem benedyktynów: opactwo w Ettal, Benediktbeuern i Andechs (wraz z browarem);
- Widoki na najwyższe pasma Alp Bawarskich z najwyższym szczytem w kraju (Zugspitze 2962m.);
- Zabytki barokowe i gotyckie bawarskich miast (Schongau, Kempten, Monachium).

Bawaria większości osób kojarzy się ze świętem piwa Oktoberfest, rozległymi jeziorami z widokami na Alpy, a także malowniczo położonymi zamkami i innymi zabytkami architektury. Ten region, leżący w południowych Niemczech, posiada wyśmienite warunki do uprawiania turystyki rowerowej. Podążać będziemy świetnie przygotowanymi ścieżkami rowerowymi oraz bocznymi drogami o niewielkim natężeniu ruchu. Przemierzając doliny rzek oraz przejedziemy wzdłuż brzegów pięknych bawarskich jezior. Będziemy mieli okazję podziwiać wspaniałe panoramy górskie. Odwiedzimy także najbardziej znany niemiecki ośrodek sportów zimowych Garmisch - Partenkirchen i spojrzymy z dna doliny na Zugspitze: najwyższy szczyt w kraju. Zobaczymy również Neuschwanstein: jeden z najbardziej znanych zamków w Niemczech. Wśród innych ciekawych zabytków architektury, jakie ujrzymy na naszej trasie wymienić można okoliczne klasztory założone przez benedyktynów.

Malownicze jeziora i górskie doliny

Oprócz górskich widoków, przyroda Bawarii przyciąga także malowniczymi jeziorami. Ich zalesione brzegi dają schronienie przed słońcem, ich rozległość daje możliwość podziwiania szerokich panoram, a czyste wody umożliwiają kąpiele i odprężenie się po całym dniu na rowerze. Wśród największych jezior, wzdłuż których będziemy mieli okazję przejeżdżać wymienić można: Chiemsee (prawie największe jezioro w kraju), Ammersee, Starnbegersee oraz Walchensee (prawie najgłębsze jezioro w Niemczech). Wiele z naszych tras przebiega również dnami dolin, a co za tym idzie: ścieżkami rowerowymi poprowadzonymi wzdłuż rzek. Wiele z tych rzek zostało spiętrzonych tamami, co zaowocowało powstaniem sztucznych zbiorników wodnych urozmaicających krajobraz. Najwięcej tego typu zbiorników retencyjnych mijać będziemy w dolinie rzeki Lech. W dolinie rzeki Izary oraz w regionie Allgau także znajduje się kilka sztucznych zbiorników.

Zabytki barokowe i gotyckie

Bawaria słynie z pięknych przykładów architektury barokowej i gotyckiej. Wśród tych pierwszych przed szereg wysuwa się zamek Neuschawstein, zwany Łabędzim Zamkiem. Jest on symbolem romantyzmu oraz jednym z symboli całej Bawarii, a dodatkowo został rozsławiony przez Walta Disneya (pierwowzór zamku Śpiącej Królewny) oraz Andy Warhola (motyw jednego z obrazów). Pozostałe zabytki na naszej trasie, które warto zwiedzić, mają charakter sakralny i wiążą się głównie z zakonem benedyktynów. Szczególną uwagę zwracają opactwa w Ettal, Benediktbeuern oraz w Andechs. W tym ostatnim mnisi od wieków produkują piwo. Zajrzymy tam do browaru, aby z bliska przyjrzeć się produkcji tego szlachetnego trunku. Bliską styczność z bawarską architekturą będziemy mieli także w Kempten (bazylika św. Wawrzyńca) oraz Monachium (bazylika N.M.P, kościół św. Piotra i gotycki ratusz miejski).

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl