Oferta - Spitsbergen - Tydzień Na Krańcu Północy

tel: 22 266 04 03 email: biuro@zorientowani.pl

Spitsbergen - Tydzień Na Krańcu Północy

Norwegia
Wyprawy
Aktywne
Chcesz porozmawiaćo wyjeździe?

Zostaw telefon, oddzwonimy!

Program

DZIEŃ 1-2
Przelot na Spitsbergen. Stolica arktycznego Spitsbergen- Longyearbyen - zwiedzanie miasteczka górników, wizyta w interesującym muzeum Arktyki i w Instytucie Polarnym. Spacer po porcie, czas na zakupy. Wieczorem dla chętnych kolacja w najbardziej wysuniętej na północ restauracji na świecie - „Kroa: Na Samom Krayu Mira”.

DZIEŃ 3
Wyprawa na najwyższą górę Nordenskjold (1050 m.n.p.m.), chwila błogiego relaksu na zielonej polanie i podglądanie reniferów, lisów polarnych oraz ptaków. Poszukiwanie skamielin. Dla osób potrzebujących adrenaliny - jazda psim zaprzęgiem.

DZIEŃ 4
Rejs statkiem ekspedycyjnym do rosyjskiej osady górniczej Barentsburg. Rejs po majestatycznym fjordzie Isfjord gdzie zachwycą nas wspaniałe górskie krajobrazy, strome klify będące lęgowiskiem niezliczonej liczby ptaków i oczywiście ściany ogromnych lodowców. Będziemy mieć okazję, aby podejrzeć foki i przy odrobinie szczęścia morsy lub białuchy. Następnie spacer starym miastem górniczym- degustacja rosyjskiej wódki, suszonych ryb i pozostałych lokalnych przysmaków, obiad na pokładzie statku.

DZIEŃ 5
Kilkagodzinny rejs szybką motorówką PolarCirkel do Nordfjordu w celu zobaczenia dużych ruchomych lodowców. Obserwacja ptaków. Powrót do Longyearbyen wieczorem.

DZIEŃ 6
Przejażdżka samochodem terenowym do starych kopalni i stacji badawczych (za dopłatę) lub wycieczka na morskich kajakach w Adventfiord, psię zaprzęgi albo dalszy całodniowy rejs statkiem do opuszczonego miasta Piramida. Lot powrotny.

DZIEŃ 7
Pożegnanie z Arktyką, powrót do Polski.

Warunki

Cena zawiera

 • bilet na samolot w dwie strony wraz z wszystkimi opłatami lotniskowymi
 • opiekę polskojęzycznego pilota
 • 5x śniadanie, 1x obiad, 1x obiadokolacja
 • nocleg w Longyearbyenu i w Barentsburgu w pokojach czteroosobowych (single albo dwuosobowe pokoje za dopłatę)
 • 2x transport lokalnym minibusem
 • rejsy motorówką wraz z zapewnionymi nieprzemakalnymi ochraniaczami
 • rejs statkiem ekspedycyjnym
 • degustacja rosyjskiego piwa arktycznego "Czerwony Niedźwiedź"
 • materiały informacyjne i mapy
 • ubezpieczenie NNW i KL + ubezpieczenie bagażu do 200 Euro
 • obowiązkowa gwarancja ubezpieczeniowa biura podróży
 • obowiązkowa opłata na państwowy Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) za każdą osobę

Cena nie zawiera

 • Jednoosobowy pokój (os./pobyt) – 1000 PLN, Dwuosobowy (os./pobyt) – 500 PLN
 • Fakultatywnych wycieczek i biletów wstępu (muzeum Arktyki około 40 PLN, kolejnej całodziennej wycieczki statkiem ekspedycyjnym około 800 PLN, przejażdżki psim zaprzęgiem około 450 PLN, (orientacyjne ceny z roku 2016, obecne ceny mogą się nieznacznie różnić)

Dodatkowe informacje

BILETY LOTNICZE:
Miejscem wylotu jest WARSZAWA. Inne miejsce wylotu za dopłatą (w takim przypadku prosimy o kontakt z biurem).

ZAKWATEROWANIE:
W guesthousie oddalonym o 2 kilometry od centrum miasta Longyearbyen i w centrum miasta Barentsburg. Nocleg w pokojach czteroosobowych (za dopłatę double lub single). Do dyspozycji kuchnia z jadalnią i wspólnym pokojem, oraz wspólne prysznice i toalety na korytarzu. Możliwość zakupu napojów.

WYŻYWIENIE:
Śniadanie: szwedzki stół zapewnione w cenie noclegu, w cenie również obiad na statku i typowa rosyjska górnicza kolacja. Pozostałe wyżywienie we własnym zakresie. W centrum miasta znajduje się supermarket i kilka restauracji. Ceny wyżywienia wyższe niż w Polsce. Możliwość korzystać z kuchni w schronisku.

KLIMAT:
Surowy północny, temperatura 5–10 °C przez cały dzień, często wieje zimny wiatr i jest duże zachmurzenie. Opady śniegu i deszczu są tu minimalne (wyspa Spitsbergen jest nazywana pustynią Arktyki).

POZIOM TRUDNOŚCI:
Podczas dwóch pieszych wycieczek trasa będzie przebiegać głównie tundrą, bez ścieżek a przy podejściu na górę Nordenskjold będą występować podejścia i połacie śniegu na wyższych wysokościach. Podczas wycieczki rowerowej możliwość silnego wiatru przy końcowym podjeździe.

GRUPA:
Jeździmy w małych grupach. Minimalna ilość osób na wycieczce wynosi 6, maksymalnie 12.

UWAGI:
Program dni może się zmienić w zależności od terminu wylotu, pogody i innych czynników.
Program jest ciekawy dla dzieci (uwaga: dzieci do 14 lat zamiast szybkiej motorówki popłyną dużym statkiem).
Królem Arktyki jest biały niedźwiedź. Spotkanie z tym drapieżnikiem jest bardzo mało prawdopodobne. W letnim sezonie jego występowanie ogranicza się bowiem do skutych lodem odległych terenów, które są mu niezbędne do polowania (na pewno nie w okolicy Longyearbyenu, gdzie będziemy przebywać). Niemniej jednak, w przypadku nieoczekiwanego spotkania z białym niedźwiedziem, podczas wszystkich pieszych wycieczek przewodnik będzie miał przy sobie broń.

Organizatorem wycieczki jest Barents.pl - Biuro Aktywnych Podróży


Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny, nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego

Opis

 • Wyspy oddalone zaledwie 1300 km od Bieguna Północnego
 • Pływanie po fiordzie i spotkania z monumentalnym lodowcem
 • Ekspedycje czółnem do starych radzieckich osad górniczych
 • Wejście na najwyższą górę Nordenskjoldfjellet (1051 m n.p.m.)
 • Arktyczne piwo w najbardziej wysuniętym na północ barze

Wystarczy kilka dni urlopu, by spędzić wartościowy czas na pełnej atrakcji wyprawie docierając aż za krąg polarny. Wybierzcie się z nami na Spitsbergen! Doświadczycie dnia polarnego, będziecie podziwiać arktyczną faunę i florę, ogromne lodowce i kilkusetletnie stare osady.

Poznacie polarną krainę poszukiwaczy arktycznych przygód, krainę łowców, górników czy maszerów. Popłyniecie na pokładzie statku wycieczkowego lub szybką motorówką- Polarcirkel aż do samego krańca gigantycznych lodowców przełamujących się i wpadających do zimnych wód Oceanu Arktycznego.

Zobaczycie z bliska ogromną, zabarwioną na niebiesko krę, pływającą po fiordzie. Będzie okazja aby wybrać się na piwo do stylowej, najbardziej wysuniętej na północ restauracji świata i zrozumieć zasady rządzące Arktyką w niewielkim aczkolwiek przytulnym muzeum (Europejskie Muzeum Roku 2008).

Wyprawa jest skierowana do ludzi w każdym wieku, którzy chcą poznać coś niezwykłego i tajemniczego – ZAPRASZAMY!

Galeria

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie

Dodaj komentarz

© 2015 Zorientowani.pl